Přesun Windows 7 z HDD na SSD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Alesh.Rocker 28. 9. 2015 18:16

Tak už se povedlo. 8-D Použil jsem free prográmek XXClone.

Nejdříve jsem dal klonovat disk, zkusil a výsledek byl stejný jako v předchozích případech.

Poté jsem v programu vybral záložku Boot Up Settings, zvolil Make Bootable a zatrhnul všechny tři možnosti. Win se pak poprvé z SSD spustil ale nic nefungovalo, vše odkazovalo na chybné cíle a nešlo ani např. Počítač -> Spravovat.

Znovu jsem disk vyčistil, znovu naklonoval a v Make it bootable zatrhl již jen první volbu Write MBR, vyzkoušel a win 7 naběhla a fungují OK.. původní HDD jsem dal do šuplíku a vyčistil.

Už jsem myslel, že se mi to snad nepovede..
Dell E6410
Alesh.Rocker
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 3. 11. 2017 16:09

Ahoj, nechci zakládat nové vlákno, tak využiji toto, které tak trochu příbuzné s mými potížemi...

1. V klasickém PC, HP Workstation Z420 s Intel Xeon E5-2650, čipset C600 SAS RAID a SATA Raid jsem vyměnil původní HD - WD 300Gb, rpm 10.000 s OS W7 Pro, za SSD Samsung 850 EVO 500Gb. podle instalačního DVD jsem na nem vytvořil klon OS, a HD s původním OS jsem uložil, kdyby někdy něco.

2. Spuštění W7 s novým SSD proběhlo bez problému, tak jsem za chodu OS připojil další 2 HD přes Sata (1x 500 Gb se soubory a 1x 500Gb nově naformátovaný) a podle návodu Milanr1 na předešlé straně vlákna, jsem v příkazovém řádku v diskpart překontroloval jestli je jako spouštěcí uveden jen SSD s OS - vše OK a oba dva další disky jsou vidět s jejich velikostí.
U SSD je uvedno ID logické jednotky 0, je jako spouštěcí, stránkovací s výpisem systému.
U jednoho HD - ten formátovaný - před lety byl na něm původní OS má v údaji volné 1024 kb a všechno NE. W7 k tomu píše "rezervováno systémem".
Třetí HD má taktéž u všeho NE a volných 0 B

3. Potíže: Při restatu se zapojeným jakýmkoli uvedeným HD (je jedno jestli formát, nebo s daty), tak OS nenaběhne, pouze jen když je samostatně SSD. Může mě někdo poradit, jak to provést, abych nemusel pokaždé otvírat skříň a připojovat další dva HD ?

Ps. Přes USB mám připojeny další 4 HD s vlastním napájením a zapínám je jen když s nimi pracuji. Nejsem nijak zkušený, zvládám základní věci, tak prosím polopatisticky :)
P.
pavelmeli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mizi 3. 11. 2017 18:47

Nastavit v BIOSu boot z SSD?

Storage -> Boot order
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 11. 2017 21:30

Kde jsi spáchal fatální chybu:
pavelmeli píše:W7 k tomu píše "rezervováno systémem".

Zapojil jsi k SSD další systémový disk.
OS WNT nemůže pracovat v režimu s více systémovými disky.
Většinou tato chyba způsobí nekorektní BCD i po následném vyčištění disků.
Z čeho chyba vyplynula:
pavelmeli píše:HD - ten formátovaný

= typický OOO.
Formát je jen rychlé uvolnění místa v disku, nic nemaže a v žádném případě není schopen vyčistit disk.
Co s tím?
1) Připoj HDD jako externí do USB za běhu OS.
2) Vyčisti standardně:
Kód: Vybrat vše
diskpart
list disk
sel disk 1
clean

Vyčkej minutku, než bude vyčištěný.
Dtto druhý HDD.
Ujisti se, že jsi zvolil správné číslo disku, jinak nenávratně smažeš datový disk.
3) Vypni PC.
4) Zapoj oba HDD do SATA řadiče.
5) Potřebná data obnov do HDD ze zálohy.
Podařilo se?
ANO:
OK
NE:
BCD je v důsledky chyby admina poškozený.
Pečlivě přečti a sděl chybovou hlášku.
Na základě textu chyby se pokus opravit BCD.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 3. 11. 2017 22:51

Mizi píše:Nastavit v BIOSu boot z SSD?

Storage -> Boot order


Pochopil ?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 5. 11. 2017 20:41

Díky moc za rady, dostal jsem se k tomu až dnes a v proběho v pořádku... v biosu - storage jsem posunul SSD nahoru a bootovaní z HD pres USB jsem zakázal. Nechal jsem jen CD mechaniku a k tomu mám pro jistotu připravený CDR pro obnovu systému...
Ještě jednou díky všem :)

P.
pavelmeli
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků