Samsung 840 EVO - velke vykyvy hodnot cteni

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod t0x!n 9. 7. 2014 13:25

Cau, poradil by mi nekdo zda-li rovnou poslat na reklamaci nebo se takhle muze chovat novy ssd na starym chipsetu?

mam 840EVO 250GB na MB GB P35-DS4, C2D 6750 @3.4GHz se starym SSD od Corsairu F40 60GB byly rychlosti stale v radech cca 200MB/s, u tohohle Samsunga mi to lita uplne nehorazne az na kriticky hodnosti...

Kdyz pustim napr. test vadnych sektoru tak to scanuje 15MB/s, tak pomalu mi nebezi ani 20GB IDE disk co mam ve skrini :D

Obrázek
t0x!n
Junior

Odeslat příspěvekod AndyF1 9. 7. 2014 13:41

Chovat sa tak moze ale nemal by... Je zapnute AHCI , RAPID mode atd ? Odporucam otestovat ako nie systemovy disk najlepsie aj s roznymi SATA konektormi.
AndyF1
Junior

Odeslat příspěvekod t0x!n 9. 7. 2014 13:48

jasny AHCI, nainstalovano dle podpory MB posledni Intel RST 9.3.0.1026 aby pekne umelo vyuzivat TRIM a funkce SSD, zapojeno na portu 0 na MB tzn. intel chipset, mam v pc jeste SAS radic od LSI 3041E, ale ten neumi vyuzivat TRIM takze mam na nem pouze zapojeny 2x 147GB SAS disky v RAID0

nejhorsi je, ze se to ssd chova divne, jelikoz kdyz udelam benchmark napr. v samsung magician popr crystal disk info, tak ty hodnoty proste odpovidaji tomuto staremu chipsetu, jediny dukaz "vady" mi dava napr. ten HDTUNE, popr. realny provoz kdy napr. pustim CS:GO a kdyz bylo na SSD, tak se subjektivne pomaleji poustelo, nacitaly mapy atd. ted kdyz ho mam na tech SAS discich, tak bezi rychleji... tohle mi predchozi Corsair vubec nedelal a menil jsem ho jen z duvodu male kapacity (60GB)

nejhorsi je, ze kdyz uplne viditelne nevykazuje takoveto chyby, krome teda toho hdtune, tak si ho ani nevyreklamaju (mam ho koupeny z prace a posilal bych ho sam primo dodavateli, ale s takovou by reklamace stejne asi neprosla)
t0x!n
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 7. 2014 13:59

Máš na něm systém ?

Jinak odpvěď na otázku je - frikulínský EVO :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 7. 2014 14:01

Těžko říci. Na EVO se tu na fóru moc chvála nepěje (sám zkušenost nemám).

Jiná otázka je, co vlastně HD Tune měří. Na SSD jsou to podivné hodnoty.

Pokud nemáš UPS, na RAPID mode bych zapomněl.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 7. 2014 14:02

Zkus CrystalMark, ale tak by na tom disku nejel systém ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 9. 7. 2014 14:07

K cemu by to bylo dobre na P35? Tam mela jit M4 nebo SF1200 ve vlastni rezii.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 7. 2014 14:08

Já si nebyl jistej, ale teď už jsem že jde o nekompabilitu řadiče MB a SSD.

Hold zase bod pro marketing.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t0x!n 9. 7. 2014 14:26

mam na nem ted system, kdyz jsem ho projizdel jako novej v praci na Z87 chipsetu benchmarkama, tak byly hodnoty ok

pak nasledoval system u me doma na p35ce

takze ac je na nem sice pri benchmarku system ty propady do radu 1MB mi prijdou proste moc...

taky bych ho otestoval bez systemu, ale nechce se mi zas otravovat se zalohou, spis jsem se chtel zeptat jestli nekdo nema podobnou kombinaci a nema taky tento problem, google mi moc neporadil, tak jsem to zkusil

ono ja jsem ho bral vlastne dopredu tak, ze nemam planu zustavat na teto MB, na podzim planuju koupi nove MB, CPU, RAM a GPU, takze to zatim asi prekousu a jakmile nakoupim novej HW, znovu to projedu a kdyz to bude stejny pojede pryc (zaruku na nej mam 5let a mam ho tady 3 mesice)

spis me stve, ze hodim novy ssd do pc a je ve finale pomalejsi jak to ktery je stary 3 roky
t0x!n
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 7. 2014 14:41

Jedina moznost je hodit ho do jineho kompu a otestovat tam, na nejakem s novym chipsetem. Ja s timto SSD problem nemam, chova se jak ma. Vysel prednedavnem novy firmware, ale zmeny jsem nepozoroval.
anonymni

Odeslat příspěvekod cernakus 9. 7. 2014 15:02

Ty vole TEST VADNYCH SEKTORU NA SSD?! Zblaznil jsi se?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 9. 7. 2014 15:13

Proč ne chce ho odrovnat co nejdříve tak bude do sektorů zapisovat 0,1,2,....256,....... dokud nepřekoná počet zápisů.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 9. 7. 2014 15:36

I kdyby to dokazal, tak mu to zarazi wear leveling, ktery si do toho z venci kecat nenecha.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 9. 7. 2014 16:26

A jak by mu to zarazil? Těžko pozná zda ty data jsou data co zapisuji do sektoru a nebo smetí, a jak mu dojde vyrovnávací paměť tak to stejně bude muset zapsat.

Jasně že elektronika omezuje počet zápisů, ale není podle mě všemocná....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod t0x!n 9. 7. 2014 17:10

no urcite to SSD odrovnam pri 2. testu vadnych sektru za jeho existenci, za 3 mesice mam zapsano 500GB, nez to SSD odejde na zapisy, tak se bude v ty dobe uz zapisovat na uplne neco jineho, asi jak kdyz se strasilo kdyz SSD zacinaly, mam ten 60GB Corsair a stav "zivotnosti" je 98% za 3 roky provozu, takze nejaky paranoie ohledne testu na vadne sektory me muzou vice mene jen pobavit, mj. jak jsem psal mam na nej zaruku 5 let, muzu si odted dat maraton testu na sektory a uprimne myslim, ze i do te doby zaruky ho neodrovnam...

takze bych se v tomhle smyslu uklidnil ;-)
t0x!n
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků