Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 5. 2016 13:06

Žádný SSD s řadičem
honza700 píše:Phison PS3110-S10

jsem netestoval.
Třeba se Ti ozve Matýsek jako nadšený tester všeho možného i nemožného hw. ;-)
Jinak jsi první zde přítomný tester uvedeného SSD: pochlub se výsledky.
Moudrý závěr:
honza700 píše:upřednostnit ten s ECC a nemusím mít k tomu v PC i ECC RAM

Ideální SSD zároveň umí hw TRIM.
Rychlost neřeš, každý současný zdravý SSD je řádově svižnější než libovolný HDD.
Kompatibilitu (nejen) SSD s diskovým řadičem v chipsetu by měl definovat výrobce MB, ale neustálé utahování nákladů na nesprávném místě k tomu nedává prostor.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza700 2. 5. 2016 13:27

Já mám v PC syna SP920 a teď pro sebe vybírám další SSD.
Čili zatím disk s PS3110-S10 nemám.
Jen jsem jako laik zkoušel otestovat v AS SSD Benchmark SP920 jako systémový s WIN7, nikoliv jako čistý disk vedle.
Kupodivu 4k write začínalo na 95MB/s a opakovaným testy (asi 10x) postupně klesalo až na 55 MB/s. Rozdíl když zavřu ASS Benchmark mezi dvěma testy či nezavřu a jen spustím znovu - nebyl. Pořád to dalším testem klesalo.
Třeba za hodinu jsem to zkusil znovu a zase to začalo na těch 90 MB/s a šlo to postupně dolů.
Přístupové doby se taky měnily od 0,06 ms do 0,085ms.
Zřejmě vliv programů běžících na pozadí či možná zápisů metadat diskem? Vůbec mně nenapadlo, že by se mělo SSD zkoušet bez systému (disk jsem nepřidával do fugujícího PC, bylo to nové PC).
Ovladač byl od Intelu, zarovnání v ASS Benchmark OK.
honza700
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misojogi 3. 5. 2016 13:00

Řadič Phison se obecně považuje za línou mrchu.

zaujimave ze jeden z najkvalitnejsich diskoch Kingstone Savage ho pouziva tiez
mate pre to nejake vysvetlenie ?
Nekupujte Samsung SSD 850EVO, je to smejd! (Pro je dobry no drahy) Ani nove Crucialy(ziadne BX ci MX / ani 100 ani 200) len starsie (500 a 550)
Odporucane SSD su:
Kingstone Savage. Kingstone KC300 alebo KC400
Transcend 370s
Intel 530 a starsie alebo profi
misojogi
Junior

Odeslat příspěvekod honza700 3. 5. 2016 16:34

Milanr1 zřejmě měl na mysli starší PS3110-S8, který dle testů propadl.
viz http://www.agem.cz/prilohy/recenze/ssd.pdf
Neutron XT s PS3110-S10 je dle testu výborný
honza700
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tripsimon 3. 5. 2016 19:14

Dobrý den
Potřebuji pomoci s výběrem SSD disku a byl jsem odeslán sem tak jsem tu ^^

Hodlám lehce upgradovat svojí sestavu a jednou novou součástí má být i SSD disk. Bylo mi totiž řečeno, že hodně pomůže. Háček je ale ve 2 věcech. 1. Nemám moc veliký "Budget" Tak se musím držet lehce při zemi ( Cca 2k) A za 2. Nemám ponětí podle čeho mám vybírat :D
Nicméně jsem se dokopal ke dvěma. A to : Kingston SSDNow KC400 128GB, 2,5", SATAIII, SKC400S37/128G Nebo Kingston HyperX FURY SSD 120GB, SHFS37A/120G
Bratránek mi řekl že mi tu vynadáte že oba jsou na nic a vyberete mi jiný tak doufám že pomůžete ^^
Předem děkuji
Tripsimon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misojogi 3. 5. 2016 22:59

Nicméně jsem se dokopal ke dvěma. A to : Kingston SSDNow KC400 128GB, 2,5", SATAIII, SKC400S37/128G Nebo Kingston HyperX FURY SSD 120GB, SHFS37A/120G

KC400 je vlastne Savage s inym FW - vraj ide o spickovy enterprise disk za skvelu cenu
Fury je podla miestnyh guru poslabsi takze neodporucam
Nekupujte Samsung SSD 850EVO, je to smejd! (Pro je dobry no drahy) Ani nove Crucialy(ziadne BX ci MX / ani 100 ani 200) len starsie (500 a 550)
Odporucane SSD su:
Kingstone Savage. Kingstone KC300 alebo KC400
Transcend 370s
Intel 530 a starsie alebo profi
misojogi
Junior

Odeslat příspěvekod honza700 4. 5. 2016 00:37

Corsair Neutron XT si s radičom Phison S10
Tak další test Corsair Neutron XT s Phison S10 je opravdu poněkud rozporuplný.
http://pc.zoznam.sk/corsair-neutron-xt- ... itu?page=7
V jednom testu ovace (4k čtení) a ve druhém jeden z neslabších (4k zápis).
http://pc.zoznam.sk/corsair-neutron-xt- ... itu?page=4

KC400 test
http://pc.zoznam.sk/kingston-ssdnow-kc4 ... o-pocitaca
Disk je vybavený funkciami, ktoré zabezpečujú ochranu dát od momentu keď vstúpia do disku, až kým nie sú zapísané. Funkcie SmartECC a SmartRefresh budú predchádzať chýbam pri čítaní, a ak sa už nejaké vyskytnú, bude automaticky požiadané o opätovné čítanie. Disk je vybavený aj ochranou pred krátkodobými výpadkami napájania. Táto ochrana spočíva konkrétne v algoritme firmvéru a disk tak dokáže detegovať krátku stratu napájania a ochráni dáta pred stratou. Tento spôsob však nie je tak účinný, ako ochrana pomocou kondenzátorov.

Vypadá to, že Neutron XT a KC400 nemají ochranné kondenzátory ale místo nich méně účinný firmware. To mi nějak hlava nebere. Že by v byznys třídě byla horší ochrana dat proti výpadku než v obyčejné SOHO třídě je divné.
KC400 je byznys třída a ochrana je dle testu horší než kdyby to mělo jen kondenzátory bez chytrého firmware? Zato má KC400 TBW 300TB (což z nás těžko někdo využije). TBW Neutron XT je 124TB.

Phison S10:
Power-Fail Obvod: referenční S10 provedení umožňuje plnou ochranu napájení ztrátě. Palubní kondenzátor poskytuje výkon potřebný pro regulátor k vyprázdnění dat z paměti DRAM do NAND, kde je zajištěn.
P-Fail (Full Protection Power Loss) Obvod: pro kritické aplikace, kde je požadována plná integrita dat, S10 poskytuje možnost využít své palubní kondenzátor plně chránit un-vymahatelné dat v paměti DRAM v průběhu události výpadku napájení , Když napětí klesne pod prahovou hodnotu, detekce napájení obvodu kopy a firmware se připravuje na ústupových strategií pro bezpečné vypnutí.


Přehledná tabulka SSD, řadičů a paměťových čipů je zde
http://pc.zoznam.sk/corsair-neutron-xt- ... itu?page=2

Kdybyste někdo věděl jak je to s porovnáním spolehlivosti proti výpadku dat s obyčejnými kondenzátory oproti SSD s tím chytrým firmwarem, nepište prosím.
honza700
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 5. 2016 06:36

Já furt nechápu proč se tady řeší nějaký kondenzátor. Ano v jistých nasazeních ok, ale to nejspíš není tvoje příležitost, bo píšeš moc obecně a děláš z velbuda komára.

1. NTB - máme baterii.
2. PC - máme výpadek řešený UPS.
3. PC + NTB - data máme zálohavné.
4. ???? - kdy to člověk reálně použije.

Těch tabulek je tady plno, moc nevím proč ji tak oslavuješ.

A - Máme tu BFU kterým je to jedno a vemou co jim kde kdo doporučí.
B - Máme tu odbornou veřejnost která sice tuší, ale je jim to buřt.
C - Máme tu experty a znalce který vědí co kde je, jak se věci mají a co kde jak.


Tripsimon: KC400 no problemo.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod milsimr 4. 5. 2016 09:21

Z Corsairů Neutron tu byl doporučován ten starší - již neprodávající se - model, tzn. Neutron GTX. Corsairy XT podle recenze na anandtechu spíše nic, než moc.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misojogi 6. 5. 2016 09:41

vie niekto porovnat intel SSD ?
mam moznost Pro 2500 a DS 3500
ktory z nich je lepsi ? a hlavne preco ?
Nekupujte Samsung SSD 850EVO, je to smejd! (Pro je dobry no drahy) Ani nove Crucialy(ziadne BX ci MX / ani 100 ani 200) len starsie (500 a 550)
Odporucane SSD su:
Kingstone Savage. Kingstone KC300 alebo KC400
Transcend 370s
Intel 530 a starsie alebo profi
misojogi
Junior


Odeslat příspěvekod r34ktor 6. 5. 2016 12:21

monikash píše:Tak jsem měla pravdu, Transcend 370S mi ntb moc nezrychlil.

Línou herku (E1-1200) nenakopne ani adrenalin (SSD).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 6. 5. 2016 12:49

Taky už pomalu šetřím na nový.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků