Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod spravca3 20. 2. 2018 13:41

@Polda - po dlhsom case hrania (mam novy pc, este som ho poriadne nenastavil) sa mi uspal HDD a zrazu ostalo ticho.. takze HDD pojde prec, ten mam iba v NAS.. do herneho PC chcem iba SSD, takze otazka ostava povodna.. staci mi tam dokupit A400 alebo nieco ako KC400, pripadne rovno 960EVO? Pri hrach je tam rozdiel nejaky? loading o 0,2s kratsi? :) Alebo ma zmysel "investovat" do uloziska nainstalovanych hier (co sa rychlosti tyka)

diky
spravca3
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 20. 2. 2018 16:14

polda píše:Odhlučněný 2TB na kterém jsou jen hry, případně film, SSD v té hodnotě nenahradím.

Opravdu musíš zálohovat internet? :-)
Ani nejnáročnější a nejnabubřelejší grafická hra nepřekračuje 100 GB.*
Po dohrání ji prostě odinstaluješ.
Film si stáhneš, přehraješ, smažeš.
Mimořádné kousky, které chceš vidět znovu a nevíš, zda je příště zase stáhneš, může mrsknout do NAS.
---
* Občas mám dojem, že starší hra o velikosti ~ 100 kB měla lepší příběh a hratelnost než některé současné molochovité gigabajtové ptákoviny. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aki.lee 21. 2. 2018 08:34

->Milanr1
To nemáš dojem, to je prostě fakt :-D , my letití pařani to snad můžeme posoudit;
nicméně by mohlo platit nejen "do NAS", ale třeba i do HTPC, protože i když mám strojků po bytech několik,
NAS nemám vůbec, nemám pro jejich vyšší funkce využití;
(těch mimořádných kousků je pro mě mnoho, asijská nebo severská produkce neleží furt všude, seriály ani nepočítám, takže hadry jsou stejně plný, ať jich mám kolik chci, muzika třeba ještě :mrgreen:
a HTPC/s KODI ladí do obývákové stěny a taky ho neslyším)
in: flac->Winamp->SB X-Fi Titanium HD->Tritton AX PRO (filmy/hry)
out: flac->Cowon iAudio 9->IE8+Comply+4N OCC
car: 320kbps->Blaupunkt 400->Hertz DSK 165->MFD->Sinus Live->JBL A402E->Dietz 23088->JBL 1204 BR
aki.lee
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 2. 2018 10:59

aki.lee:
Díky za smysluplné doplnění.
Měl jsem správně napsat "např. do NAS apod."
Btw:
Technické označení NAS není vázané na ty molochy, které se s tímhle obchodním názvem prodavají. ;-)
NAS = Network Access Storage => může to být libovolný souborový server v LAN/WAN; třeba i starý vyřazený PC ve sklepě apod.; i Tvůj HTPC = NAS.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aki.lee 21. 2. 2018 17:59

->Milanr1
Jo, to máš samozřejmě pravdu,
já je v tom smyslu taky tak víceméně používám,
leju do nich obsah, kterého potom třeba s KODI využívá rodina a spol.,
akorát mám prostě plnohodnotné kompy jako záložní nebo v případě potřeby :-)
in: flac->Winamp->SB X-Fi Titanium HD->Tritton AX PRO (filmy/hry)
out: flac->Cowon iAudio 9->IE8+Comply+4N OCC
car: 320kbps->Blaupunkt 400->Hertz DSK 165->MFD->Sinus Live->JBL A402E->Dietz 23088->JBL 1204 BR
aki.lee
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaLu 22. 2. 2018 21:00

Mám základní desku Intel® Server Board S3420GPLC s Embedded Server RAID Technology II a k ní připojené dva systémové disky WD RE3 WD5OO2ABYS 5OOGB v RAID 1. Poraďte výměnu za SSD disky. Díky za radu. Honza
HonzaLu
Junior


Odeslat příspěvekod HonzaLu 23. 2. 2018 21:53

Díky za nabídku, nevyznám se v tom jaké paměti a řadiče mají SSD. Pro mně je důležité, aby byly schopny pracovat nonstop 24/7.
HonzaLu
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 2. 2018 22:12

Pro 24/7 provoz neni ZADNY spotrebitelsky disk urcen. Uz vubec ne v serverovem nasazeni.

Nejlepsi z levnych SSD ted bude MX500.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HonzaLu 23. 2. 2018 22:23

Máš pravdu, pro provoz 24/7 jsou SSD v cenové relaci pro mne nedostupné.
HonzaLu
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 24. 2. 2018 07:26

Tak ony ty disky 24/7 nějakou dobu běžet budou a míra jejich úmrtnosti závisí především na tom, jak se na ně bude přistupovat. Pokud na ně jednou za čas naflákáš nějaká data a pak to budeš mít akorát jako sdílené disky (read-only), tak mohou vydržet klidně x(y?) roků.

Pokud se však na ně bude pořád něco zapisovat ... no, tady jsme už jinde. Otázka, jak moc dat denně.

Kritická data bych však tomuto řešení určitě nesvěřil. Na samotný systém (např.) by to však mělo být OK.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karloskovar 5. 3. 2018 15:48

Ahoj, záleží na tom, kolik si ochotný do toho investovat. 128 GB by mělo v pohodě stačit na běžnou každodenní činnost. O co ti ale určitě půjde, to bude spolehlivost, nebo se pletu? Takže bych asi šel do značek, jako je Intel nebo Samsung. Zkus mrknout sem - REKLAMA , pokud se v tom moc nevyznáš, jak říkáš. Určitě by ti to mohlo něco nového přinést a poradit, podle čeho vybírat :) Mají tam sice i lepší články, tenhle mi nepřijde zrovna nejlepší, ale pro informaci to stačí.
Naposledy upravil Python.p dne 22. 3. 2018 13:54, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněna reklama
karloskovar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 3. 2018 15:52

To nemyslíš vážně, že ne ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 5. 3. 2018 16:11

Novy uzivatel, odkaz na nejake pochybne "nezavisle" stranky. To te jeste dokaze zvednout ze zidle? :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 3. 2018 16:43

Mě to nezvedá, čekám na reakci. Jinak se to smete.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků