Údržba SSD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Shallow 8. 1. 2016 05:09

Matysek: a kdyby to bylo tim co pises de stim neco udelat ?
Shallow
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 8. 1. 2016 14:02

Ty tam mozna problem nevidis, ovsem ja ano ... protoze nefunguje nic, pouze se to mele v cache, ktera se udrzuje interne a zadne dalsi pokrocile (= standard ostatnich vyrobcu) algoritmy ze strany radice neprovadeji. A pokud se jasne nedetekuje rezim, ve kterem ten SSD ma fungovat, potom korektne neprobihaji commands, ktere zatrhnou i ten TRIM (FS). Nasledne se to chova tak, jak "popisujes".

Jenze ty nemas paru a ja zase vidim dalsich 50 moznych pricin ... proto se bez validnich technickych informaci nemuzeme ani domluvit. Udelej to pro sebe.

UBCD > Boot UBCD z flashdisku>

smartctl -x /dev/sda >> /cesta-na-flashdisku/log-smart
hdparm -I /dev/sda >> /cesta-na-flashdisku/log-parm

a cele jak to lezi a bezi mi sem dej. Ne z pitomych WinNT, ktere umeji kulove a ne z zadneneho obazkoveho hodnotitele niceho. V singleuser a linux, ktery podporuje vse co ma a dle standardu. Powershell umi, ale stale bezi pod WinNT.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BMZI 10. 1. 2016 11:53

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat, zda má na aktualizaci firmware nějaký vliv to, že je na SSD system a data. Vím že asi přijdu, nebo můžu přijít o ty data, ale o to mi nejde. Já budu po update firmware provádět čistou instalaci Win, takže stejně bude SSD formátován. Jde mi o to, zda aktualizace firmware proběhne korektně bez ohledu na to jestli je SSD čistý, nebo je na něm Windows a data.
Díky za odpověď
BMZI
Junior

Odeslat příspěvekod jackbrno 10. 1. 2016 12:02

To je jedno, firmware nemá s daty na SSD nic společného, je úplně v jiné části paměti.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 10. 1. 2016 12:14

Když to nebudeš dělat online pod Windows, není problém...
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BMZI 10. 1. 2016 12:29

co myslíš tim "online pod Windows"?...prostě na SSD mám ted normálně Windows plus programy atd...chystám se na čistou přeinstalaci windows, s tim že proběhne formátování, takže mi na ztrátě dat nezáleží. Znova opakuju, že mi jde o to, jestli má nějaký vliv na nahrání nového firmware to, jestli je čistý, nebo zda na něm je system a data..prostě jde mi o tu operaci té aktualizace jako takové...
BMZI
Junior

Odeslat příspěvekod BMZI 11. 1. 2016 23:07

Zdravím,
tak jsem si stáhnul ten firmware ve formátu ISO, vypálil jsem ho na DVD jako obraz disku, v biosu jsem nastavil bootování z DVD, ale po restartu mi obrazovka hlásí, že mám vybrat buď bootovací jednotku, nebo mám vložit bootovací medium, což jsem udělal, ale ten update se nespustí, jako kdybych tam to DVD vůbec nestrčil. Bootování jako takový funguje, protože jiný bootovatelný DVD se mi spustí normálně. Nevíte v čem by mohla bejt chyba?
BMZI
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 1. 2016 08:03

UTFG: "tvoje SSD" FW ChangeLog
UTFG: Offline update FW SSD
UTFG: FW "tvoje SSD"
UTFG: How to burn bootable DVD
UTFG: How to make bootable USB
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BMZI 12. 1. 2016 09:56

不明白你的部落愚蠢的講話
響應了我的要求還是閉嘴
感謝您的理解
BMZI
Junior

Odeslat příspěvekod Mizi 12. 1. 2016 10:23

No s takovým přístupem ti nikdo nepomůže...

UTFG = Use The Fucking Google
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 1. 2016 10:34

Pokud neumíš anglicky a neumíš používat vyhledávač a tím pádem si najít platné informace budeš to mít v dnešní době asi dost těžké.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 1. 2016 10:43

Svěř to odborníkovi.
Update firmwaru není práce pro začátečníky.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuřízek 28. 1. 2016 15:22

Ahoj,
mám SSD Transcend 370 a Crystal Disk Info mi uakzuje teplotu 11 stupňů při provozu a v místnosti kde je lehce přes 20. Je to normální?
Kuřízek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 1. 2016 15:41

Není, ale trápí tě to moc?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuřízek 28. 1. 2016 15:51

zatim ne, ale začlo by mě to trápit, pokud by ta nízká teplota měla vliv na funkci, opotřebení, nebo něco takovýho...
Kuřízek
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků