Problém s USB mechanikou

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gotrek Gurnisson 27. 3. 2017 08:04

Zdravím Skupinu,
mám problém se svou USB Floppy mechanikou (Connect IT CI-130 FDD 3,5). Když z ní chci zkopírovat soubor DOC na PC. Háže mi to hlášku: KOPÍROVÁNÍ SOUBORU BRÁNÍ NEOČEKÁVANÁ CHYBA.

Chybová hláška: 0x80070570.

Mám (orig.) Win7 Professional 64-bit.
Přílohy
2017_03_27_PC_FAILURE_001.jpg
Gotrek Gurnisson
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 27. 3. 2017 08:25

Zkus vypnout antivirový program (pokud v počítači nějaký máš).

Jiné soubory než *.doc problémy nedělají?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gotrek Gurnisson 27. 3. 2017 08:43

1.)
Používám dlouhodobě AVAST Free. Vypnutí všech štítů nepomáhá (zvolil jsem vypnutí na 10 min, po vyzkoušení opět zapnul).

2.)
Na disketě jsou pouze 2 soubory DOC (disketa je ÚPLNĚ nová, POPRVÉ použitá). Na disketu jsem zkopíroval obrázek, který jsem postnul k příspěvku. Disketu jsem vysunul a opět zasunul. Obrázek jsem zkopíroval na Plochu. Bez problému.

-- 27. 3. 2017 09:47 --

PRO INFO:
Mám pouze jeden disk (C): SSD, 19,1 GB volných z 111 GB.
Gotrek Gurnisson
Junior

Odeslat příspěvekod Retiree 27. 3. 2017 09:17

disketa je ÚPLNĚ nová, POPRVÉ použitá není argument. Už v době, kdy éra disket končila současně také velmi klesala jejich kvalita. Bylo zcela běžné, že z balíčku 10 (značkových) disket jsem jich několik okamžitě vyhodil (2004). Na druhou stranu, některé diskety z té doby přečtu i dnes, podobnou USB PDD mechanikou, jako tazatel.
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod saruman 27. 3. 2017 10:14

Vyskúšaj sformátovať disketu. Ak vypíše nejaké chyby. Hoď ju do koša. Vyskúšaj viacero diskiet. Keď problémy neskončia vyhoď do koša aj USB Floppy mechaniku. Kúp si USB kľúč.
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gotrek Gurnisson 27. 3. 2017 12:44

Byla to disketa, použil jsem jinou. :-D Udělal jsem X kontrol kontrol disku, RAM a řadičů (alespoň v rámci mých chabých znalostí), vše je OK.
Gotrek Gurnisson
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 27. 3. 2017 14:22

A hlavičky jsi čistil?
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gotrek Gurnisson 27. 3. 2017 15:05

Konektory pucuju pravidelně tyčinkou do uší. Čistou. :-D
Gotrek Gurnisson
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 28. 3. 2017 05:56

A kdo tady mluvil o konektorech? Ptal jsem se na hlavičky. Ale jestli nechceš čtecí hlavičky čistit, nečisti - tvůj problém. A pořád ti zbývá naděje, že to není zanesenou hlavičkou (což bývala dost obvyklá závada disketových mechanik).
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků