NAS HDD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 2. 2019 20:18

To uprimne receno nemam poneti.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 21. 2. 2019 05:36

I kdyby v tom byl stejný disk, tak už bude jetý a navíc nebude v záruce. Takže bych do toho nešel.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod malda 1. 4. 2019 11:06

Ahoj,

take ozivim tema. Koupil jsem 8TB Toshibu (MG05ACA800E) - disk super, levny, rychly, dlouha zaruka. Ale v seeku je to jak mala sbijecka. Kdyz to bude nekde ve sklepe/na pude, tak asi OK. V obyvaku to neni nic moc :-)

Nekdo zkusenost se soucasnymi WD RED / Seagate IronWolf, kapacita 8 nebo 10TB? Jak jsou hlucne v seeku? Normalni svist disku nevadi, to skrin utlumi, ale seek by mel byt trochu min hlucny. Stare WD RED 3TB (WD30EFRX) co tam mam jsou neslysne.

Diky za tipy.
malda
Naposledy upravil malda dne 1. 4. 2019 13:00, celkově upraveno 1
malda
Junior

Odeslat příspěvekod audis 1. 4. 2019 11:53

Za měsíc koupím ten doporučený wd Rex 8 tb wd80efax. Když se mi ozveš tak pak poreferuju.
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 1. 4. 2019 13:38

Od prosince provozuju ten WD RED 8TB WD80EFAX v NAS Synology, který mám rovněž v obýváku. Hlučnost mi přijde ucházející. Já ho sice občas slyším, ale doma si nikdo neštěžuje. Je o trochu hlučnější než druhý disk WD RED 4TB, který mám v NASu už z dřívějška. Ten je taky prakticky neslyšný.
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 4. 2019 19:19

Tomu říkám sebemrskačství mít NASku v obýváku...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malda 2. 4. 2019 22:27

Mám to v bytě 1+1, v předsíni, v šatní skříni u LAN rozvaděče. Hned za tenkou zdí z porobetonu je postel - a prostě to je slyšet. Toť k sebemrskačství - bohužel ne vždy je dostatek možností, kam NAS / Microserver zašít. Za chvíli nahodím porovnání té Toshiby, WD RED a Seagate IronWolf.
malda
Junior

Odeslat příspěvekod audis 2. 4. 2019 22:37

malta, python a já mají v předsíni lan rozvaděč. ne každý má/ "měl možnost stavět" takové možnosti jako my. nezlobte se, ale je neslušné pythone se tomu smát nebo kritizovat. Kdbyy byla jiná rozumná možnost, jistě by ji ilja udělal.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 3. 4. 2019 06:36

Python.p: Každý ať má NAS (a cokoliv), kde chce nebo kde může. Záleží taky, k čemu ho kdo používá a jaký to má dopad na hlučnost. Používám ho především jako multimediální úložiště, takže rozhodně nejede trvale.
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod malda 3. 4. 2019 09:27

Tak, dost OT, srovnani disku ktere jsem zkousel:

Toshiba MG05ACA800E
+ 5 let zaruka
+ nizsi teplota pri testovani (35 stupnu)
+ nizka cena (~5800 Kc)
- hlucnost v seeku (dlouho jsem tak hlucny disk neslysel)

WD80EFAX
+ hlucnost v seeku (stale neni tak tichy jako stary WD30EFRX, ale ze skrine uz to slyset neni)
- jen 3 roky zaruka
- cena (~6600 Kc)
- vyssi teplota pri testovani (40 stupnu)

Seagate IronWolf 8TB
+- hlucnost (tissi nez Toshiba, ale daleko znatelnejsi nez WD)
+- cena (~6300 Kc)
- vyssi teplota pri testovani (40 stupnu)
- daleko pomalejsi pri zapisu malych souboru/bloku

Pokud by mi nevadila hlucnost, zustal bych u Toshiby. Rychlost (meril jsem pouze s pomoci dd, velke bloky, male 512/4k bloky - vsechny disky temer srovnatelne rychle, Seagate znacne pomalejsi u mensich bloku. Dale jsem byl upozornen na to, ze se IronWolfy hodne vraci (dle servisniho technika Softcomu).

Nechavam si WD80EFAX, subjektivne je nejtissi. Pokud by mi nevadila hlucnost, bral bych Toshibu, kvuli cene a zaruce. Jak disky vydrzi ukaze az cas...
malda
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 4. 2019 10:08

SMR tomu holt nedela dobre. Pro zatez jde o zcela nevhodnou technologii, coz se nutne musi projevit v poctu reklamaci.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 4. 2019 13:10

audis píše:malta, python a já mají v předsíni lan rozvaděč. ne každý má/ "měl možnost stavět" takové možnosti jako my. nezlobte se, ale je neslušné pythone se tomu smát nebo kritizovat. Kdbyy byla jiná rozumná možnost, jistě by ji ilja udělal.


Pokud se to někoho dotklo, tak bohužel.

Taky jsem neměl možnost stavět, ale i v prvním bytě o výměře 40m2 jsem našel skříň kam se vleze mini PC / NAS / HTPC ať si tomu kdo chce říká jak chce. Ale mít NAS v obyváku no nevím...

Kdo chce hledá způsoby, ten kdo ne, hledá důvody.

Mír 8-)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 4. 2019 14:34

amen
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 18. 4. 2019 21:44

KineCZek píše:Obycejny (non-pro) WD RED.

objednáno (= wd80efax). dekuji za radu.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 1. 5. 2019 00:19

Malda, Kineczek:
koupil jsem nový ten wd80efax, zamontoval do nasu. při testování Nasem a při zápisu (při nečinnosti nevím ještě) křoupe. Jiné moje starší 5 disků jen temně hučí (vyjma jednoho starého také křoupe). To je na výměnu ten wd80efax že?

dodatek: křoupe a jsou zřetelně cítit vibrace. V tuto chvíli mám vedle něj vedle nasu, dva další disky za běhu (obnovuju zálohu) volně položeny na stole, ty hučí a prakticky nevibrují.

-- 01 kvě 2019 00:55 --

poslední dodatek: z časových duvodů v nasu provádím současně KONTROLU PARITY nového disku a OBNOVUJU ze zálohy. jako BFU věřím, že tyto operace současně na křoupání, vyšší hlučnost a vibrace nemají vliv.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků