HDD 3TB

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod phantomas22 19. 12. 2016 13:03

Ahoj, chci se zeptat, jaký HDD ve velikosti 3TB je "nejlepší" v poměru cena/výkon? Koukal jsem na nějaké testy viz. http://pctuning.tyden.cz/hardware/disky ... b?start=19 a http://www.cnews.cz/testy/test-8-pevnyc ... strana/0/3 a dobře vycházel Seagate Desktop 3TB.
Prosím vás o názory a rady podpořené nějakým argumentem:)

Předem děkuju
phantomas22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 19. 12. 2016 14:31

K čemu ten disk má sloužit? Jde o to, jestli se má cenu honit za výkonem (7200 otáček = vyšší hluk, vyšší cena). Kapacita nasvědčuje tomu, že to možná bude primárně úložiště, kde je výkon zbytečný. Nebo na tomto disku poběží i operační systém?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod phantomas22 19. 12. 2016 14:34

Díky za odpověď. Ne, na OS mám SSD. Toto bude sloužit primárně jako uložiště na filmy, videa, písničky atd... Hry budu mít časem asi taky na dalším SSD.
phantomas22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cadoerien 19. 12. 2016 15:15

A opravdu potřebuješ takhle velkou velikost? Mě osobně příjde třeba 3TB až moc.
Cadoerien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 19. 12. 2016 15:30

Jakmile disk slouží jako úložiště filmů / seriálů, tak je každý disk malý.

Ta cena je velice zajímavá, je levnější, než WD blue (dříve green) s 5400 otáčkami. Snad ví, co dělají a neošidili kvalitu ložisek nebo něčeho jiného.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod omualo 19. 12. 2016 15:46

3TB (stejne jako 1.5TB) disk od Seagate bych neriskoval. Podle me uz ty odchazejici kousky nevyrabi, ale kdo vi, co je jeste kde skladem. Ona byla zvysena poruchovost i u WD, ale tam to bylo jen mirne nad prumer.
Jestli disk, tak 1, 2 nebo 4TB, pomer GB/kc je horsi, ale zase by mely byt spolehlivejsi.
K vetsim nejak nemam velkou duveru a treba 10TB kousky uz jsou s jistotou plneny heliem a tam duveru uz nemam zadnou.
omualo
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 12. 2016 15:47

Pokud pevný disk, tak HGST .
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Pro každého tazatele -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod phantomas22 19. 12. 2016 15:50

Ano, potřebuji 3TB:) Teď mi odchází z 90% zaplněný 2TB disk. Docela se mi líbí ta představa většího ticha s 5400ot diskem:) Má to tedy pro tento účel smysl nebo bych měl jít do rychlejšího?
phantomas22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 12. 2016 16:09

HDD ztiší např. Himuro HDD Cooler apod. a solidní bedna ze silného plechu.
Papírák bude vibrovat, i kdybys instaloval 2,5" HDD a nacpal ho do dvojitého Himura. :-)
phantomas22 píše: 5400ot

IMHO línou mrchu bych bral jedině jako externí HDD pro automatické noční zálohování.
Dobrý postřeh:
Python.p píše:Pokud pevný disk, tak HGST .

Ale v české kotlině se špatně shání.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 19. 12. 2016 16:15

Cadoerien píše:A opravdu potřebuješ takhle velkou velikost? Mě osobně příjde třeba 3TB až moc.

A opravdu potrebujes kombika? Me muj tridverak staci.
A opravdu potrebujes piglovat tu modelku? Me moje stara staci kdyz si dam par piv a zhasnu...
A opravdu potrebujes dychat? Me prijde 10 minut BK docela ok...

To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás pustil a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod phantomas22 19. 12. 2016 16:20

Dobrá. Díky, ale proč jsou 3TB více poruchové? Měl bych teda jít do 4TB rovnou?
phantomas22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 12. 2016 16:31

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Pro každého tazatele -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod omualo 19. 12. 2016 17:04

phantomas22 píše:Dobrá. Díky, ale proč jsou 3TB více poruchové? Měl bych teda jít do 4TB rovnou?

Protoze u Seagate byly a to hodne nad jejich prumer. Proc? Zeptejte se vyrobce, ale necekam ze by se k vasi otazce alespon nejak (=marketingove=prazdne keci) vyjadrili.
omualo
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 19. 12. 2016 17:43

1) kapacita dává i rychlost (sekvenční)
2) Seagate barracuda je aktuálně nejvhodnější disk na běžné užití. jak cenou, tak parametry tak životností
3) 3TB disky jsou obvykle tříplotnové. Dříve se liché počty ploten blbě vyvažovaly což vedlo k vyšší hlučnosti a rychlejšímu odcházení ploten při vysoké zátěži, ale těžko říci, že by to byl stále problém. Nové Barracudy mají navíc plotny dvě. Takže to je asi buřt.

Co se poruchovosti týče - firma, která tyto statistiky vydává provozuje cloud centra s nejlacinějšími disky na trhu, tedy nasazení disků v provozu na který nejsou určený. Logicky pak 7200RPM Seagate vykazují podstatně vyšší poruchovost než výrazně pomalejší 5900RPM disky WD. letmým pohledem na eschopy už to je víceméně srovnané. S tím, že u nových barracud se Seagate zaměřilo trochu více na životnost, takže by měly a zatím patří k tomu lepšímu na trhu. Cena je přitom stále OK.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod phantomas22 19. 12. 2016 18:04

A kdybych i přes to chtěl 3TB disk na filmy, hudbu atd.. Stačil by 5900ot? Je výrazně tišší než 7200ot?
phantomas22
Kolemjdoucí

Další stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor