Údržba SSD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod karlos00x 11. 2. 2015 18:42

Jsem taky abstinent a presto do hospod chodim - ne chlastat, ale pokecat. V praci se taky s poddanyma moc nemazlim. A nikdo si nestezuje.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jaydoo 21. 2. 2015 12:46

Python.p píše:
Stejně jsem to měl i v ntb (T420 s tím že na data/hry bylo mSata)


Systém si mal na 2,5" SSD a data na mSata. Z dôvodu, že Sats je rychlejsi?
Ale keď odide notebook, nie je lepšie mať data na 2,5" disku, ktorý mozem prečítať v inom PC, alebo v externom boxe skor, ako mSata?

P. S. Ked ich samozrejme BFU nemá zálohované a hned ich potrebuje? mSata sa horšie vymontuje a kde ho narýchlo strčiť?
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 21. 2. 2015 13:00

2.5 byvaji o neco rychlejsi, mohou mit osazeny vetsi pocet pameti pro paralerni pristup, ale nemusi byt pravidlem.
Z msata neni problem data dostat, redukce na sata existuji.
Nicmene, co kdyz odejde ssd samotne? Pokud neni zaloha, data proste dulezita nebyla a basta.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 2. 2015 07:36

Jednoduché,

Primární pozice - Intel 320 šifrovaný
Sekundární (místo DVD) - SSD (teď si nepamatuju co už to bylo) data jako hudba, filmy atd. nešifrováno
mSata - pomalé, ale temp, atd. šifrováno.

U T420 a X220 je smutný že mSata je limitováno :( Zatímco u E520 ne
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 4. 3. 2015 22:27

umi píše:proc vypinat indexaci? Protoze na SSD imho zbytecnost a akorat soupes bunky..
...
a zkusime si projit cely disk a vyhledat vsechny soubory/adresare, ano?


Indexace pod Windows nemá zas až takový význam pro vyhledávání souborů podle názvu nýbrž podle jejich obsahu. A to třeba i včetně obrázků s naskenovanými texty na kterých indexer dokáže udělat OCR a vytvořit textový index.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaroh 19. 7. 2015 19:26

Python.p píše:
Ohledně SSD, pokud máš jedno nech tam vše.
Pokud máš 2 tak jedno jako systémové a druhé jako "pracovní" tempy, bordel, a další věci...
... deleted ...
Stejně jsem to měl i v ntb (T420 s tím že na data/hry bylo mSata)


Obnovím to tu po pár mesiacoch:

Python, nerozumiem textu vyššie: tak kde si mal dáta? Najprv píšeš, že ten druhý SSD si mal na ""pracovní" tempy, bordel, a další věci..." a potom že dáta si mSATA SSD.

Prečo sa pýtam:

Ak sa dohodnem na cene, tak uvažujem o kúpe nového notebooku (zrejme Thinkpad T440s, Win7), v základnej konfigurácii má SSD 128 Gb a keďže má slot mSATA, tak uvažujem dokúpiť ešte jeden SSD 128 GB. Momentálne mám vo svojom R400 (Win 7) jeden HDD 250 GB, čo mi stačí, už roky sa hýbem okolo 100-150 GB využitého a cca 150-100 voľného priestoru a predpokladám, že to tak bude aj naďalej (a ak sa konečne rozhúpem, dám fotky preč z počítača a nechám si iba náhľady, tak to bude ešte lepšie v prospech voľného miesta). V tom novom notebooku uvažujem o takom takpovediac (pre mňa) najlogickejšom rozdelení: ten pôvodný SSD na systém a ten dodatočný mSATA SSD na dáta.

Teraz som si prečítal toto vlákno a nejako som zneistel. Je také rozdelenie vhodné? Díky
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 7. 2015 22:00

Ano, je to lepší než SSD + HDD.
Pro data nepotřebuješ rychlý SSD, stačí mSATA.
V malých NB nemáš mnoho možností, jako v plnohodnotných stolních PC.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 7. 2015 06:10

Jako pokud vytrhneš část textu je jasný že to nedává smysl....

1. SSD - OS
2. SSD - tempy/bordel
3. mSata SSD - Dokumenty
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaroh 20. 7. 2015 06:39

Sorry, nebolo mojim cieľom niečo vytrhávať z kontextu, len som z toho textu nepochopil, že píšeš o troch SSD, myslel som, že píšeš iba o dvoch a preto ma to poplietlo.

Takže díky, chápem, idem vyjednávať cenu :-)
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 7. 2015 06:54

šak pohoda :) Já to tu někde popisoval podrobně, ale už si nepamatuju kde :D Koukám že jsem to pomotal :D

Tady to je popsaný 2 příspěvky hore.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 12. 8. 2015 14:07

zdravím, rád bych si ujasnil, jak je to s tím doporučovaným volným místem na SSD. Rozumím tomu tak, že
1. by mělo stačit hlídat si těch min 10-15% (až 20%) volného místa na jednom vytvořeném oddílu o plné velikosti SSD.
2. Někde se doporučovalo vytvořit oddíl zmenšený o 10-15% velikosti SSD
3. Někde ještě do takto oříznutého místa vytvořit druhý skrytý oddíl.

Můj selský rozum mi říká, že by mělo stačit si to podle bodu 1. hlídat, je to tak ? Nebo tomu principu nerozumím a zmenšením oddílu dosáhnu něčeho lepšího (kromě toho, že to nemusím hlídat a můžu plnit oddíl na 100%) ?

Díky moc za objasnění.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 12. 8. 2015 14:24

1) Boot systemovy oddil
2) Oddil OS
3) cca. 20% volneho mista

Nejjednodussi..
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 12. 8. 2015 14:30

ad 3 - myslíš 20% nepřiděleného místa, tedy vytvořené jen 2 oddíly ? Nebo vytvořený třetí oddíl a nezformátovaný? Je v tom z tohoto pohledu vůbec nějaký rozdíl?
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 12. 8. 2015 14:52

Není. Nepřiřazené místo.
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Win10 12. 8. 2015 20:09

Pri instalaci Win10 z instalacniho DVD na SSD Crucial MX100 128 GB jsem na nem vytvoril jeden oddil o velikosti 100 GB, na ktery jsem system nainstaloval. Dale se mi na nem pri tom take vytvoril oddil o velikosti 500 MB, coz jsem nemohl nijak ovlivnit, vytvorilo se to samo, na tento oddil neni mozne nic instalovat a je videt jen pri bootu z instalacniho DVD a pri tom jde i naformatovat. Zbytek disku je neprirazene misto. Je to tak spravne? K cemu se tam automaticky vytvoril ten oddil o velikosti 500 MB?
Win10
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků