"Oprava " pevného disku notebooku

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Víťa1 29. 3. 2017 16:47

Zravím
Potřeboval bych "opravit" pevný disk který má asi chybné fizické sektory, neexistuje nĕjaký formátovací program který to dokáže ? díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod Juwa2 29. 3. 2017 17:08

Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod soban 30. 3. 2017 00:22

Nic takové neexistuje.

Prostě fyzicky poškozený HDD doma neopravíš....

Pouze pokud má HDD ještě záložní sektory tak jde FW donutit je použít místo vadného sektoru - (tím že budeš do vadného sektoru zapisovat a číst).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jackbrno 30. 3. 2017 05:59

Víťa1 píše:Zravím
Potřeboval bych "opravit" pevný disk který má asi chybné fizické sektory, neexistuje nĕjaký formátovací program který to dokáže ? díky

Ne, fyzicky vadné sektory opravdu SW opravit nedokáže.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod K8 30. 3. 2017 08:31

ale chkdsk dokáže vadné sektory označit, aby se nadále nepoužívaly
K8
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honzax 30. 3. 2017 10:17

Samozrejme ze "opravit" lze. Schvalne to davam do uvozovek, fyzicky jiste ne, ale ty sektory jdou premapovat a pokud se nebudou dale mnozit, neni moc duvod si z toho delat velkou hlavu. Pouzij program HDD Regenerator od Dmitriyho Primochenka. Nic lepsiho asi nesezenes.
Honzax
Junior

Odeslat příspěvekod Víťa1 30. 3. 2017 14:06

To je mi jasné že takový program nemůže existovat aby opravoval fyzické chyby na plotnách :-) jinak díky za typ, nějaké video jsem zhlédl na youtube a tam je popisována instalace cracku tohoto programu, ale o to mi nejde mě jde o toto jestli je nějaká trial verze která by šla nabotovat z flešky nebo DVD? díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1
Víťa1
Junior

Odeslat příspěvekod Honzax 30. 3. 2017 21:49

no ja ho mam koupeny, takze tohle jsem resit nemusel.
trial je, ale mam dojem, ze to jen otestuje disk a nic "neopravuje". takze pouziti plne verze se nevyhnes. Jestli ji koupis, nebo nekde sosnes uz je na tobe, to ja resit nebudu :-)
Honzax
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 31. 3. 2017 11:33

Demo verze podle popisu "opravi" jen prvni vadny sektor.
You can always download free demo version and try to regenerate the first found bad sector.
MS Lumia 640DS, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 120GB mSata Crucial M4 + 1TB Samsung) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor