Windows i Linux vidí HDD ale ne data

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod soban 28. 10. 2016 11:56

Fakt je takový problém nejdříve zobrazit SMART toho HDD abychom věděli co si o kondici HDD myslí jeho FW?

Ono je fakt nejlepší na poškozený HDD se snažit zapisovat a číst a dělat testy - připojovat to a pořád do kola?

Tvýma pokusama šance na obnovu klesly na 0!

Já to vzdávám dělej si co chceš...........
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 10. 2016 11:59

r studio stoji 80 dolaru, uwarezil od rusu nakou mr. ko verzi, pritom to mohl mit doma testdiskem uz po prvnim postu. s odpustenim - pitomec.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikino123x 28. 10. 2016 12:00

unavix píše:V tom logu je psáno - chyba při operaci v rámci paměťové stránky. Z toho lze soudit co?
Z toho sudit to, ze ako ti uz niekto napisal, tym mazacim programom si si zrejme porusil integritu suboroveho systemu, a tym ze si sa to snazil "opravit", tak si zial dosiahol pravdepodobne presny opak. Takto na dialku je vsak velmi tazko povedat v akom stave je tvoj disk. A ako sam vidis, tym ze pouzivas nastroje a programy, ktorym nerozumies to ani nespravis. Pokial tam boli dolezite subory, za ktore si ochotny investovat, posli to na diagnostiku k nejakému odbornikovi, pokial nie, skus naformatovat disk, prezen cez nejaky program co skontroluje vadne sektory, a pouzivaj dalej, s výnimkou externých mazacích programov...
mikino123x
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod unavix 28. 10. 2016 12:32

Tak jo. Hezky ste mě zdrbali, určitě se vám všem ulevilo. Ne každý je expert přes počítače jako vy tady. Takže postupuju jako laik. Žádný rady nikdo neignoruje, ovšem měli by jste si uvědomit, že to co je pro vás srozumitelné, to je pro laika španělská vesnice. Takže lama potřebuje vést krok za krokem. Nic méně sem udělal nějaký pokrok. Takže bych rád pokračoval dál:
ve windows sem nic rozumného s diskem nebyl schopen udělat, ani žádný log když nevím jak na to, nebo mi postupy od vás nefungovali. (warez řešíte uplně zbytečně. Pro dosažení cíle se hodí všechny prostředky. Ale je mi jasné, že v téhle zemi sem jediný kdo sahnul v zoufalství po warezu. Ostatní nemají v kompu ani upirátěnou písničku. Gratuluji. Tohle mě ale trápí ze všeho nejméně )
Tak jsem ještě jednou spustil linux. Gparted nějaký čas pracoval a pak mi ukázal připojený disk HDD jako prázdný. Samozřejmě že prázdný není, data tam stále jsou. Tak jsem z centra softwaru nainstaloval test disk a spustil v terminálu PhotoRec 7.0. Nějak intuitivně jsem se dopracoval k tomu, že jsem spustil skenování a photorec začal vypisovat soubory které nalezl. Průběžně to vypadá takto:

Obrázek

Aktuální odhadovaný čas do konce skenování je zhruba 43 hodin. Takže teď potřebuju poradit co bude dál, jak dál postupovat abych ty data zachránil.
Zítra dojedu koupit nový hdd, protože skenování stejně dřív nebude hotové. Dovalím domu disk, zapojím ho - to doufám můžu udělat za provozu pc - a dál pak co?
Je někdo schopen mi napsat krok za krokem co dál, nebo dát odkaz na český návod jak s photorec pracovat v terminálu? Případně je někdo schopen komunikovat přes telegram a být nápomocen?

aktuální stav:

Obrázek

Další info o disku:

Obrázek
unavix
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 10. 2016 13:49

mam tady pro testdisk navod, photorec je soucast testdisku. newarezi se firewally, av, vpn, veci pracujici s daty - kvuli vlastnimu pudu sebezachovy. ze vznikne skoda nakymu subjektu warezem je mi uplne fuk, nevlastnim ho nemoralizuji
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unavix 28. 10. 2016 16:22

Můžeš mi jako pitomci ten návod poskytnout? Třeba někam upnout nebo dát link kde ho najdu. Předem díky.
Ještě dotaz. Aktuálně photorec ukazuje odhad do konce skenování asi 190 hodin. To je normální? Taky vidím že našel zatím víc jak 5 tisíc jpg obrázků. Tolik fotek sem na disku neměl. Předpokládám tedy že obnovuje i nějaké náhledy?
S tím souvisí i několik otázek :
1 - bude stačit koupit 1TB disk když ten který je vadný je taky 1TB nebo musim koupit větší?
2 - když bude disk interní, připojím ho i za chodu pc? Nebo je lepší koupit externí 2,5"?
unavix
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 10. 2016 16:48

tady na zive ve foru : -) sekce faq, dulezite, ZVYRAZNENEJ
Obrázek
V rychlosti, dejme tomu ze clovek na na disku sygica : -) testdisk obnovi obrazky z nej.. to jsou tisice obrazku a testdusk nezajima jestli jpg je manual k, tvoje fotka, obal knizjy. 5000 obrazku mam v telefonu : -) ve trech adresarich, fotky tak 4, vsechny sou v cloudu a nasu. jestli je disk Fyzicky vadnej je ve hvezdach, muj tip ze nikoliv a na vse ostatni mas mastercard, pardon testdisk a nasledne atomovy nalet az sou data doma. odebrat oddil, vytvorit oddil, zkontrolovat a jede se dal..
casy lze snizit tim ze explicitne vyhledavas jen v umistneni x/ tadybyly a velikost od x po y , koncovka jake hledam
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 10. 2016 18:27

Proto jsem radil recuvu -> omalovánky pro blbečky.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 28. 10. 2016 18:53

recuva neda ani desetinu scenaru co testdisk, coz muze byt problem. popravde je na dva kliky od obnovy, jedna podminka je mit recup kde ma mit, toznamena tam kde je dost mista, takze sipka klavesnice a pohyb ve strukture az jsem na mediu kde dost mista je ,write a yes je blbej napad pokud neni a ehm neni to medium z nehz chci neco zachranit, nebo testdisk uz z media kde byl kotel mista startoval, pak neresi nic..bvidel sem cloveka co terac obnovoval na 32 giga flesku z niz bootoval parted s testdiskem : -) divil se ze to nejde..
jinak stazeni testdisku z centra software fajn, navsteva stranek ještě lepší, JE TAM obrovská wiki..
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unavix 28. 10. 2016 22:23

Recuva nic neřeší protože pod Windows na tom disku nenajde žádný data. Ostatně to ani photorec. Data z disku se dají číst pouze pod Linuxem. Teď už čekám jen nový HDD. Vzal sem opět 1TB a snad to bude stačit.
Na ten návod na testdisk sem koukal. Nějak mi tam ale chybí ty obrázky.
Jak na nastavení photorec už sem si přečetl na wiki programu.
Takže všem děkuji za rady a vlákno se může zamknout, případně i odstranit.
unavix
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 10. 2016 03:35

pokud ti chybi obrazky tak to je celkem problem, ty klicovy tam totiz jsou, filtrace a kdy se dela write, edit, nejsou, co delali na imageshack vi kristus, znovu je delat nebudu. Na wiki testdisku jsou ale koneckoncu taky jestli se nemylim, jiny,nicmene kdo testdisk pochopil tak mu staci, spis je nepotrebuje vubec. recuva pod win jede : -), no ale s trochou kreativity, win spustim z bootovaci flesky, proste co veta to se seredně mýlíš. Nic pro tebe testdisk. Nicmeně v tvym pripadě fakt mastercard, disk je velmi pravděpodobně poskozen softwarově, jestlis měl multiboot tak jsem o tom presvedcen. Akce typu napriklad dva useři ve win, rychly prepinani uživatelu, boot do linuxu a od ty chvile funguje jenom linuxovy distro.Dobry je i kdyz uz pri tvorbe swapu atd proste mista pro distro se udela kopanec, to se jenom ceka kdy datum mavas.
Jo a proc nedodals stokrat pozadovanej log je taky zajimavy, on ho testdisk umi, z toho logu jde krasne videt jestli mas vytahnout penize a koupit novej hdd, nebo udelat cca TRI kliky, tak nejak tvrzeni o tom ze nic nevidi hdd neobstoji, vidí.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků