TESTDISK manual

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2014 20:58

MÁŠ TO TADY POPSANÝ JAK PRO DEBÍLKY.

Jestli ani tohle ti nestačí nech to na někom kdo aspoň trošku ví ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 3. 12. 2014 21:54

Kde "tady" prosím? Když tak odkaz... :-)

Podotýkám, že návod na první straně u mě nefunguje a ani žádná jiná informace v tomto vlákně... ;-)

Jinak díky za konstruktivní rady... :lol:
Dejvis-87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janasan 4. 1. 2015 14:10

super postup....HDD z rozbitého notebooku jsem používala jako externí HDD a najednou se mi přestal ukazovat - viděla jsem jenom jméno, ale velikost a zaplnění ne...hlásil chybu "chyba dat (cyklická redundantní kontrola) hdd" nešel ani naformátovat.....ale podle tohoto postupu jsem ho rozchodila a dokonce je na něm vše co bylo....sice to trvalo celý den, protože má 250 GB, ale stálo to za to...myslela jsem , že už bude na vyhození :tleskani :tleskani :tleskani
Janasan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Prdelacek 30. 1. 2015 22:59

Zdravíííííím,

důležitý dotaz (pro mě)...

Mám externí HDD, kde mám data o která nechci přijít.

Problém: nechce se mi načíst, když se mi načte, vidim tam jenom co tam je, ale prostě se to nedá přetáhnout (program neodpovídá) a vidím např. kolik je obsazených GB.

Otázka: Mám postupovat nějak jako u toho 1. postu v tomto topicu, nebo co mám prosim dělat, abych data dostal zpět? DĚKUJI
Prdelacek
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 1. 2015 09:05

V pohodě ne?! reklamuj disk a data obnov z originálu/zálohy. Když o ně nechceš přijít tak je máš určitě zálohována.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prdelacek 31. 1. 2015 13:45

No bohužel nemám a data byly jenom na disku... poučení pro příště, ale ted je potřebuju zpět
Prdelacek
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 31. 1. 2015 13:52

ne ne, poučení z toho pro tebe vyplyne až v momentě, kdy ta data odepíšeš...

napřed diagnostikuj disk (hafo vláken na fórech), protože jestli je ten disk nakopnutej, může být pro tvoje data úplně nejvíc nejlepší, když nebudeš dělat VŮBEC NIC...

a až načteš metody záchrany (zmražení, rychlej extract, specializovaná firma) a seženeš náhradní disk, pak se teprve pustíš do samotné operace...

další pokus už mít nebudeš...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 1. 2015 14:23

To je takové to One shot, one kill, not luck just a skill.....
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 1. 2015 15:51

Dejvis -87 píše:TestDisk ho vidí jako NTFS, nikoli jako RAW, ale nezobrazí obsah a místo něj napíše tu hlášku o poškozeném souborovém systému.

Po dlouhe době jsem se mrkl na vlakno a fakt sranda :-)
Asi by bylo nejvhodnějši tlustym pismem na první stranku znovu napsat
Kód: Vybrat vše
Komu nestaci nastrel viz nekteri predrecnici, at se testdiskem vubec nezabyva, nejsou cilovka pro použití. Duvod proc se plati hodne za záchranu dat je v tom ze proste na rozcestniku je treba 100 variant a neexistuje klik klik postup kterej rekne toto je spravna cesta.

Za druhe je třeba fakt brat v uvahu že kde nic není ani čert nebere takže jsou opravdu scenaře kdy si pochoputelně s programem XYZ,tedy ani s testdiskem nepomůžete.Nicmeně kdo si dokaže přiřadit spravně stav k akci pomocí wiki a jako bonus použit třeba ddrescue tak s tim pokud to neni beznadějně vkelu pohne.
Pro zjednodušení je fakt lepši stahnout na flešku komplet distro kde mate testdisk atd,třeba livka založeny na clonezille,bootnout,připojit externak a step by step od toho prazakladu kdy nejdřiv se pokusite pracovat s obrazem pokud ho dokažete udělat..Ono tak či tak,spousta lidí ignoruje hned první krok,existence externaku,existence obrazu - i když udělat by šel,spouštěni testdisku jinak než z specialniho zachranyho media.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vyrostek 9. 3. 2015 13:28

TD log https://dl.dropboxusercontent.com/u/472 ... 3-2015.log
Dokaze mi prosim nekdo na zaklade toho logu poradit, jestli pujde data z disku zachranit, pripadne jak postupovat.
vyrostek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaydoo 9. 3. 2015 14:46

Dostal sa mi do ruky externý HDD Samsung M2 Portable, 1 GB s prosbou, či viem dostať z neho data. Samozrejme nezálohovane a niekto sa už do toho babral.
Takže jeho stav je takýto:
1. 5 MB RAW oblasť
2. 931,5 GB RAW

Pôvodne tam bol NTFS. Vie mi niekto poradiť?
Dik.
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 3. 2015 21:34

Ví, dej to někomu kdo tomu rozumí, nebo má aspoň 2 buňky na to aby si přešetl návod a něco si nastudoval.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaydoo 10. 3. 2015 10:27

Python.p :
Volakedy som mal rád Tvoje rady a humor, ale niektoré Tvoje príspevky sú už dosť mimo slušnosti. Ak nechceš odpovedať, tak načo píšeš ?

P.S. Mne by pomohlo, ktorá časť návodu sa týka mojho problému, aby som to skôr pochopil. Nemám problém si niečo naštudovať, ale nemám čas študovať všetko. Preto sa pýtam tu.
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 3. 2015 10:30

Dej validní info, dostaneš validní odpověď. Jinak řečeno na blblou otázku blbá odpověď....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 10. 3. 2015 11:31

re : Vyrostek
Bad relative sector..
Pominu že kašlete na to aby jste vlezli na wiki testdiku i když to je tady milionkrat napsaný...Takže tato hlaška ti řika že geometrie disku nesedí.
Takže pokud se tam objevi tato hlaška po quick search musi nasledovat deaper search jako minimum..
Pokud se objevi hlaška chyba čtení musi nasledovat tvorba obrazu se stejnymi parametry jako ma třeba ddrescue - nadefinuješ kolikrat jsi ochoten se nechat s chybou prudit a kdy už přeskočiš.Nakonec pracuješ s tim co z toho vyleze.Ani jedno se nedělo.
Pokud vidiš combo bad relative sector,conflict bettween space a jako bonus třeba read error - tak za A testdisk si s tim nemusi poradit,za B stejně ho musiš přepnout do advanced modu a to je uplny sci fi že by sisi v advanced modu poradil pokud neviš proč vlastně v něm musiš byt.
Jinak partition type 74 je recovery,Oa partition type mas 3 varianty - od OS2/boot manager po unisys server,atd atd..takže otazka je co se tam dělo - vypada to na dobrej hokej.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků