Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr_S 24. 8. 2017 06:54

Brudr63 píše:r34ktor:
Díky za prográmek. Jeho zjištění je stejné jako u HDD Sentinelu (viz obrázek) - novější, doporučovaný, ovladač od Intelu nepodporuje TRIM (nebo ho vypíná).
Pro mě z toho vyplývá, že použiji starší ovladač od MS a budu hledat nějaký novější který bude kompatibilní s řadičem v NTB (pokud takový najdu).
Do té doby se budu muset spokojit s nižší rychlostí náhodného zápisu a čtení (je to ale pouze podle čísel z benchmarku, v reálu jsem nic nepoznal).
Díky všem za rady a pomoc a pokud by měl někdo typ na ovladač, budu rád.
Clipboard02.jpg


Tohle je vcelku normální stav, když se ale příkaz opakuje zhruba po minutě, tak už většinou ukáže smazaná data.

Ale ne u všech SSD, TRIM na některých SSD vypadá jinak, viz https://en.wikipedia.org/wiki/Trim_(computing)

There are different types of TRIM defined by SATA Words 69 and 169 returned from an ATA IDENTIFY DEVICE command:

Non-deterministic TRIM: Each read command to the Logical block address (LBA) after a TRIM may return different data.
Deterministic TRIM (DRAT): All read commands to the LBA after a TRIM shall return the same data, or become determinate.
Deterministic Read Zero after TRIM (RZAT): All read commands to the LBA after a TRIM shall return zero.

Tenhle program očekává chování RZAT.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Brudr63 24. 8. 2017 08:19

r34ktor:
Intel (R) ICH9M-E/M SATA AHCI Controller

-- 24. 8. 2017 09:28 --

Petr_S:
Zkoušel jsem to vícekrát. I po 2-3 minutovém čekání byl výsledek stejný. Když jsem to zkoušel po cca 15 minutách, psal že je výsledek neurčitý/nejednoznačný.
Brudr63
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 24. 8. 2017 08:55

Jaká verze RST to je? Nejnovější podporující ICH9M AHCI je snad 11.7.4.1001.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 24. 8. 2017 09:58

Přímo na stránkách Intelu je k nalezení jako poslední podporovaná verze 11.7.0.1013.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brudr63 24. 8. 2017 13:32

Petr_S:
Díky za tip. Podařilo se mi aktualizovat ovladač na tebou uvedenou verzi a všechno je OK.
Aktualizační služba Lenova tvrdošíjně nabízela a instalovala verzi nějakých 6.9.xxxxx a ta evidentně TRIM nepodporovala. Nyní je už všechno OK.
Všem díky za pomoc.
Brudr63
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Javor55 28. 8. 2017 16:55

Přeji vám krásný večer a chtěl bych se vás zeptat na celkem rychlou otazku. Stoji některa z těchto slev opravdu za to?

https://www.alza.cz/kingston-ssdnow-v30 ... 368939.htm
https://www.alza.cz/sandisk-ultra-ii-240gb-d2217773.htm

Děkuju a prosím rychle než se vyprodá :-D
Javor55
Junior

Odeslat příspěvekod BlizzardMan 1. 9. 2017 10:52

Zdravím,

potřeboval bych poradit s výběrem SSD disku. Sestava je následující:
Intel Core i5 3570K
MSI Z77A-GD65
8GB DD3 RAM
nVidia GTX660
80GB Intel SSD + 1,5TB Seagate

Bohužel 80GB SSD přestává stačit kapacitně tak přemýšlím čím ho nahradit. Zvažuji 2 varianty - 120 GB nebo 256 GB, co byste mi doporučili?
BlizzardMan
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 9. 2017 11:01

Rozpočet?

Ale rozhodně 256, 128 se nevyplatí.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BlizzardMan 1. 9. 2017 11:18

Cena řekněme kolem 2500 Kč (pokud by se to vyplatilo tak klidně připlatím).

Teď mám Intel 320 takže pokud to bude odezvou OS na podobné úrovní tak budu spokojen.
BlizzardMan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 9. 2017 12:12

Intel 320 byl lepsi SSD disk, nez vetsina dnesniho mainstreamu*. Osobne bych sel cestou KC400/256GB. Litovat 100% nebudes. Jak psal uz kolega, male verze se nevyplati diky nizsi zivotnosti a mizernym rychlostem - za oboje muze nizsi pocet kanalu, tedy pametovych chipu. Protoze jsou treba jen dva a navic TLC, diky nemuz se musi zapisovat v blocich, je rychlost zapisu tragicka. No a protoze se ty bloky prepisuji repetitivne, jde do kopru i ta zivotnost.

Snad jsem to napsal srozumitelne.

*ve chvili, kdy se dnesnim diskum zaplni "slavna" cache pamet, nesahaji stare dobre i320 ani po malicky u nohou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 9. 2017 13:34

Tak tak za novej Intel 320 bych zaplatitl dost :)

Stejně tak Crucial M500 :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 9. 2017 13:45

M550 mam v zasobe 2ks / 512. Ale samozrejme nedam ... nikomu, za nic.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 9. 2017 13:45

Tak já taky, ale ... :D Stejně jako ty :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 9. 2017 13:48

Stejne tak mam Seagate 600PRO a i320 v 80GB pod 1TBW. Ale 80GB je o nicem docela.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 9. 2017 13:56

80GB je, tam je zajímavá až 300GB varianta, ale ta vydrží hrozně moc. To by u dnešních managorů neprošlo :)

80GB je jistotka v NASce.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků