Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gregori 10. 5. 2018 18:40

Ahoj, řešil jste někdo upgrade Mac Pro 2009 na M.2 SSD? Co jsem vyčetl, tak firmware nepodporuje NVMe ssd, takže je nutné dát AHCI ssd, ale těch je proklatě málo (myšleno se solidní rychlostí). Adaptér mám vybraný buď Kouwell DT-120 nebo Lycom DT-120 (předpokládám, že jsou totožné). Uvažuji o kapacitě +-512 GB. Díky za rady.
gregori
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod symbian 11. 5. 2018 07:59

Ahoj, potřebuješ z toho Bootovat? m.2 SSD ti nepřinese v AHCI režimu nic navíc. Jsou to vyhozené peníze. Lepší je kvalitní SATA SSD. Ten Mac by ale měl určitě podporovat m.2 SSD při připojení do PCI-E jako datový disk :)
symbian
Junior

Odeslat příspěvekod gregori 11. 5. 2018 08:11

Ano, potřebuji z toho právě bootovat. Nyní mám připojené 2 SSD přes přídavný řadit a software raid (mac pro 4.1 nepodporuje SATA 6), ale rychlosti nic moc a často se mě raidové pole poškodí a jsou s tím jen problémy. Takže hledám rychlou náhradu bez raidu.
gregori
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod symbian 11. 5. 2018 08:24

Jaká tam máš SSD? Proč potřebuješ 6gbps systémový disk? Některé programy budou možná startovat o trošku pomaleji, ale to nejdůležitější - rychlost čtení a zápisu malých souborů nedosahuje limitů u Sata II.

Možná, kdybys napsal důvody, tak bychom pak lépe našli řešení.

Další varianta je nákup Sata III kompatibilního řadiče. Na macrumors je o tom thread - "guide bootable mac pro 2009"
symbian
Junior

Odeslat příspěvekod gregori 11. 5. 2018 08:49

Systémový disk využívám i pro aktuální pracovní soubory (grafika). Vyhovuje me to tak z pohledu mého pracovního workflow a měnit to nechci. Momentálně mám kompatibilní SATA III řadič, nicméně se mě pod macOS nepodařilo nastavit hw raid (utilita je jen pro windows), takže jedu přes sw raid. Teď mám 2x Kingston SHFS37A240G ve stripped raidu (dává to cca. 300/600 čtění/zápis). Včera po posledním pádu raid pole mě došla trpelivost a potřebuji to řešit. Co jsem různě googlil, tak je opravdu kombinace M.2 AHCI ssd a PCIe adaptéru ideální kombinace. Například zde: https://www.youtube.com/watch?v=VnCHFcW7iCw
gregori
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmjack 13. 5. 2018 23:41

A ten raid strip je opravdu nutný? (ještě k tomu SW). Já bych si os a programy nechal na jednom a pracovní data na druhém...zkoušel. Jsi to? Byl rychlostní propad vůbec znatelný?
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 5. 2018 00:11

Moc to resite. Zkusil bych tam MX500 a podle mne pokud ho to pozna (coz mozna ne, ale to hrozi u vsech novych SSD) bude spokojenost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 5. 2018 10:57

Věm něco co nemá DWA / nCache / SLC Cache. Takže MX500 ne. TEda pokud se nebavíme o 1TB verzi, kde necháme 40% nealokovaných, pak by to mohlo fungovat.

Kdybys vzal SSHFS37A480 a nedegradoval ho tím SW radiem udělal bys líp. Stále nechápu proč lidi dělají věci o kterých prd ví. Právě třeba te SW RAID / teda i HW RAID na SSD které to neumí.

Kup buď kvalitní NVME disk a pořěš si bootovaní a budeš výkonem jinde. A nebo kup JEDEN opět kvalitní (čti MLC) SATA II SSD.

Nebo optimálně na práci Intel 750 jednu dobu byl za více než sympatiickou cenu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arst 20. 5. 2018 15:20

Chtěl bych do svého starého PC (MB GA-B75-D3V s HDD Samsung SpinPoint F1 - 320GB HD322HJ -pak odpojím ) SSD s kapacitou původně s kapacitou okolo 250GB jako jediný HDD, když jsem vyděl ceny tak koupím asi SanDisk PLUS - 480GB nebo ADATA SU650 3D NAND 480GB... nebo doporučíte něco jiného pod 3000kč? Předem děkuji za odpovědi.
Arst
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 20. 5. 2018 19:40

Crucial MX500 nebo WD Blue 3D. Oboje lehounce přes, ale opodstatněně. Kvůli pár korunám bych nedělal experimenty. Už jen záruka by mne přesvědčila.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arst 26. 5. 2018 19:02

Nakonec koupeno Samsung 860 EVO 500GB za 2 990,- u zeleného skřeta.
http://ssd.userbenchmark.com/Compare/Sa ... 0vsm418385
Arst
Junior

Odeslat příspěvekod uiqjirka 26. 5. 2018 21:52

Super volba, mam take v jednom ze svych pc.
uiqjirka
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m-obil 26. 5. 2018 22:31

Ahoj, ve starém noťasu Acer Aspire one A0751h-52BK (LU.S810B.050)/Windows 7 Pro, odešel HDD. Používám ho v garáži na pár programů s náhradními díly aut, katalogů, diagnostiky, Word a hraní hudby. Když jsem viděl zlepšení u domácího NTB, se zde doporučeným KC 400/256 GB, dal bych nějaký obyčejný SSD i sem. Bude v tomto archívu nějaký SSD fungovat, nebo mám sehnat HDD? Pokud ano, mám vzít třeba UV 400/120 GB, který se tady doporučuje jako levná varianta, nebo něco jiného? Díky za radu.
m-obil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod checheche 4. 6. 2018 15:09

Ahoj, už jsem chtěl koupit Samsung EVO 860 250GB, ale najednou koukám, že 500GB verze je v několika obchodech s Far Cry 5. Nevíte, jestli jde ten kód použít na jiném počítači?

Protože
  1. SSD je určené do NTB, co není na hry
  2. Případný přeprodej klíče by dostal cenu SSD na velmi sympatickou úroveň
i5-4590 + MSI B85-G41 PC Mate = (4x3,7 GHz), GTX960 2GB, 8 GB DDR3@1600MHz
checheche
Junior

Odeslat příspěvekod D1rty 4. 6. 2018 17:27

Predpokladam, ze spolu s SSD diskom dostanes kluc na steam. Cize SSD si nainstalujes do notebooku a kluc od far cry 5 si pridas na steam ucet na hernom PC.
D1rty
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků