! Nedoporučení hodné 2,5" disky Seagate s SMR !

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Emans 11. 2. 2018 01:46

Ďakujem za informáciu, obom KineCZek - atti.hombre , pýtal som sa konkrétnejšie preto lebo mnohé disky dnes zďaleka niesu tak spoľahlivé ako tie staršie modely, uvediem príklad . Mám doma disk od Seagate 3,5" 250GB ktorý som kupoval zhruba v roku 2007 cca, tento disk keď pripojím do PC tak šlape doslovne ako hodinky bez jediného vadného sektora a známky opotrebovania. Ten disk bol využívaný ako primárny so systémom takže pravidelné zapisovanie a čítanie z disku, OS, filmy, hudba, hry, fotky, inštalácia proste všetko... o pár rokov neskôr som si kúpil pre potrebu väčšieho úložiska disk od rovnakého výrobcu Seagate, ale 1,5TB, ešte v záruke mi odyšiel, tak som ho vymenil za rovnaký keďže sa mení za rovnaký kus a čo čert nechcel postihol ho rovnaký osud.. tak som si kúpil WD green 2TB, bol o niečo lepši, ale na stále pripojenie a čítanie nebol vhodný ani ten tak ho mam odložený so zálohami a sem tam doplním niečo alebo vyberiem.. Už sú vidieť na disku vady, a opotrebenie disku, ďalším používaním sa znižuje jeho životnosť. Preto mám zálohy na 3 rôznych diskoch ktoré sú odložené a nepoužívané . Preto aj tá dilema a nedôvera a možno aj prehnaná opatrnosť pri výbere disku .. JPVX je rada blue od WD podla toho čo som pozeral, niekde som sa stretol s názorom, že tie blue verzie niesu moc spoľahlivé, ale môže sa jednať iba o niektoré modely, v porovnaní s black verziou je aký váš názor ? vo všeobecnosti sa WD black považujú za top modely, ale osobne nemám skúsenosť s nimi aj na stránkach predajcov ich označujú ako disky s nízkou mierov reklamovanosti ..
ale to už som sa moc rozpísal :D
Emans
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod atti.hombre 11. 2. 2018 06:54

Konkrétny model ti neponúknem- vždy je to lotéria - v poslednom čase veľká ... ja som mal v PC WD Blue v 2TB verzii- v pohode-mám ho teraz na zálohy. Tu je nejaký článok ohladne štatistiky poruchovosti ( hoci disky s vyššou kapacitou ).
https://www.cnews.cz/poruchovost-hdd-po ... b-seagate/

Tak ti len poprajem hodne šťastia pri výbere...
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 2. 2018 08:42

HGST TravelStar.

Zbytek komentovat nebudu. Radši.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emans 11. 2. 2018 11:41

Áno myslel som si, že vedieť konkrétne modely je dnes ťažké určiť, s týmto problémom sa človek potýka od nejakého času keď sa aj testovacie linky údajne zmenili k horšiemu, neviem, čo je na tom pravda, ale vôbec by ma to neprekvapilo.. ale ďakujem za názory. :-)
Emans
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 13. 9. 2018 09:21

Dalo by se nějak shrnout, které disky jsou (byly) SMR (případně jakého typu) a které ne? Zdá se, že u Seagate se za poslední dva roky se v nabídce nic nezměnilo, což mě překvapuje. WD s interními 2,5" disky končí u 2 TB a zdá se, že také přešel na SMR - WD20SPZX, WD10SPZX. U Toshiby to vypadá stejně jako u WD, SMR zdá se mají 1TB a 2TB disky HDWL110XZSTA a HDWL120XZSTA. HGST zdá se končí u 1 TB.

Docela by mě zajímalo, jaké HDD dávají Seagate a WD do externích disků. Seagate 5 TB externí je o 1000 Kč levnější než interní, to je dost podivné. A WD dělá externí disky 3 TB a 4 TB, i když interní disky nenabízí, obsahují WD30NMVW, WD40NMZW. WD30NMVW hlásí, že má cache 8 MB, to by vypadalo na PMR, WD40NMZW ale velikost cache nehlásí vůbec. Toshiba dělá externí disky 3 TB, i když interní 3 TB disky nenabízí.

Dá se říct, že pořád platí, že se SMR disky poznají podle toho, že 2,5" mají 128 MB cache a 3,5" mají 256 MB cache?

No a nakonec mě zajímá, když chci takový SMR disk kompletně smazat a nahrát na něj nový obsah, je vhodná nějaká procedura, jak ho uvést do stavu, kdy bude zapisovat hezky rychle sekvenčně, nebo to potřeba není?
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wakaki 24. 9. 2018 19:42

jaka je aktualni situace s temito disky? na alze, czc a jinych webech je dlouhodobe masivni mnozstvi pozitivnich recenzi a kdyby tak casto chcipali asi by se to projevilo na ratingu. navic od roku 2016 je nekolik novejsich revizi a mozna i novych firmware

thx
wakaki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 9. 2018 19:45

Jsou stále SMR. Ale není to úplně takové zlo. Tišší 2TB disk neseženeš.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 9. 2018 20:58

Je to o kompromisu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wakaki 24. 9. 2018 21:11

jasny, ale prave jsem vybiral novej malej tichej klasickej hdd na zalohy/hry za cca 1000,- a vsechny eshopy smeruji na jeden z tech v uvodu zminenych ...a tak jsem se zhrozil :) nicmene nakonec zjevne neni nejak na vyber a na danou technologii presli v teto cenove kategorii postupne vsichni
wakaki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 9. 2018 22:36

JPVX napr neni SMR, ale taky neni zdaleka tak tichy, protoze ma dve plotny.

Jak psal Jirka, je to o kompromisu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 9. 2018 23:05

Osobně bych při dnešních cenách šel do WD Blue SSD na data. Nějakých 500GB za 2400,- Kč. A k tomu 3TB HDD někam na do NAS na data. Optimální per cena/kapacita.

Ale chápu, že někdo potřebuje tichý disk, pak se dá ještě řešit himuro.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mata Hata 18. 2. 2019 15:56

Ahoj, nějaké doporučení na 4TB HDD 2,5" bez SMR? Děkuji
Mata Hata
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 18. 2. 2019 19:04

Nemyslim, ze by ho nekdo delal. Vzdyt i 4TB SMR Seagate je 1,5cm tlusty. A stejne tak tlusty byl i neSMR WD20NPVZ. Kdo by kupoval 3cm tlusty disk, ktery by byl diky poctu ploten dost hlucny a asi i nespolehlivy?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků