Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod SlashBJ 20. 10. 2014 20:44

To jako fakt radíte koupit třeba 240 gb disk a vytvorit na nem jen 190 gb oddíl a zbytek nechat nevyužívanej?? Proč??
Vzdyt dnesni SSd disky maji rovnou nejakou cast neprirazenou, na nahrazeni opotrebovanych bunek.
Nebo je to na něco jinýho?
SlashBJ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 10. 2014 20:59

Slashi studuj a vzdělávej se :) informací jenom zde na fóru je milion ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SlashBJ 20. 10. 2014 21:15

Omlouvám se za OT

:-)
Díky za radu, ale kdybych našel, neptám se.
Je fajn, že tady forum funguje tak, jak funguje a místo 2 vět s osvětlením problému napíšeš takhle zbytečnej příspěvek s absolutně nulovou hodnotou.

Pohybuju se na hromadě jinejch for, i zahraničních, od modelařiny, RC modelařiny, elektro, aut, po CAD/CAM sw a kupodivu tohle jsem ještě nezažil :-(. Vždycky tam poradím, i když jsem radil po několikáté, nebo dám alespoň odkaz, kde se to řeší. Stejnětak to dělaj i ostatní lidi.

Jo, já si to někde najdu, i to SSD cko si vyberu sám, nemám s PC žádnej problém, baví mě, ale zabere mi to hromadu času, protože je to pro mě nová technologie, o které nic nevím.

Takže díky za nic.
SlashBJ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 10. 2014 21:57

V zasade mas dve moznosti: duverovat nebo proverovat.
O tom volnem miste se zminuji treba tady viewtopic.php?p=10337410#p10337410
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ementall 20. 10. 2014 23:59

Potřeboval bych poradit zda zvolit SSD MX100 256 GB nebo OCZ ARC 100 240GB.
Jde mi o spolehlivost a rychlost.
ementall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 21. 10. 2014 07:05

SlashBJ píše:To jako fakt radíte koupit třeba 240 gb disk a vytvorit na nem jen 190 gb oddíl a zbytek nechat nevyužívanej?? Proč??
Vzdyt dnesni SSd disky maji rovnou nejakou cast neprirazenou, na nahrazeni opotrebovanych bunek.
Nebo je to na něco jinýho?


Moje zkusenost je, ze zaplneny SSD s jednim volnym 1GB nicemu nevadi. 1/4 roku takhle bezel porad. Ale proti dalsim 10 guru s clanky z odbornych webu to nic neznamena
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 10. 2014 07:18

SlashBJ píše:Omlouvám se za OT

:-)
Díky za radu, ale kdybych našel, neptám se.
Je fajn, že tady forum funguje tak, jak funguje a místo 2 vět s osvětlením problému napíšeš takhle zbytečnej příspěvek s absolutně nulovou hodnotou.

Pohybuju se na hromadě jinejch for, i zahraničních, od modelařiny, RC modelařiny, elektro, aut, po CAD/CAM sw a kupodivu tohle jsem ještě nezažil :-(. Vždycky tam poradím, i když jsem radil po několikáté, nebo dám alespoň odkaz, kde se to řeší. Stejnětak to dělaj i ostatní lidi.

Jo, já si to někde najdu, i to SSD cko si vyberu sám, nemám s PC žádnej problém, baví mě, ale zabere mi to hromadu času, protože je to pro mě nová technologie, o které nic nevím.

Takže díky za nic.


Určitě by ti odpovědeli na otázku kolik válců má fabie 1,2 HTP... Už to vidím.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 10. 2014 07:37

Predem se omlouvam, ale 200 stranek prechozich prispevku opravdu cist nebudu, takze se mozna muj dotaz bude podobat predchozim.

Potrebuju vybrat nove SSD. Mel sem Intel 80GB druhou generaci (tusim 34nm MLC). Uz je prodan na flEabay... Jde mi predevsim o bezudrzbovost, takze sem posledni dobou pomerne sledoval noviny a problem se Samsung EVO me dost prekvapil. Vlastne vubec by me zajimalo, jestli pouzivate nastroje od vyrobcu na optimalizaci? Ja jsem kdysi ten Intel SSD Toolbox nainstalovanej mel a prislo mi divny, ze ikdyz ma Win7 mit nativni podporu tak ten TRIM asi prece jen neumi osefovat uplne tak, jak by si Intel predstavoval, protoze kdyz jsem tam ten optimalizator spustil, tak to vzdycky neco delalo par sekund. Nakonec me ale nastvalo, ze si ten jejich Toolbox do myho systemu potichu n.a.s.r.a.l Javu (sice nakou orezanou verzi JRE) ale to sem proste neprekous a musel z chaty ven! Jel sem na tom vic nez rok bez Toolboxu a zadny vyrazny zpomaleni sem nezaznamenal, ale ja zase nejsem typ cloveka co denne zapisuje 50GB. Je teda fakt ze cisla v syntetikach (HD Tune, AS SSD Benchmark) sli dolu, ale treva takovej Windows Performance Index kupodivu zustal stejnej.

No krome bezudrzbovosti, predevsim rychlost cteni, aby se mi rychle loadovali hry... Pomer cena/vykon je pro me dulezitejsi nezli cena/kapacita. Velikost ale musi bejt nekde mezi 100-160GB. Cena idealne tak kolem €120 a rozhodne ne vic nez 150.
anonymni

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 10. 2014 07:45

Tu omáčku jsem nečetl, nepředpokládám že je tam něco kritického pro výběr SSD.

M500 240GB do ceny se vlezeš a nebo Intel 520 240 to je lehouce přes.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ementall 21. 10. 2014 17:18

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s ssd. O víkendu mi odešlo SSD OCZ Vertex2 60GB vydrželo cca 3 roky. (při surfování na youtube se kouslo, resetlo a už jsem se do něj nedostal ani zapojením do druhého PC jako datový disk). Proto bych potřeboval bych poradit něco spolehlivějšího. Četl jsem něco o OCZ ARC 100 240GB máte s ním někdo někdo zkušenosti?
ementall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 10. 2014 17:23

Definuj spolehlivost ? Buď rád že ten klump přežil záruku.

M500 240GB
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 21. 10. 2014 17:48

Pokud je primarnim hlediskem zivotnost / spolehlivost tak si sezen Intel 320 nebo Crucial M4.
Obcas je videt, ze nekde nejaky podpultove zbozi je mozna.

Realistictejsi vsak je vzit M500 a zase si > 3 roky uzivat spotrebniho materialu do dalsi vymeny.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 10. 2014 18:05

NEBO tisícovku přitlačit a koupit Samsung 850 Pro => 10 let záruka.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ementall 21. 10. 2014 18:09

Spolehlivost spíše životnost. M500 vydrží zas pouze 3 roky?
Nenahrávám velké oběmy dat, na to mám klasický HDD. Pouze net a pár základních programů a občas nějaká hra.
Mohla být příčina toho, že SSD klekl, protože byl cca měsíc plný?
ementall
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 10. 2014 18:13

Musíš ponechat min. 20 % kapacity SSD trvale volné.
Optimálně vytvořit při instalaci OS skrytou partition dané velikosti.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků