Přehrávání Flac z NAS do USB NASU

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod SidOnius_ 19. 2. 2017 12:08

Zdravím,
prosím o radu.
řeším přehrávání Flac souborů. Nyní přehrávám na PC v Foobar do USB, kde je připojen DA převodník a za ním koncový zesilovač. Nelíbí se mi nutnost zapnutí PC při přehrávání (hluk ventilátoru).

Moje představa:
1. Koupit NAS (umístit jej mimo obývanou zónu)
2. Nainstalovat do NAS aplikaci, která je schopná komunikovat s Android (výběr skladby) a přehrávat Flac do USB a tam připojit DA převodník.

Je to reálné nebo je nutné to řešit streamingem a multimediálním centrem, např. přes Raspberry?

Jedna doplňující otázka (možná stupidní, ale nenašel jsem odpověď). Aplikace Kodi je nainstalovaná v NAS nebo multimediálním centru (Raspebrry)? Respektive je možné ji využit pro video stream do TV, pokud TV bude připojena skrze LAN kabel do routru?

Díky...
SidOnius_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 2. 2017 12:29

Já bych šel do HiFi bery, nebo jak setomu nadává :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SidOnius_ 21. 2. 2017 07:18

Pokud je jiná možnost nechci zbytečně prodlužovat řetězec
SidOnius_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 2. 2017 10:13

SidOnius_ píše:Je to reálné nebo je nutné to řešit streamingem a multimediálním centrem, např. přes Raspberry?
Reálné ano, ale NAS + streaming v principu nutný není, protože disk může být připojený přímo k Raspberry přes USB.

Jakým způsobem by se řešil výběr písniček bez připojeného monitoru nebo alespoň displeje, netuším, to ať poradí někdo povolanější. S displejem / monitorem to jde, existují dokonce specializované jukebox-distribuce pro Raspberry.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SidOnius_ 21. 2. 2017 15:09

Možná jsem to špatně vysvětlit. Rapsberry moc kupovat nechci. Představa je, že bych hudbu přehrával přímo v NAS do USB (výběr ovládal přes Wifi aplikace), kde bych připojil DAC a za něj koncový stupeň. Z mého pohledu nejelegantnější řešení. Otázka jeli to možné a pokud ano tak v jaké kvalitě (24bit 192kHz)
SidOnius_
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků