Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zivan 25. 4. 2017 15:52

Zalezi na zatezi toho SSD a penezich, ani jedno z toho jsi neuvedl.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod aurum 25. 4. 2017 16:50

Jak už jsem naznačil, nejsem problematiky SSD znalý. Zátěží předpokládám používání, takže pro běžné domácí použití. Žádné hry, občas práce s RAW, renderování vyjímečně. Cena samozřejmě nižší, je to starší počítač, tam velká investice není na místě. Ani nevím, jak je na tom deska se SATA, hádám SATA II.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 25. 4. 2017 16:57

:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 25. 4. 2017 18:56

Díky za odkaz. Zvládne však stará deska takového divocha? Bude disk se Sata 3 kompatibilní se starou deskou?
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 25. 4. 2017 21:27

ano
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aurum 25. 4. 2017 21:32

Děkuju, rozhodnul jsem se pro 120 GB disk, mohl bys mi nějaký doporučit?
aurum
Junior


Odeslat příspěvekod aurum 25. 4. 2017 22:20

Díky za odkazy, vezmu ten Kingston. Mám to jen na systém, ale přece jen musím doufat, že novými aktualizacemi desítky časem nenakynou přes 100 GB :-)
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod MrJano8695 3. 5. 2017 18:28

Zdravím,
potrebuji rychle koupit SSD. Nejaky z techto:
https://www.alza.sk/internal-ssd-drives ... 0--4000000
(~250GB, >=100€, na sklade v Alze)

Nechce se mi resit kompatibilitu PC a M.2 rozhrani, desku mam Asus X79 Deluxe s i7 4930K, jestli by ale stacilo si koupit jenom nejakou PCIe kartu (mam jednu grafiku a budu kupovat zvukovku) a vykon by stal za to, proc ne.

Mel by slouzit jako OS disk (Win 10), a pro programy jako Adobe Photoshop, After Effects, nejaky IDEcka od JetBrains (IntelliJ idea, phpstorm...), Cinema 4D (3D grafika) a podobne... Zadne hry. Filmy a podobne na SSD poli (2 x Intel 520 120GB RAID 0). Potrebuji preinstalovat Win a nemam kam dat data a stejne mi uz je 240GB malo...
Neresim vysledky benchmarku ani par procent vykonu...jde mi hlavne o nejlepsi pomer zivotnost a spolehlivost/cena.

Diky moc lidi za jakoukoliv radu.
MrJano8695
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 3. 5. 2017 19:18

:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrJano8695 3. 5. 2017 19:40

bandolier.wz píše:https://www.alza.sk/kingston-hyperx-savage-ssd-240gb-d2421189.htm?catid=18856084

Jaka je vyhoda oproti o 20€ levnejsimu 850 Evo? Ja jenom jestli to stoji za to. Kazdopadne diky za navrh!
MrJano8695
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Srandista 3. 5. 2017 20:04

Za mna minimalne tie MLC pamate.
Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | Intel Core i7-6700K + Scythe Mugen 4 | Patriot Viper 4 Series DDR4 16GB | MSI RX 470 4GB RAM | Intel 530 SSD 180GB + WD Black Mobile 1TB + WD Black 2TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define C
Moto Z Play, Nexus 7 32GB
Srandista
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 5. 2017 05:11

Za mě skutečný a reálný výkon, nejen v čáryfuku.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrJano8695 4. 5. 2017 10:22

Okay tak beru ten Savage, diky.
MrJano8695
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misojogi 8. 5. 2017 12:29

SSD více likviduje čas než používání, SLC a MLC vydrží stejně
Nová studie životnosti SSD týkající se datových center ukazuje, že mezi SLC a MLC SSD není až takový rozdíl a že než kolik mají SSD „nalítáno“, je důležitější, kolik doby uběhlo od chvíle, kdy NAND flash čipy opustily výrobní linku.

Hlavní dopad na život SSD ale nemá ani tak jeho vytížení, jako spíše věk. Očekávaným poznatkem je, že i u nových SSD je určité množství vadných bloků v NAND flash čipech běžné. Čím více ale vadných bloků je, tím vyšší je pravděpodobnost rychlejšího selhání stovek dalších bloků - jinými slovy, když se čip nepovede úplně optimálně, půjde „do kopru“ o to rychleji (což není nic překvapivého).

Ale zpátky k té největší pecce: studie ukazuje, že SSD s MLC čipy vydrží zhruba tolik jako enterprisová SLC SSD. Je to tak trochu podobné zjištění jako když řada běžných SATA HDD vydrží totéž co enterprisové modely typu SAS, ale prý tomu tak prostě je

Dá se předpokládat, že dobrá kondice MLC vůči SLC plyne z pokročilejší elektroniky v průběhu let, kdy se lépe rozkládají zápisy a kdy se také mohla zlepšit výrobní technologie ve smyslu, že na stejném výrobním procesu trochu stírá rozdíly mezi SLC a MLC, tedy mezi precizností uchování dané hodnoty náboje pro dostatečné rozlišení 0 a 1 u SLC (dvě různé hladiny napětí/náboje) versus 00, 01, 10 a 11 u MLC (čtyři různé hladiny).

Poslední podstatné zjištění je to, že zatímco SSD nemají ani tak velký problém s fatálním selhání, jsou náchylnější vůči ztrátě dat v porovnání s HDD. Je tedy u nich vhodné, v případě důležitých dat, držet v provozu určitou zálohu/redundanci.

Závěrem ale musím doplnit, že tato studie nevypovídá nic o posledních generacích SSD, neboť zahrnuje SSD obsahující 50nm, 43nm, 34nm, 32nm a 25nm čipy.

Nelze ji tedy použít jako podklad pro výběr současných SSD s 20nm/19nm čipy či nejnovější s 16nm/15nm čipy.

http://diit.cz/clanek/nova-studie-ssd-vice-likviduje-cas-nez-pouzivani-slc-mlc-vydrzi-stejne

takze starsie SSD nemusi byt vzdy vyhra ak mame novsie ale naozaj kvalitne

Samozrejme TLC zatial nepripadaju do uvahy pre cloveka ktory chce aj trocha kvality a chce sa vyhnut problemom
Nekupujte Samsung SSD 850EVO, je to smejd! (Pro je dobry no drahy) Ani nove Crucialy(ziadne BX ci MX / ani 100 ani 200) len starsie (500 a 550)
Odporucane SSD su:
Kingstone Savage. Kingstone KC300 alebo KC400
Transcend 370s
Intel 530 a starsie alebo profi
misojogi
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků