TESTDISK manual

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod leadtek1 5. 5. 2015 12:23

Snímka.PNG
Ahojte
Prelúskal som sa návodmi ktoré sú tu, aj návodmi na wiki PhotoRec a Test disk.
Snažím sa pomôcť kamarátovi zo záchranou fotiek z dvoch MicroSD 32GB kariet z telefónu Samsung OS Android. Niekoľko dní mi tu bežali rôzne programíky ale neslávil som úspech. Recuva kartu ani nenájde.. (to len s tých základných).
Zatiaľ sa pokúšam zachrániť fotky z karty ktorú aspoň detekuje počítač. Druhú ani nenájde..
Problém je že na karte nenájde žiadnu partíciu.
Takže: teraz mi tu beží PhotoRec ktorému som určil aby sa zameral na .jpg súbory.
Písalo že to bude trvať viac ako 100 hodín čo som ochotný podstúpiť ved aj ten predošlý šiel 4 dni..
Ale zatiaľ žiadny súbor nenašlo..
Má zmysel pokračovať?
Vďaka za každú radu, cením si Vašu ochotu aj čas

Pavel
leadtek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 5. 2015 19:23

Obdivuji Tvou trpělivost! ;-)
Co s tím?
1) MicroSD vrať pachateli.
2) Doporuč mu obnovu dat ze zálohy.
3) Pokud nemá zálohu, má smůlu.*
Většinou se každý naučí zálohovat až po totální ztrátě důležitých dat (včetně profi IT). ;-)
---
* V tomto případě jsi zkusil vše. IMHO nemá smysl zkoušet firmy pro záchranu dat: zbytečná investice.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leadtek1 5. 5. 2015 19:40

Snímka2.PNG
No veru už nemám veľa možností.
Skúsil som iCare Data Recorvery,Disk Internals Flash recorvery, DiskDigger - zakúpený pri inej príležitosti.., Photorec,TestDisk, Boot Power Data Recorvery MiniTool.. a už si nespomínam.. Stále si myslím že tam tie súbory sú. Tú čo mi nenačíta PC nad tou som zlomil palicu. Ale myslel som že keď mi ju spozná tak si poradím.. doteraz sa mi to vždy podarilo keď som sa takto vystavil masochizmu..
Má tam foto dcérky..tak som mu chcel spraviť radosť :)

PS:
Stále si myslím že to TestDisk zvládne.
Niečo ale robím zle.
Najprv by som mal nejako obnoviť to aby sa aspoň korektne prihlásil karta do PC.
Čítal som tu o nejakých špecializovaných programíkoch ktoré "uvfiknú" začiatok karty a tak.
Môj Notebook ale už z toho bolí hlava. Takže si zas troška poštudujem a uvidíme..
Neverím že nevyhráme :)
leadtek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leadtek1 6. 5. 2015 08:53

Snímka3.PNG
Snímka4.PNG
Napríklad som nevedel či mám potvrdzovať QuickSearch keď mi partíciu nenašlo.
Aj keď som to potvrdil, zdalo sa že sa nič nedeje.
To ma dosť miatlo, nechal som to teda takto stát po potvrdení OuickSearch a asi po hodinke sa to rozbehlo.. Tak uvidíme..
Nádej tu stále je :)
leadtek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 5. 2015 10:35

to je zajimavy postup volit quick misto deeper a tvrdit zes cetl manual a pochopil ho.nicmene nezalohovane fotky mely hodnotu nula,takze nevim jestli ten cas co travis ti zaplati
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leadtek1 6. 5. 2015 10:51

Snímka5.PNG
No, to je daľšia vec. Depper som čítal jak tu, tak na wiki.
Ale mne tú voľbu nikde neponúklo.
Chcel som dať Depper.
Ale akosi sa tu všetko točí okolo toho keď máte partíciu nájdenú.
Ja ju nemám.. a pochopiť TestDisk je nad moje sily.
Snažím sa postupovať len podľa toho čo je popísané - teda v tom lepšom prípade viem čítať :)
Preto nechápem ľudí ktorí to ani neskúsia.
Asi som teda prehliadol nejaký krok ako sa dostať na Depper.
Zatiaľ mám 00%..
V každom prípade dík za odpoveď

PS: mne nezaplatí, ja to robím lebo som masochista v tomto a baví ma riešiť veci zdanlivo neriešiteľné.
Neviem čo všetko s tým skúšal a kde všade s tým už bol ale ak by som mu povedal nejakú pevnú sumu ktorú zaplatí v prípade úspešnej záchrany iste by to zvážil. Za nejaké to euro by mu to iste stálo..
leadtek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 5. 2015 11:19

pochopit testdisk je nad moje sily… tak to vzdej,spatna volba znamena zes kamarodovi nepomohl ale doslo k pravemu opaku,nabidls mu obnovu a data misto toho nevratne zlikvidoval.testdisk ti celkem spolehlive ukaze jestli operaci zvladne,nezvladne.neni rovno lze obnovit nelze obnovit,nenastudujes,nepochopis jeho wiki,faq a ukazky na foru nema cenu si to cvicit na cizich datech,na svojich,proc ne…
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leadtek1 6. 5. 2015 12:04

No tak zase som začiatočník.
On s tým už voľačo skúšal ako píšem a mal to za stratené.
Takže mu nepácham škodu.
To by si hádam rozmyslel aj majiteľ karty.
Má tam foto dcérky od prvých dní.. podľa toho čo vravel..
Inštaloval som mu jeden notebook a pri tej príležitosti chcel program aj na zálohu dát z telefónov.
Keď som mu narýchlo ukazoval čo a ako z novým software a vôbec z W8 spomenul tieto karty.
Zachránil som napr. aj DVD ktoré sa vrátilo z nejakej IT firmy ako neobnoviteľné.. a to s DiskDiggerom bez nejakých hlbokých znalostí danej problematiky. Možno som mal len kvalitnejšiu mechaniku a viac šťastia a trpezlivosti.Viem tomu DVD som už ublížiť nemohol keď už je raz napálené a uzavreté "nedá" sa naň už nič zapísať. Mám za sebou obnovu z viacerých kariet a HDD ale toto je prvý krát čo som narazil na takýto aktívny odpor.
Zatiaľ sa snažím robiť operácie ktoré na kartu nič nezapisujú.
Študujem to postupne - u mňa pochopiť to, je ovládať niečo na 200%.. a ja som zatiaľ len človek ktorý prečítal o tom pár riadkov tuná a na wiky. Dovtedy som netušil že existuje program ako TestDisk ktorý je určite skvelý ale spätnú väzbu keď niečo potvrdíte nedáva žiadnu. Potvrdíte QuickSearch a hodinu sa nič nedeje... Ako mám vedieť či sa niečo udialo a bude to trvať hodinu? Dali by sa možno do programu dopísať riadky kódu že v prípade že prevádza nejaké načítanie, detekciu, tak by tam bežal riadok bodiek akože "makám na tom".
Nikto nevie všetko naraz.. A neber to ako kritiku programu, len píšem že nič nie je dokonalé. Ak by bolo, nebolo by tu toto fórum a ani ľudia ako Ty alebo ja.. :)
leadtek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 5. 2015 14:13

testdisk ten radek ma,jmenuje se log,jedna z voleb.ze neco naklikals ve veci ktera je next,next a enter s setinou voleb u niz je absolutne jedno jestli chapes co je treba geometrie,co ma mit jakou velikost,co je id a milion dalsich terminu,tak to je uplne jedno jakmile pustis testdisk.je to jinej svet.ne fakt neberu jako kritiku ze s nim neumis :-),i kdybys umel nikde neni receno ze data obnovis.pokud neumis je vysoce pravdepodobne ze ke krpe dojdes,budes delat operaci ktera bude delat neco jinak a jinde nez se domnivas.Proste je to program kde na dalku jde vysvetlit zasadni principy,bootnes ho z live usb ,mimochodem bootls ho?Je to lepsi volba nez aby jel pod molochem plnotucnym os.A na ruznych krizovatkach se uz rozhodujes sam.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leadtek1 6. 5. 2015 14:33

No ved prave. V jednom riadku su aj styri terminy ktore musim googlit co to vlastne je, v akych jednotkach a kolko by to asi malo byt.. nejde to hop na kravu a je tela.. proste iba skusam pomoct kamosovi z vecou ktoru uz davno odpisal, tak aby som nekrpatel ale naucil sa nieco nove tak som zabrdol aj sem.. aj lekari robia chyby a tam ide o ine fazulky.. ale oni sa casto nepriznaju..
leadtek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 6. 5. 2015 16:00

jestli googlis tak je defakto pozde.proste jsou nastroje pro pokrocile,pokrocilejsi a zacatecniky. nema cenu ztracet cas s testdiskem pokud ty jednodussi sablony nemaji zadany efekt a ty slozitejsi chteji aby sis nezatezoval hlavu s terminama ale zustala ti energie pouze na premysleni ktery postup a jak budes realizovat z tech komplikovanejsich.Zkusil bych neco jineho co pracuje aspon trochu solidne se stavem raw a hlavne,jestli ti zdechla sd karta hardwarove tak zapomen ze softwarove neco poresis.akce v hexeditoru kdy blbnu treba s prvnimi 512 takze zacatkem ,maji zasadni predpoklad,nacist to s cim chci blbnout,v jakemkoliv stavu ale nacist.testdisk nacetl ale v pripade chby cteni,coz na tebe vyhodil by ses mel zaridit co se v pripade takovyho erroru dela,bud fakt prolezes poctive wiki a forum nebo to zabal.je to tam a cleni se to tak ze rada v prispevku na foru zive nema bez nabiflovani princpu zadnej vyznam.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 29. 8. 2015 19:22

Nešel by reup těch fotek.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leadtek1 29. 8. 2015 19:40

Foto postupu vlastne nájdeš aj na wiki.
Ja už to v počítači asi nemám.
Ak áno, ozvem sa.
leadtek1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MURTEW 9. 3. 2016 08:25

Niekedy stačí iba málo... Trápil som sa z jednou mmc kartou, ktorá chcela formát. Použil som rôzne nástroje na backup dát. Dáta sa mi z nej podarilo dostať, ale trvalo to veľmi dlho / 64 gb karta /.
Použil som aj Testdisk ktorý nedokázal zapísať.
Nakoniec ma napadlo skúsim ju ešte čeknúť. Zadal som do príkazového riadku : CHKDSK x: /F
v priebehu pár sekúnd bola karta späť aj s pôvodným formátom súborov bez straty dát. Chcel som tým iba povedať, že niekedy netreba voliť postup od zadu...
MURTEW
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leadtek1 9. 3. 2016 08:42

No teraz si už nepamätám ale to som asi neskúsil.
Ale bude príležitosť.
Je plno nešťastníkov ktorým odišli karty v telefóne.
Neviem prečo ale karty v telefónoch sú asi najzraniteľnejšie na chyby v zapisovaní a následné zlyhanie.
Aj v autokamere MIO takto pravidelne musím kartu zachraňovať.
Pomôže formátovanie na tretí pokus.
No skúsim teda najprv triviálny CHKDSK
Napíšem ako to zabralo.
leadtek1
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků