Jak často "obnovovat" záložní data na USB flash?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nody.nody 13. 3. 2017 15:50

Mám nějaká data která chci zálohovat na USB flash disky mimojiné (nezajímá mě ted úvaha o tom jak a kam zálohovat, něco už o tom vím, tohle mě ted nezajímá). Chtěl bych ale vědět- data na normal usb flash "sticks" , prý u nich hrozí že o data přijdu pokud bych je nechal ležet jen tak ve skříni, aniž bych je pravidělně strkal do PC, protože jsou na nich prý data uložena prostřednictvím nějakého statického náboje nebo co a pokud nebude "v pravidelném" styku, mohl by vyprchat a data by zmizela/byla nečitelná.

Je toto pravda? (asi jo)
Jak dlouho si můžu nechat dovolit usb flashku ležet jen tak ladem ve skřini třeba, aniž bych ji strkal do PC? Vydrží to v pohodě rok? Nebo pro jistotu to strkat do PC častěji?

Co mám taktéý udělat aby se náboj "posílil" poté co ho strčím po nějaké době do PC, Stačí to prostě mít strčené v USB portě pár minut?
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod zmfcz 13. 3. 2017 17:09

Záleží na konstrukci. Reklamní flashky můžou umřít i za běhu, ty kvalitnější pár měsíců dají. Nikdo ti neřekne přesné číslo.
zmfcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jackbrno 13. 3. 2017 17:22

nody.nody:
Data na flash se neobnovují pouhým zapojením do PC. Musel bys je zkopírovat do PC a nahrát zpět. Takže USB flash určitě není vhodné záložní médium. A jak dlouho tam data vydrží, to ti nikdo neřekne.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 13. 3. 2017 18:42

jackbrno...
Wow tak to jsem nevěděl... myslel jsem že to stačí jen strčit do "elektřiny" na nějakou dobu... nevěděl jsem že to musíš i kopírovat zpátky jestli chceš ten "náboj" opět obnovit na plnou "sílu"... Je to opravdu pravda (?) (někdo další)

Jinak jsem mluvilsamozřejmě o flashkách co se kupují, to jsem tam psal v prnvím příspěvku, reklamní nebo j ánevím co mě nězajímají.

Co se týče toho kolik to vydrží tak přece flashky USB tu už jsou pěknou řádku let... Někdo Musel už dělat test výdrže alespon pár měsíců, nebo 1 rok...?

Opravdu o tom neexistuje obecné povědomí...? To žádného redaktora žádné HW webu na světě v angličtině nenapadlo udělat takový test :-)...? (to jsou tak blbí :-D?)...

(já HW nesleduju pravidelně... čekal jsem že už je to "common knowledge")...
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod herma 13. 3. 2017 18:58

chlape ty jsi docela mimo. A hláška "nezajímá mě ted úvaha o tom jak a kam zálohovat, něco už o tom vím, tohle mě ted nezajímá" mě fakt rozesmála s ohledem na položený dotaz. Chtělo by to více studovat než jít s tímto na světlo...
herma
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 13. 3. 2017 19:15

Ano, z běžně dostupných věcí je flash disk na zálohování jasně nejhorší možnost. Na střednědobé zálohy HDD (ideálně modely s co možná nejnižší hustotou záznamu), na dlouhodobé optické médium (DTD/M-Disc DVD/Blu-ray).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nody.nody 13. 3. 2017 21:27

herma píše:chlape ty jsi docela mimo. A hláška "nezajímá mě ted úvaha o tom jak a kam zálohovat, něco už o tom vím, tohle mě ted nezajímá" mě fakt rozesmála s ohledem na položený dotaz. Chtělo by to více studovat než jít s tímto na světlo...


Mě zas (opravdu) rozesmál váš příspěvek, chce to více přemýšlet no, "chlape" :-).

r34ktor: Ježišmarjá... :-)! Právě proto jsem psal: " "nezajímá mě ted úvaha o tom jak a kam zálohovat, něco už o tom vím, tohle mě ted nezajímá""

Možná vás to bude šokovat ale všechno co jste napsal už VÍM :-)... A vubec jsem se na to neptal...
Opravdu mě jen zajímá jestli někdo ví (a někdo ten test za ty roky už prostě musel dělat a napsat o tom článek a muselo se to rozšířit do povědomí IT komunity... (nevěřím prostě že ne)). Opravdu mě jen zajímá jak často by bylo nutné ty data na flashce "re-kopírovat" (že se to musí "rekopírovat" to jsem něvěděl, díky za tip tomu uživateli co to zmínil), aby si flasku tu informaci "podržela"... Stačí 1x do roka nebo je třeba častěji.


A když už někdo zmínil ty optická média. Stále platí že vypalovat na co nejmenší rychlost, jen jednovrstvě (pokud jde o blue ray a preferovat dražší média)?
Jak je na tom co se týče trvanlivosti zápisu jednovrstvé jednostrané blue ray vs normalní dvd (4,7 GB)?

Díky
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 3. 2017 00:05

Tady je to marný.
Přílohy
Nekrmte_trolly.png
Nekrmte_trolly.png (88.47 ) Zobrazeno 2387 krát
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků