Jak rychlou Micro SD kartu

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Greeen_day 16. 1. 2019 13:59

Zdravím pánové,

rád bych se s vámi poradil. Přítelkyně má tablet Lenovo Yogu s WIn, ale poměrně malou vnitřní pamětí s možností rozšíření přes slot na Micro SD kartu. Pouze řeším dilema, jak rychlá karta je dostatečná. Pochopitelně by asi nejlepším řešení byla karta od ADATA MicroSDXC Premier ONE (275/155Mbs) ,ale opravdu by nedostačovalo pomalejší řešení ?? Bohužel nemám zkušenost, tak jen předjímám v teoretické rovině. Předem děkuji za odpověd.

Adata:
https://www.tsbohemia.cz/adata-microsdxc-premier-one-128gb-uhs-ii-u3-class-10-sd-adapter_d273269.html

varianta:
https://www.tsbohemia.cz/samsung-micro-sdxc-128gb-evo-uhs-i-u3-adapter-na-sdxc_d286051.html


P.S: Výrobce uvádí, že u Yogy je maximální rozšitelná kapacita u slotu 128Gb, netušíte, zda nezvládne i 256Gb ??
Greeen_day
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 16. 1. 2019 15:30

Jen poznámka, "Lenovo Yoga" neni moc dobre oznaceni, aktualne treba na CZC vidim modely od 10" prcka po 15,6" a prvni Yoga je z roku 2012 nebo 2013. Urcite u vsech nebude stejna podpora karet.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 1. 2019 15:51

Vzal bych Evo plus a máš v podstatě jistotu, že Tě nebude omezovat karta, ale rychlost pomalé, přes usb2 zapojené čtečky.

-- 16 led 2019 15:51 --

Vzal bych Evo plus a máš v podstatě jistotu, že Tě nebude omezovat karta, ale rychlost pomalé, přes usb2 zapojené čtečky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 16. 1. 2019 17:42

Lenovo Yogu s WIn jsem si bral dlouhou dobu do práce a jelikož jsem řešil podobný problém dokoupil jsem Samsung EVO PLUS 128GB a vše zcela bez problémů. Jak práce tak i relativně kvalitní filmy v mkq. Kopírování dat bylo taky velice rychlé.


Naopak Kingston byl celkem pomalejší i když výrazně levnější.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod Greeen_day 16. 1. 2019 23:02

Jen poznámka, "Lenovo Yoga" neni moc dobre oznaceni, aktualne treba na CZC vidim modely od 10" prcka po 15,6" a prvni Yoga je z roku 2012 nebo 2013. Urcite u vsech nebude stejna podpora karet.


Lenovo Yoga Tablet 2 10 LTE 32GB.


Vzal bych Evo plus a máš v podstatě jistotu, že Tě nebude omezovat karta, ale rychlost pomalé, přes usb2 zapojené čtečky.



děkuji, ale klasické USB nemá, a když jsem dobojoval s redukcí, tak následovala karta samotná :) Šlo mi spíše o to, zda rozdíl může pocítit při běžné práci (hudba, avi (mkv) filmy, případně simple hry (tam je stejně spíše omezení v HW konfiguraci).


Lenovo Yogu s WIn jsem si bral dlouhou dobu do práce a jelikož jsem řešil podobný problém dokoupil jsem Samsung EVO PLUS 128GB a vše zcela bez problémů. Jak práce tak i relativně kvalitní filmy v mkq. Kopírování dat bylo taky velice rychlé.
Naopak Kingston byl celkem pomalejší i když výrazně levnější.


moc děkuji v ujištění, nezkoušel jsi větší kapacitu, jestli se s tím zařízení popere ? A filmy v základní kvalitě byly opravdu v pohodě ?
Greeen_day
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 17. 1. 2019 04:05

Nezkoušel, protože už těch 128GB mi bohatě stačí. Nemam zaplněnou kartu ani z 50%. Filmy mi to přehrává naprosto v pohodě bez škubání i načítání muziky je v pořádku. Filmy jsem zkoušel mkv s vysokou kvalitou a taktéž bez problémů. Zvládne to i nenáročné hry.

Ještě jedna zkušenost - když jsem formátoval kartu normálně přes čtečku tak v tabletu mi ji nerozpoznal systém vůbec. Musel jsem pak formátovat tuším kartu do jiného souborového systému.

Takže já si myslím, že kdybys tam vložil 256GB verzi tak ti ji nerozpozná. Doporučil bych se zeptat přímo ještě výrobce Lenovo zda tam má 100% kompatibilitu. Abys to pak nemusel vracet a měl tím ověřenou skutečnost. Nicméně 128GB varianta Samsungu EVO plus mi jede bez problémů.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 1. 2019 14:08

https://www.alza.cz/pametove-karty-king ... le_part_01

Tady jsem něco málo naměřil a sepsal. Snad to pomůže.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 18. 1. 2019 15:02

Vcera jsem trochu hledal na googlu, ale pak sem nezapsal. Co si pamatuji, tak Lenovo u toho tabletu psalo jako maximum 64GB (128GB v te dobe bud neexistovaly nebo se teprve dostavali na trh), ve starsich diskusich majitele pisi, ze jim 128GB funguje. Ale taky pisi, ze maximalni zapis je nejakych 10-20MB/s, i kdyz ty karty umi mnohem vic.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 1. 2019 14:54

Výhoda SD karet je ta, že pokud píšou nějakou normu / standard, tak ji prostě plní. Takže se stačí pořádně podívat a podle toho koupit.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků