Zatížení disku na 100% při otevření browseru

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Fearoshima 9. 2. 2017 16:24

Zdravím, už se týden potýkám s problémem, že při otevření browseru se mi zasekne počítač a jediné čeho jsem schopen je hýbat myší, žádná další interakce nejde. Diagnostikoval jsem, že vlastně zamrze ssddisk viz screen nebo se zatíží na 100%, přitom se na něm nic neděje, 0kbps zápis a i read . Poprvé se to projevilo u Chromu, tak jsem ho reinstaloval a nepomohlo to, tak jsem začal používat operu a v pořádku, ovšem dnes asi po 3 dnech už nejde otevřít ani ta. Zbývá mi tedy pár chvil života s Explorerem, tak doufám, že mi někdo do té doby poradí Přídávám screen jak to vypadá, když otevřu browser:

screen: https://postimg.org/image/64sxtvqt5
Fearoshima
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monikash 9. 2. 2017 16:57

Nestahují se ti aktualizace?
Co kontrola disku na chyby?
Sony E4G, Prestigio je smrrrt.
Sony Alfa 58, Panas GX7Mk II
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Fearoshima 9. 2. 2017 17:11

Zkoušel jsem systémovou opravu a vše v pořádku i podle crystaldiskinfo to ukazuje, že vše good.
Fearoshima
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod monikash 9. 2. 2017 17:22

A ta aktualizace widlí? W10 dokážou zatížit počítač na maximum, než se nainstalují.
Zkusila bych mbam a eset online scaner, jestli tam nejsou nějaké breberky.
Sony E4G, Prestigio je smrrrt.
Sony Alfa 58, Panas GX7Mk II
monikash
Moderátorka

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 2. 2017 17:44

Než se budeme věnovat okultismu, mohli by jsme se podívat co ten HDD zatěžuje :)

Spustit program sledování prostředků (na tom screeenu dole), záložka disk, disková aktivita a seřadit :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Pro každého tazatele -> http://www.hash.cz/inferno/otazky.html
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 2. 2017 19:40

Neuvedl jsi SMART SSD + HDD.
Odpověděl sis sám, kde jsi spáchal chybu:
Fearoshima píše:Chromu

Zřejmě jsi ho nevyházel kompletně včetně doplňků, profilů, služeb a jobů.
Ověř to z cmd:
Kód: Vybrat vše
sc query gupdate
sc query gpupdate

Výsledek?
Fearoshima píše:používat operu

Jádro = stejné => mohla si převzít nějaké doplňky z Chromáka.
Co s tím?
1) Ukonči veškerý sw.
2) Stáhni AdwCleaner:
https://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
3) Spusť Scan.
4) Zkontroluj výsledek.
5) Vyčisti.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dvořák1 9. 2. 2017 20:14

Zkus nainstalovat Firefox a pak se ozvi zda problém přetrvává nebo se to konečně vyřešilo.
Dvořák1
Junior

Odeslat příspěvekod Fearoshima 9. 2. 2017 20:37

No zkoušel jsem Operu, ta šla 3 dny, pak se stalo to samé. Zkoušel jsem systemove opravy, čištění disku, skoro všechny antiviry. V registrech jsem vypnul superfetch, takřka zkoušel jsem skoro všechno co na mě různá fora vychrlila. Už mi to nedalo a přeinstaloval jsem to. Naštěstí mám svoje data na druhém disku a na ssd klasicky jen OS+HW software. Po reinstallu to jede v pohodě.
Fearoshima
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 2. 2017 21:07

Dokud tam zas nenacpeš nějaké ptákoviny. :-)
Včas vytvoř zálohu OS, dokud to funguje:
Kód: Vybrat vše
sdclt
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 10. 2. 2017 04:51

je potřeba si uvědomit, že gůgl mrzák™ a všechny jeho deriváty (takže dnes témeř všechny prohlížeče), umí být buzzwordově rychlej pouze prvních několik hodin po instalaci, poté přichází na řadu masivní internet behavioral profilling™, což obnáší udržování a hlavně indexování jednotek, velmi brzo desítek a v extrémních případech až stovek GB nasbíraných dat, což umí zahltit i velmi rychlý SSD...

vyřeší-li to kompletní promazání všech těchto dat (což je defakto 99.98% celýho profilu), potřebuješ akutně přejít na jakejkoliv ještě nezmrzačenej™ prohlížeč nebo přinejmenším mrzáky™ nastavit na sice stále funkční, přesto méně agresivní, internet behavioral profilling™...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Fearoshima 13. 2. 2017 20:25

Nebyla by to sranda, kdyby se se problém neobjevil znovu. Pro změnu se to začalo dít u disku číslo 2 na data :D Už jsem z toho celkem mad. Prohlížeče jsou z toho venku, protože jsou na C, ale začalo se to dít u her (Nepříjemné lag spiky, každých pár vteřin, disk 100 zatížení a přitom nic nedělá)

Dodám sestavu, jestli to nějak pomuže:
MSI Z170 SLI Plus
I7 6700k
GTX 1070 8GB MSI X
16GB RAM 2400MHz
Corsair RMx Series RM650x 650W
Disky: Kingston SSDNow KC300 SKC300S37A/128GB
Seagate BarraCuda 2TB, ST2000LM015 (ten ubožák)
90/90 Up/down internet

Vyzkoušel jsem:
1)ADWCleaner: nic nečekaného se neukázalo.
2)Vypnutí superfetch: žádné výsledky.
3) https://support.microsoft.com/cs-cz/hel ... de-enabled taky nic
Fearoshima
Kolemjdoucí