Synology: Surveillance station na USB disk

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jirka S 23. 8. 2017 08:47

Zdravím, hledal jsem, ale nenašel, pročež:
Mám Synology DS216play k plné spokojenosti, mj. používám 2 ip kamery, momentálně se záznamem na interní disky. Jednak mně ale vyhrazený prostor pro záznam zabírá místo a hlavně mně vadí, že se NAS točí nonstop, nikdy se neuspí, což je samozřejmé. To bude mít jistě vliv na životnost disků, i když tam mám red od WD. Napadlo mě teda zaznamenávat ty kamery na externí USB disk. Připojil jsem, naformátoval, nastavil přístupy, vidím jej ve sdílených složkách, ale zaboha nemohu přijít na to, jak nastavit nahrávání surveillance station na něj. V nastavení nahrávání dám Přidat, pak vzdálené úložiště, přidám ten USB, ale chce to pak ještě ip adresu, a tam už netuším co napsat. Řešil jste někdo něco podbného, má někdo s tímhle zkušenost? Díky za jakoukoli nápovědu. :-)
Další řešení je pořídit třeba i bazarový jednošachťák a kamery dát tam, to se za cca 3 tis. dá koupit i s diskem.
Jirka S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 23. 8. 2017 11:01

Vykašli se na uspávání HDD úspora energie nevyváží opotřebení HDD.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka S 23. 8. 2017 11:31

Mám tomu rozumět tak, že provoz disku 24/7/365 je pro jeho životnost lepší než uspávání a najíždění? Na energii kašlu, to nestojí za řeč.
Jirka S
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 23. 8. 2017 13:48

ANO obzvláště pokud tam máš HDD které jsou na trvalý provoz stavěné.

Uspávat HDD má možná smysl kdyby se na ten HDD přistoupilo jednou za den a pak byl dalších 24-30h vypnutý...

Prostě pro rozběh motoru jsou dost velké nároky než to udržet v chodu.

A i pro ložisko je lepší když se točí než když bude namáhané startovat každou hodinu....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků