V Tento počítač nejde vymazat zástupce odpojeného disku

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PC Trouba 13. 11. 2017 21:27

Zdravím a prosím o radu. Mám notebook s Windows 10, externí disk WD MyPassport 1TB. Když jsem ho koupil nový (ten disk) tak jsem ho připojil k TV a zkoušel na něj nahrávat. TV si ho zformátovala a asi se něco podělalo, protože když jsem ho potom zformátoval zase na NTFS tak přestalo fungovat na notebooku automatické připojování., Vždycky musím do Správy disků a přidělit mu písmeno ručně. S tím jsem se tak nějak naučil žít. Horší je že poslední dobou mi (po korektním odebrání) zůstávají v Tento počítač zástupci disku a nezmizí ani po restartu. Tak co se stane až dojdou písmena??? 8-S Pokud připojím HDD k televizi není problém, připojí se, přehrává. Jiné disk a flashky se k notasu připojují a odpojují v pohodě, problém je jenom s tímhle jedním.
Díky předem za rady. Automatické připojování neřeším i když by potěšilo. Jde mi jen o odebrání toho kvanta nefunkčních zástupců.
PC Trouba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PC Trouba 16. 11. 2017 18:18

Tak jsem na to přišel (kdyby to někoho zajímalo). Pokud notebook vypnu a zapnu tak tam ten nefunkční zástupce externího disku zůstane. (V dotazu jsem psal RESTART a přitom jsem myslel OFF / ON, myslel jsem že je to totéž). Měl jsem jich tam za pár týdnů F-P Jenže pak jsem něco instaloval, program vyžadoval restart a ejhle - zástupci jsou pryč. Takže není vypnutí a zapnutí jako restart. Nechápete že? Já taky ne.
PC Trouba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 16. 11. 2017 18:52

No protoze se W10 nevypinaji, ale pouze uspavaji. Coz ano, nekdy dela paseku.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PC Trouba 17. 11. 2017 17:56

Nojo, to je pravda. Teď jsem zkusil u noťasu vyndat baterii, vypnul, zapnul a zástupci nikde. Takže pokud je tam baterie tak se opravdu uplně nevypne. To jsem nevěděl. Děkuju :-)
PC Trouba
Kolemjdoucí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor