Jaky ramecek na zkopirovani dat z disku z notebooku?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jjhanzlik 2. 3. 2015 10:59

Mam rozbity stary notebook a chci si zkopirovat data z disku, ktery je v tom notebooku do noveho notebooku...
Jaky ramecek na to koupit?
Muzete mi nekdo dat link na konkretni ramecek z ALZA, CZECH COMPUTER, MIRONET, COMPUTERSHOP nebo TS BOHEMIA?

Mockrat diky!!!
jjhanzlik
Junior

Odeslat příspěvekod Radmen 2. 3. 2015 11:27

Ono je to v podstatě jedno, ale pokud to chceš jen na jedno přenesení dat, tak by bylo lepší dát ten disk do počítače a přetáhnout data přes něj.
Když píšeš o "starým" notebooku, pokud by byl fakt starý, tak je možný, že to bude ještě starý IDE/ATA/PATA disk, ale to pochybuji, že by byl tak starej, spíš to bude už SATA.
Poznáš to třeba podle konektorů:
Obrázek
Kdybys dodal bližší info, někdo by byl třeba ochoten dát i tip na konkrétní rámeček...
Radmen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 2. 3. 2015 11:45

A nebo existují rámečky do noteboků které dáš místo DVD mechaniky.

Tam si musíš pohlídat jaká mechanika v noteboku je a podle toho koupit rámeček do kterého dáš HDD a ten strčíš místo mechaniky.

Ale pokud chceš přenést data z HDD jenom občas a z různých HDD možná by stálo zakoupit univerzální kabel.

https://www.alza.cz/axago-adid-70-d271747.htm
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 3. 2015 12:12

Přesně toto ale od jine firmy použivam - vyhodou je univerzalnost,ramečky neřeším protože pokud jsem někdy něco podobnyho potřeboval nikdy jsem nevěděl dopředu co budu řešit - rozhrani atd.Za cenu menši rychlosti přenosove mam universalni zařizení.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků