Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod audis 3. 12. 2018 15:36

audis píše:Zdravím, našel jsem na několika světových stránkách správně, že muj motas TOSHIBA Satellite C55-A-1GJ PSCG6E-09D027CZ nemá slot M.2 a nemá slot pcie pro budoucí ssd?

-- 01 pro 2018 14:57 --

prosím druhý dotaz: muj pc s deskou gigabyte http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... ud3h_10#sp má nějaké pcie sloty a těm ostatním písmenům nerozumím.Je moje pcie na desce kompatibilní s dnešními prodávánými ssd s rozhraní pcie?

-- 01 pro 2018 15:07 --

prosím třetí dotaz: v jednom článku doporučovali pro udržbu ssd používat funkci Trim.
1. má se to dělat nebo zbytečné?
2. pokud ano, jak to zprovozním na disku MX500 na desce http://www.gigabyte.cz/products/page/mb ... ud3h_10#sp a windows 7?

Python.p píše:Asi ano.

Ne.

Kup sata SSD a nevymýšlej.

Ty odpovědi jsou mi lehce nejasné. Odpovědi má být?
1. Toshiba nemá m2 a pcie. Kupuj sata verzi.
2. Gigabyte nemá pcie kompatibilní . Kupuj sata verzi.
3. Nestarejte se o trim. Systém si to udělá sám automaticky, pokud to ostatní starý hw a sw podporuje. Pokud nepodporuje, neřeš.
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 12. 2018 17:59

audis:
To je správný překlad z ajťáčtiny. ;-)
Jaký překladač jsi použil? :-)
audis píše: pokud to ostatní starý hw a sw podporuje

W7 podporuje automatický TRIM, pokud to řadič SSD umí.
Podporu TRIM deklaruje každý výrobce SSD v popisu.
Dnešní řadiče SSD to umí všechny.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 3. 12. 2018 18:43

Děkuji. Překladač byl cesko-ajtacky mi dal jen drobnou výpomoc. Horší bylo, že Odpovědi byly na preskacku a na ruby. Proto jsem si nebyl zcela jist. Děkuji.
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamziq 5. 12. 2018 19:28

Prosim poradte SSD pro stary PC, MB Asus P8H61-M, CPU Intel Pentium G620T, OS Win10 64bit. Bude to pouze systemovy disk, na data mam HDD, takze staci 128 GB.
Kamziq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krysta 5. 12. 2018 20:10

256GB je dnes rozumné minimum, u 128 je i špatný poměr Kč/GB.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod Kamziq 5. 12. 2018 20:56

OK. Ktery bude fungovat na tak stare zakladni desce? Bude tam funkcni ten WD Blue, ktery doporucuji o par prispevku zpetne jako dobry za tu cenu? Nebo Crucial MX500, co je tu hodne doporucovan? Ktery je lepsi? Cenove jsou nastejno koukam kolem 1400 Kc.
https://m.alza.cz/wd-blue-3d-ssd-nand-250gb-2-5-d5090700.htm
https://m.alza.cz/crucial-mx500-250gb-ssd-d5244209.htm
Kamziq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 6. 12. 2018 08:09

Může se výjimečně stát, že nějaký disk na nějaké desce nefunguje, ale jinak by měl fungovat. Dával jsem SSD i do mnohem staršího notebooku s jednojádrovým Pentium M a bez problémů fungovalo.
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Kamziq 6. 12. 2018 10:42

Diky.
Kamziq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Czhmoud 8. 12. 2018 17:50

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na radu výměny SSD v notebooku Acer Swift 3.

Notebook sem koupil cca před půl rokem a rád bych v něm zvětšil RAM (což by neměl byt problém, je tam volný slot), ale měl bych dotaz k výměně SSD. V tuto chvíli je podle specifikací v notebooku Intel Optane modul, který je možné vyměnit za M.2 SSD. Chtěl bych se zeptat zda-li by jste mi mohli doporučit SSD?

Koukal sem se do sekce PC sestavy a tam se doporučuje A-data S11, nicméně nevím jestli by SSD do notebooku vejde, měl by s tím někdo zkušenost?

Předem děkuji za odpověď!
Czhmoud
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod abarin 26. 12. 2018 10:56

Zdravím

Odešel mi systémový disk raptor 500GB, takže hledám adekvátní náhradu už tedy SSD

Pc pojede nonstop kvůli P2P a zadruhé dost odchází disky - zapínání, vypínání, takže to bude takový PC NAS

Jako nejlepší volba mě vychází Crucial MX 500. Da se sehnat už pod 2 tisice jak SATA, tak M.2 slot. Vypadá to, že obě verze jsou víceméně to samé. Deska má dva M.2 sloty v suportu sem našel pouze SATAmodely do 500GB, M2 už ne

Vrtá mi hlavou, proč všude vítězí Samsung Evo, který nemá samostatné napájení pro případ výpadku proudu a taky pseudocache je u crucialu až za hranicí 220Gb zápisu.

Vysvětlí někdo proč?

Díky za rady
"Ať žije levná elektřina a komplu pánbů zdraví dá."
abarin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 26. 12. 2018 12:04

Já měl spoustu let Samsung EVO v zapojení RAID. Disky jsem pak prodal jako plně funkční. Crucial MX 500 na tom bude o něco lépe, protože je to kvalita, která se osvědčila časem. (Sám ho mám) Crucial si vyrábí tyhle disky v kompletu sám.

Prakticky je jedno jaký koupíš jestli Samsung nebo Crucial, tam kde byli SSD v minulosti jsou dnes na úplně jiné úrovni. Jsou spolehlivé!

Tvé obavy jsou trochu zbytečné.

Pokud ale na tom pojede P2P alá warez v desítkách GB za den - volil bych klasický disk.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod abarin 26. 12. 2018 18:29

No klasický magnetický disk je taky řešení, mám doma red pro i gold, ale 4 TB. ty se v terabajtu nevyplatí kupovat, to je dražší jak SSD.

Já myslel teda, že ty SSD vydrží vše. ty 10-15k disky sem viděl už pouze do nas
"Ať žije levná elektřina a komplu pánbů zdraví dá."
abarin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abarin 28. 12. 2018 09:37

P2P na tom, jak to napsat, no pojedou, ale kdo byl někdy na trackeru, tak spíše kvuli ratiu - to znamená, že mě jde spíš o to držet to v oběhu s tím, že na to vyčlením třeba 2x4TB CEE pro budoucí zájemce, takže to bude přístupné v režimu 24/7 , nikoli že to pojede pořád.

Kdyby to vydrželo teoreticky 3 roky, tak myslím, aspon to všude píšou, že reklamace prostě projde.

Seagate má 500 a 1 gb beracuda pro v 2,5 palcích. U black, nebo gold to naštěstí je v obou variantách.

Někde sem viděl Adata s MLC čipy, ale vydrží to dýl?
"Ať žije levná elektřina a komplu pánbů zdraví dá."
abarin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaroh 29. 12. 2018 11:25

Priatelia, chcem do notebooku vložiť ďalší (tretí) SSD disk. Nejako som si vygúglil, že sa rozhodujeme medzi týmito dvoma:

Samsung 860 EVO 500 GB
alebo
ADATA Ultimate SU650 SSD 960 GB

Kontext:
Notebook Lenovo TP T440p:
- inštalovaný SSD Samsung 256 GB 2,5' od výroby;
- inštalovaný SSD ADATA 256 GB M.2 2242 predajcom ako výmena za WWLAN modem
- pravidelne zálohujem cca raz za 7-14 dní na externý HDD.

Takáto sústava šliape ako hodinky, ale už sa blížim k 80% zaplnenosti diskov, tak chcem zvýšiť kapacitu. Chcem vyhodiť optickú mechaniku a inštalovať nový SSD do tohto rámčeka Digitus. V živote som to nerobil a nemám žiadne skúsenosti, ale plánujem si to spraviť sám, vyzerá to jednoducho.

Otázky:
1. ADATA má oproti Samsungu takmer za rovnaké peniaze (+20 €) de facto dvojnásobnú kapacitu. Je v tom nejaký háčik? Máte niekto nejaké zlé referencie na ten ADATA? Je treba sa niečoho obávať?
2. Je SSD v takom rámčeku plnohodnotné riešenie? Mám na výber, buď tam dám pracovné dokumenty (DOC, XLS, PDF...) alebo by som tam dal komplet celé dátové prostredie Lightroom - fotky (RAW aj finálne JPG), katalóg, atď., momentálne asi 100 GB, ale rastie to. Pre ktoré z týchto použití je takéto riešenie vhodnejšie?
3. Môže mať takýto tretí disk nejaký zásadný vplyv na prehrievanie sa notebooku?
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 29. 12. 2018 11:38

Ohlidej si zda ma ntb opravdu 12mm a ne 8mm sachtu pro mechaniku, mam pocit, ze Lenova mely tu uzsi, tak abys pak nebyl prekvapen ze ten Digitus ma 12. ;) Na 99% si myslim, ze bys tady pohorel a ze tam opravdu je ta devitka.

Jinak instalace je rychla, ale SSD v sachte mozna bude omezeno SATA II. Ne ze bys to poznal, ale neni to moc na OS. Stejne 1TB SSD neni pro OS, spise datove skladiste.

Osobne bych vzal 1TB WD Blue pro tyto ucely, nebo MX500 taktez v 1TB.

==>> https://www.alfa.cz/basket.php?items=_2TO80145E501

Vliv na zahrivani tam s vyse uvedenymi modely SSD nebude velky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků