Chyba při bootování + neprobuditelný režim spánku

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MySokskyCZ 13. 9. 2017 15:34

Téměř vždy, když zapínám PC tak se mi tam zobrazí zpráva: ,,System boot failure insert system disk and press enter,"

takže musím pc vypnout a zapnout a jít do nastavení Biosu. Tady dám Load optimized settings a Save and exit. Zkoušel jsem restart baterie a utáhnout všechny dráty a další spoustu možných řešení, které jsem našel na googlu, ale nic nefungovalo . Takže tento proces s biosem musím dělat pokaždé když chci zapnout počítač. Tento problém mám již půl roku, předtím bylo vše v pořádku. Jediný upgrade, který jsem provedl, tak byl před rokem a to výměna grafické karty + upgrade z Win 7 na Win 10.

Druhý problém je, že když počítač automaticky přejde do režimu spánku (hybridního), tak ať se snažím jak se snažím tak ho neprobudím. Ventilátory i příslušenství přes USB se rozsvítí ale obrazovka nic nedělá - je stále černá. Takže PC vypnu, provedu standardní zapnutí pomocí Load optimized settings a až se PC zapnu tak jsem odhlášen z windows - v tom místě, kde jsem dříve byl při probuzení ze spánku.

CPU: AMD FX(tm)-6300 Six-Core Processor, 3500 Mhz, jádra: 3, logické procesory: 6
OS: Windows 10 Professional
MB: Gigabyte GA-78LMT-USB3
Bios: Award Modular BIOS v6.00PG
Verze systému BIOS/Datum: Award Software International, Inc. FA, 23.04.2013
Verze SMBIOS: 2.4
HDD Model: ST1000DM003-1ER162 ATA Device
HDD: Seagate Desktop HDD - 1TB

Pokud chcete vědět více, napište.

Nevíte co s tím ?
MySokskyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 9. 2017 15:59

Dotaz patří do sekce W10.
Nesdělil jsi verzi OS. Předpokládám aktuální v.1703.
Prehistorická sestava:
chybí systémový SSD.
Proč jsi něco takového downgradoval z W7 na W10? :roll:
Popisuješ typické chyby BFU:
1) chybně zapojený HDD;
2) nekompatibilní ovladače;
3) špatně nastavený OS;
4) dvojitý omyl:
MySokskyCZ píše: upgrade z Win 7 na Win 10

- je to downgrade;
- OS se neupgraduje ani nedowngraduje!
Vždy je nutná nová instalace.

Co s tím?
A/ Nouzovka:
Zakaž nejhorší zhůvěřilosti W10:
1) FastBoot
2) Automatický upgrade ovladačů z MS WU.
3) Instaluj ovladače ACPI od výrobce MB (pokud existuje pro utajenou verzi W10).
B/ Standardní řešení:
1) zapoj SSD do prvního portu diskového řadiče;
2) odpoj interní i externí média;
3) instaluj OS z ověřeného originálního MS média do čistého SSD podle FAQ:
viewtopic.php?f=1959&t=1249028
4) viz (A3).
5) Viz (A2).
C/ Zásadní řešení:
Obnovit W7 ze zálohy do čistého SSD, zapojeného do prvního portu diskového řadiče.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MySokskyCZ 13. 9. 2017 16:38

Verze je 1703, soustava je stará 3 roky a stále na ní rozjedu téměř všechny hry bez sekání (vč. GTA 5, Zaklánače 3 atd.). SSD si nejspíš co nejdřív pořídím. Windows je "downgradoval" když byl "downgrade" na Win 10 zdarma, po té vše funguvalo bez dnešních problémů, HDD jsem nikdy od zakoupení neopojoval a po koupi byl 2 roky v pořádku, ovladače stáhnu. Zkusím A/, až to dodělám, tak se ozvu. Zatím díky za pomoc.
MySokskyCZ
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků