TESTDISK manual

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 7. 2014 06:45

Tvuj popis je špatnej protože tam chybí kličova věc - když klikals na reboot kde byl focus předtim?Byl na zeleně označenem?Bylo tam vubec zeleně označene?Nebo byl na bilem?Bylo tam vic bilych?To jenom namatkou co mně napadá,absolutně z tvyho popisu nejsem schopen cokoliv vydedukovat.Hlavně kombinace vytahl jsem data recuvou+vidim fleškuv pruzkumnikovi znamena že dělaš někde brutal chybu.
Testdisk umí vše co recuva - defakto photorec v zakladnim režimu je chytřejši recuva,v pokročilejšim už je jeinde,zbytek funkcí co ma testdisk nema smysl zminovat,recuva je neumí vůbec.Takže pokud umí recuva - umí vždy a pokažde testdisk.
Napadlo mně jestli nepoužils kroky přes photorec,potom bys měl data zpět ale nikoliv přistup na kartu.
Varianta dvě fragmentovany FAT a smázla FAT tabulka..Postup ve FAQ v tom připadě neplatí.
Vlez na WIKI testdisku a hledej
Kód: Vybrat vše
Deeper Search will also search for FAT32 backup boot sector

nak mně to tam chybí v tom tvem popisu...
Varianta XYZ ušmikni začatek flašky pomoci bootovaciho hexeditoru nebo hodně schopneho bootovaciho diskmanageru - já nedám dopustit na Paragon HDM,dobrovolnosti se meze nekladou,někdo věři na prostě prvnich 512 kvůli tomu co obsahuje,někdo odebere třeba 20 mega,necha unalocated,zbytek odebrat a vytvořit oddíl.Reboot.Kuk na to diskeditorem co diskeditor vidí.Pokud to vidí i po rebootu a to co předtim dělal tak zrušit unalocated a natahnout to na celou flešku.Reboot - co na to system.Pokud ok, neni co řešit, pokud neok - hrat si s obrazem co davno maš určitě nebo prostě na začatku vytvořit znovu unalocated a prdět na to..
Tento postup platí když tě nezajimaji data jenom chceš zprovoznit flešku.
Ehm ted koukam že ti to umožnuje naformatovat flešku - pokud ano dělaš něco strašně špatně a něco přehledls, postup postup s unalocated a hexeditorem uplně ignoruj,absolutně zbytečný.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_repsol 29. 7. 2014 21:39

Díky za obsáhlou odpověď, ale v tom už se ztrácím. I pomocí testdisku jsem vytáhnul obsah.
Takže dám formát..
lukas_repsol
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 7. 2014 16:41

o tom to nebylo :-) že vytahneš obsah pomoci testdisku je jasne,pokud to zvladla recuva viz muj přispěvek,musel to zvladnout testdisk,jediny o čem jsem se bavil aby se ti opět fleška zahlasila v plne krase v pruzkumnikovi a měls k ni z pruzkumnika přistup...Pokud dokazals vytahnout data a to čimkoliv,pokud maš možnost formatu - tak je je jasné že v postupu s testdiskem udělals chybu.To jsem chtěl řict..
Ono totiž průšvih a kapku složitějši situace nastavají až od situace průzkumnik nevidí vůbec,format není možny kdyby ses rozkrajel.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quewer 22. 10. 2014 11:49

Zdravím oooooooooooo,

poslušné hlásím, že jsem totál v řiti. Fakt nevím, co se s tím stalo...ale vím, kde byla největší chyba - že jsem na to sahal.

Každopádně teď jsem našel tyhle stránky a doufám, že bys mi mohl pomoct.

Takže, počítač je Lenovo s Win 8.1. Najednou prostě zamrznul, pak už nechtěl ani nabootovat - jen do takovýho toho Metra - ale nic nechtěl dovolit, žádná obnova bez ztráty souborů nebyla možná. V příkazovým řádku jsem se mohl podívat na C:\User\xxx\, ALE, a o to jde, složka Dokumenty adresáři uživatele jakoby neexistovala.

Když to ještě šlo, vypnul jsem v Biosu rychlý bootování a UEFI a dal Legacy. Tím to začalo v tom Metru nabízet alespoň nabootování z CD nebo USD... takže jsem aspoň byl schopnej se nabootovat CDčkem (použil jsem Hiren's boot CD, kde je i TestDisk, jak jsem zjistil bohužel moc pozdě).

Pak jsem se v tom chvíli hrabal...co jsem udělal, to nejsem schopen zpětně reprodukovat. Použil jsem různý utilitky, abych se pokusil udělat recovery partition nebo MBR recovery apod., no prostě :( Skončilo to tak, že už to bez CD nenabootuje ani do Metra, systém to na disku prostě vůbec nenajde.

Když jsem pochopil, že je to v hajzlu, začal jsem hledal podrobněji. To už jsem se tím sral cca třetí den. Pak konečně narazil na tyhle stránky.

Pustil jsem TestDisk, našel disk: http://imageshack.com/a/img913/2885/s29EGM.jpg

V počítači byl disk jenom C:, nijak nerozdělenej (1000GB). Po spuštění TestDisku jsem zvolil podle Tvýho návodu Intel/PC - i když dole je nějakej hint, že tam našel i něco jinýho (ale to může bejt pozůstatek mých debilních kroků předtím)
http://imageshack.com/a/img540/7231/4OdQCd.jpg
http://imageshack.com/a/img901/4903/SXJEjh.jpg

Jel jsem dál, dal jsem search. Našel tohle: http://imageshack.com/a/img633/2174/dMjXfA.jpg
Předpokládám, že ta největší, 4tá od shora - Windows 8 je ta moje. Předpokládám správně?

Začal jsem procházet soubory - a ta složka Dokumenty tam prostě pořád není! V životě jsem neviděl, že by takhle mohla zmizet. No ok, tak Dokumenty jsou sice v háji, ale ještě je tam spousta obrázků apod. Dá se to nějak vytáhnout aspoň po adresářích? Po jednotlivejch souborech to budu dělat hodiny. Krom toho, pořád jedu v nabootovaným systému v RAMce - jak třeba připojit nějakej USB disk (nejlíp předtím, než začnu s TestDiskem, aby to bylo kam kopírovat) nevím...poradíš?

Takže jdeme dál.

Dal jsem deeper search, našel jsem: http://imageshack.com/a/img673/2188/RqVVWI.jpg

Takže vlastně to samý, co po tý první search. Co teď, poradíš jak dál? Nechci dávat žádný write, dokud mi někdo neporadí, abych to nepohnojil ještě víc... Jestli jsem ten návod pochopil správně, tak si mám teď jednu tu partition vybrat (pokud možno tu správnou, takže asi Windows 8 system) a obnovit jí...?

Díky moc, jsem dost zoufalej.
Quewer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 10. 2014 11:54

Máš jen pár možností.

1) obnovit data ze zálohy.
2) dát to firmě na obnovu dat - příprav si hezkou sumičku.
3) rozloučit se stín
4) dál se v tom vrtat a pokazit toho ještě víc.

Nauč se základní pojmy a nepleť si je s dojmy. Z Metra se 100% nebootuje. Metro je grafický UI funkčního OS....

Gratuluji naučíl ses zálohovat!
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quewer 22. 10. 2014 12:17

Jasně, díky za radu.

Počítač není můj, zálohy nejsou. Z metra jsem nebootoval. Jde o to, že když se ti podělají Win 8.1., tak ti hned po bootu skočí do grafického prostředí, připomínající metro - kde je nabídka, co s tím (opravit, vrátit tovární nastaveí (data mínus), nabootovat z CD/USB (tahle nabídka se tam objevila až poté, co jsem vypnul v BIOSU rychlý boot a dal Legacy) atd...

To už je teď každopádně jedno, protože do tohohle prostředí už to nebootuje.

Jak to vypadá, TestDisk našel ty partition Win 8. Já se tu neospravedlňuju, jen se ptám, jestli to pomocí TestDisku lze obnovit a pokud ano, jak.

-- 22. 10. 2014 13:24 --

Ještě jedna věc - základní rozdíl (nevím, jestli je to pravda, jen se ptám) vidím v tom, že mi to píše ten hint "EFI/GPT partition detected" - což nevím, co znamená, a jestli to může být win 8. V podstatě, jestli je správné zadávat na začátku Intel/PC nebo jestli je lepší to EFI/GPT (pro win 8.1. 64bit).
Quewer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 10. 2014 12:29

Jsem na mobilu až budu na PC tak se rozepíši;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quewer 22. 10. 2014 17:04

ok díky...třeba se to povede, třeba je to v háji, ale ještě bych to chtěl zkusit.
Quewer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod regine 22. 10. 2014 17:41

:-) Všimli jste si, jak zoufale se řeší problém, který nemůže nastat pokud zálohujete (disk, systém, partition). :D Jak jednoduší je vytvořit si zálohu (systém asi 10 minut, ostatní doba závisí na tom jak je zaplněný disku uživatelskými údaji). :-D Obnova systému jakýmkoliv SW je otázka 10ti minut (čí více dle zaplnění disku daty). :tleskani
Nice Day :-) Hezky den :-)
regine
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quewer 22. 10. 2014 18:13

Naprosto souhlasím, je to totální debilita. Jak říkám, počítač není můj, myslím, že uživatel bude od nyní zálohy poctivě dělat. Nicméně, záloha prostě není, takže když už jsme se dostatečně pohoršili nad tím hňupem, co nezálohuje, otázka zní spíš - dá se s tím něco dělat?
Quewer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 10. 2014 14:00

Komu nestaci nastrel viz nekteri predrecnici, at se testdiskem vubec nezabyva, nejsou cilovka pro použití. Duvod proc se plati hodne za záchranu dat je v tom ze proste na rozcestniku je treba 100 variant a neexistuje klik klik postup kterej rekne toto je spravna cesta. BTW Mazani offtopic je fajn jeste aby je mazal nekdo kdo ma tucha o cem byla odpověď..
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 10. 2014 15:17

Quewer:
Správnou odpověď jsi dostal hned na začátku:
Python.p píše: dát to firmě na obnovu dat

Má to smysl jen v případě, že tam má BFU dokumenty, které si cení nad 10 000 Kč.
Přijde samozřejmě o HDD a bude muset na vlastní náklady koupit HDD (nebo lépe: SSD).
Jinak standardní postup:
reklamace NB u výrobce.
Servis výrobce se ovšem nebude zabývat nějakými daty, prostě jen vymění HDD.

Btw:
Fakt se vyjadřuješ jak BFU:
Quewer píše:Dokumenty adresáři uživatele jakoby neexistovala.

Adresář = seznam adres. Se strukturou FS to nemá nic společného.
Není náhodou BFU typický myšoklikač? Mohl ji mrsknout do libovolné podsložky.
Pokud není ani v podsložce:
zkusil jsi prostě opravit NTFS standardním postupem?
Kód: Vybrat vše
chkdsk X:  /F /R /B /X /V

Výsledek?
Předpokládám, že jsi připojil podezřelý HDD do jiného PC s OS W8.1 jako externí za provozu hostitelského OS.

// Tohle jsem přehlédl:
Quewer píše:Pak jsem se v tom chvíli hrabal

=> zapomeň na to a přečti si znovu odpověď Pythona.
Příště se zeptej před akcí, ne až s křížkem po funuse! :roll:
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quewer 23. 10. 2014 17:18

- jistě, uživatel je BFU-myšoklikač.
- přesně tak, servis jen vyhodí HDD - pokouším se o obnovu dat.
- data nejsou takového rázu, aby se vyplatilo investovat mraky peněz, ale samozřejmě přijít o ně nechce. Reklamaci můžu uplatnit, je to v záruce, ale přijdu o data (servis jen vyhodí HDD a dá novej).
- subadresář Dokumenty se obvykle nachází v adresáři C:\Users\jméno uživatele\. Procházel jsem strukturu pomocí příkazového řádku (ještě předtím, než jsem se v tom začal vrtat (ano já vím, jsem debil), ale ten adresář tam prostě nebyl. Je to samozřejmě právě ten adresář, o který jde, protože, jak již sám jeho název napovídá, obsahuje ty dokumenty. Žádný jiný adresář nevypadal, že by chyběl. Dost pochybuju o tom, že by jej BFU někam přetáhl, prohledával jsem FS poměrně podrobně, ale samozřejmě to nemůžu vyloučit.
- chkdsk jsem zkoušel, bez výsledku
- HDD jsem jako externí nepřipojil, jedná se o All-in-One Lenovo C540, v záruce - nerozebíral jsem to.
- chápu, že jsem to podělal, nechcete se tím zabývat, ok. Můžu mít tedy jen ten dotaz, zda je pro tenhle počítač, který měl původně nastavený UEFI boot, na začátku práce s TestDiskem potřeba dát ten PC/Intel, nebo ten EFI/GPT?
Quewer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 10. 2014 17:29

HDD není tak velký, aby musel být ve formátu GPT => (A) = správně.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quewer 23. 10. 2014 17:31

Díky.

-- 23. 10. 2014 18:34 --

Pardon - a to přesto, že mi TestDisk sám píše hint to píše ten hint "EFI/GPT partition detected"?
Quewer
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků