Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dan0202 15. 2. 2017 17:39

Ahoj také mám dotaz k výběru SSD. Myslel jsem si, že to bude jednodušší, ale jak si o tom tak čtu, začínám se ztrácet. Mám desku Asus Z97-P s Haswell Refresh i7 4790K. Aktuálně mi dochází úložiště, takže to začínám řešit. Do teď jsem měl systém na SSD 2.5 120GB HyperX Kingston SH103S3120G, k němu WD Black 1TB a ještě jeden starší menší disk (plus externí disky). První dva bych chtěl zachovat a k nim přikoupit SSD a 2TB HDD. Bohužel moc nevím podle čeho vybírat. U HDD je to asi jedno, tam můžu vzít třeba WD Blue. Otázkou je, jaké SSD a kam. SATA sloty mám prakticky plné, takže asi budu muset do M.2, jenže jsem zjistil, že není M.2 jako M.2 :-) a z toho jsem úplně jelen. Může mi prosím tohle někdo vysvětlit a říct, co má deska podporuje?
https://www.asus.com/cz/Motherboards/Z9 ... fications/

Vyhlídnul jsem si Samsung 850 EVO 250GB M.2, byla by to dobrá volba?
https://www.czc.cz/samsung-ssd-850-evo- ... 79/produkt

Ještě k použití- střihám na tom videa, nic velkého, spíš jen pro osobní potřebu, ale je to práce s velkými soubory. Aktuálně do FullHD, ale už bych mohl pomalu začít se 4K. Systém bych měl zachovat na Kingstonunebo ho nainstalovat na nový disk?
dan0202
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 2. 2017 17:43

Ne nebyla :) A už vůbec ne na střih.

Plextor M8pe, PNY CS2030, Corsair MP500, Patriot Hellfire
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 15. 2. 2017 18:30

To jsme dopadli. 347 stránek, které doporučují pár jistých SSD od cca 3 výrobců, a žádný rozumný závěr.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 2. 2017 19:35

A co bys chtěla uzavírat? Představ si to jako výběr bot. Jedny do společnosti, jedny do hor, jedny do města, jedny do práce. No a za rok jsou už starý...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 2. 2017 22:20

monikash píše:doporučují pár jistých SSD

SSD jako supermoderní hw prochází bouřlivým vývojem, ale ne vždy k lepšímu. :-/
Včera doporučované spolehlivé modely už dnes nelze sehnat. Relativně kvalitní paměti SLC a MLC nahrazují výrobci levnými, ale méně spolehlivými TLC. Jenže BFU vždy vybírá podle ceny, ne podle kvality.
Módní výkřiky brutálně rychlých SSD/PCI-E s nevyladěnými firmwary, nekompatibilními s řadou starších diskových řadičů.
Kdo tenhle akcelerovaný vývoj stačí aspoň sledovat, aniž by se v něm vyznal (protože to nelze)?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dan0202 16. 2. 2017 12:47

Python.p píše:Ne nebyla :) A už vůbec ne na střih.

Plextor M8pe, PNY CS2030, Corsair MP500, Patriot Hellfire



Díky. Koukal jsem se na ně, ale snad ani jeden není dostupný u důvěryhodných prodejců. Jen Corsair u Mironetu, ale ten je pouze 120 nebo 480 GB. Často tam nemají prodejci ani tu slušnost uvádět délku záruky, třeba patro.cz . Jinak deska by na to měla být v pohodě? Ve specifikacích jsem sice našel, že M.2 podporuje až 10Gb/s, ale víc jsem k tomu nenašel. Když použiju M.2 port, omezí mě to v použití ostatních portů nebo je ryze samostatný?

Milanr1 píše: SSD jako supermoderní hw prochází bouřlivým vývojem, ale ne vždy k lepšímu. :-/
Včera doporučované spolehlivé modely už dnes nelze sehnat. Relativně kvalitní paměti SLC a MLC nahrazují výrobci levnými, ale.....


Právě proto se na to radši ptám, než abych koupil nově vydaný nadupaný SSD, který je ve skutečnosti převlečený starý typ.
dan0202
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monikash 16. 2. 2017 17:38

Ono to spíš platí naopak, že ten starý (tady doporučovaný) byl nadupaný, ale nová verze stojí za ho... díky změně řadiče nebo MLC buněk. Jinak stále platí, že 120 GB SSD bývají pomalejší než ty větší (aspoň u SATA).
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zaabure 23. 2. 2017 09:35

Zdravím,

hledám ekvivalentní substituci za Intel DC S3520 480GB - http://ark.intel.com/products/93026/Intel-SSD-DC-S3520-Series-480GB-2_5in-SATA-6Gbs-3D1-MLC.

SSD jsou určeny pro použití do serverů (mail, IS, web, backup, AV atd..). Servery jsou virtualizované. Důležitým parametrem je počet IOPS při náhodném čtení / zápisu během zátěže.

Momentální dodací lhůty na tyto typy SSD od Intelu jsou 1 až 2 měsíce a více, což je pro nás bohužel příliš dlouhá doba.
zaabure
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 23. 2. 2017 10:44

ABC data jich má na skladě hromadu. (SSDSC2BB480G701)
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 2. 2017 18:41

Intel P3600 ?
Sandisc optimus eco ?
Kingston DC?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 23. 2. 2017 19:25

Přátelé, jaký byste doporučili SSD disk do M Sata do notebooku 120 GB? Nechci SSD cpát místo mechaniky, když je m sata prázdné
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 2. 2017 19:31

Ms200 od Kingston
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 2. 2017 20:20

depends... ja zvolil tolik nepopularni samsung EVO a modri vedi proc...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 2. 2017 20:27

I rudí !

Mohl jsem to zmínit. BigT - šifruješ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 24. 2. 2017 07:25

ne-e
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků