Reklamace externího HDD Western Digital

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bobeczech 18. 6. 2011 13:53

Dobrý den,

mám na vás všechny, vážení, dotaz. Jde o to, že mi na nedávném natáčení spadl z půlmetrové výšky v podstatě jen tři týdny starý externí HDD 3,5 palce disk značky Western Digital. Teď, když ho zapojím do PC, počítač ho vůbec nenajde, i když disk svítí a bliká a disk se v něm točí, jak by asi správně měl. Myslíte, že mám stále nárok na reklamaci? Přecejen 2 tisíce nejsou malé peníze pro nikoho z nás a nechtěl bych o ně takhle zbytečně přijít. Nebo kdyby to šlo alespoň nějak ,,ukecat" i s malou lží typu: ,,Když on z ničeho nic přestal fungovat..."?

Kdyžtak díky všem ;) s pozdravem, David
bobeczech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 6. 2011 14:02

no...

nemusíš hned lhát, stačí neříct úplně vše...

výrobce bezpochyby zjistí, že to dostalo prdu...

ovšem prodejci obvykle mění HDD na místě kus za kus, zvlášť, když sis ho prakticky teď donesl domů...

takže, tak nějak...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobeczech 18. 6. 2011 14:08

Nemusím využívat k reklamaci prostředníka/internetový obchod pixmania.cz, přes který jsem externí HDD koupil, že? Stačí vyplnit všechno potřebné na webu Western Digital http://wdc.com/ a odeslat...?
bobeczech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 18. 6. 2011 14:12

Neprehanis to?
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 6. 2011 14:14

ájé, pixmania...

tak to úplně zapomeň na vše, co jsem napsal výše...to jsi téměř v *****, s prominutím...

reklamační oddělení pixmania nefunguje, celej ten eshop má pověst ryze neschopnýho a téměř podvodnýho obchodu, 14 denní lhůtu pro návrat zboží bez důvodu jsi propásl (a obávám se, že s pixmaniou bys stejně moc nepochodil)...

přímo do servisu to sice poslat můžeš, ale:
a) tam ti samozřejmě nedají kus za kus, tam ten tvůj kus budou řešit a zjistí, žes s tím škrábl o zem...
b) dost možná ho nebudou vůbec řešit, protože první tři roky by měl reklamace řešit prodejce, byť by ta reklamace absolvovala úplně stejnou cestu...
c) pravděpodobně reklamaci zamítnou pro porušení podmínek zacházení

vidím to bledě, ale já nejsem reklamační agent, třeba to v praxi má šanci...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bobeczech 18. 6. 2011 14:18

Krucinál, tak to si budu muset nějak poradit sám, ale i tak díky... Vyzkouším pixmanii a zároveň rovnou Western Digital
bobeczech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 6. 2011 10:02

jak to chceš udělat? to ten disk naklonuješ ? :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod premag 20. 6. 2011 12:39

mel sem podobny problem.
Disk stary pul roku prestal jet kvuli temu ze me krapl na zem. Enom to v nej hrkalo ale vubec se nerozjel. Ani data jsem z nej dostat nemohl.

Na webu WD jsem vyplnil reklamacni formular, disk zabalil a poslal do Amsterdamu.
Za 14 dnu me prisel novy :)
premag
Junior

Odeslat příspěvekod comput 14. 11. 2012 21:49

Zkus pořešit normalní reklamaci raději nic neříkej , jak to nevýjde tak u výrobce. Nejrozumnější je pak asi www.externireklamace.cz mají to za podstatně výhodnějších podmínek ,než aby jsis reklamaci resil sam.
comput
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pecan.boruta 27. 4. 2017 19:57

Mohu mít dotaz ohledně té reklamace? Sice pošlu disk na reklamaci a oni mi zašlou nový kus (Mám vadný disk WD 1TB),ale co moje data?
pecan.boruta
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 4. 2017 20:32

Prostě obnovíš data ze zálohy do nového HDD.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod franta321 28. 4. 2017 13:31

Nedávno mi jeden člověk říkal, že zjišťoval co obnáší reklamace disku od WD přímo u výrobce a zjistil, že se musí posílat někam do zahraničí (UK, Rakousko, už nevím) a poštovný vyjde na 600,-. Což se při ceně disku asi nevyplatí.
franta321
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků