NAS a 4K přenos

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mildaha1 3. 10. 2017 18:54

Zdravím zdejší uživatele a profíky, prosím o Vaše zkušenosti a rady. Rozhodl jsem se pro pořízení NASu. Primární účel by měl být přehrávání hlavně filmů a videí ve FHD, ale taktéž i 4K (4K TV budu taktéž pořizovat, LG případně Samsung). Propojení NASu a TV bude přes DLNA prostřednictvím CAT5e kabelu - měl by umět gigabitovou síť. Ještě jedna drobnost, uvažuji, že buď na NASu nebo na TV (nevím co je výhodnější) budu filmy spouštět přes PLEX, příapdně XBMC, KODI.

Hlavní otázka tedy zní, jaký byste doporučili NAS pro plynulé přehrávání FHD a 4K filmů a videí, hlavně v TV. Já jsem zatím uvažoval o Synology DS716+II nebo QNAP TS-251+.

Poznámka: Prosím berte mě jako laika, zatím jsem vše vyčetl z internetu, ale nevím, zda nejsou výše uvedené stroje slabé nebo zbytečně silné. Snažil jsem se hledat i zde na fóru, ale tohle téma jsem nenašel.
Mildaha1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zvuk11 3. 10. 2017 19:46

:arrow: synology - teoreticky o něco menší výkon a je dražší
:arrow: Za tu cenu by se dal sehnat i "dospělý" microserver ovšem musel bys ho umět nakonfigurovat
zvuk11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 10. 2017 20:10

Synology
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sislik 4. 10. 2017 08:41

TS-251 mam par let a pres Sambu na Kodi z NASu prehravam bez problemu, sice jen FullHD, ale nevim, pro by to nemelo jit :-)
DLNA jsem teda nikdy nepouzil
Sislik
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod calebcox 7. 10. 2017 18:55

Vim ze to bude znit trosku hnusne ale jeste studuj, motas husky s jabkama.
Kazdopadne i prez DLNA by do toho nemel vstupovat nas tim ze bude video transkodovat, a poskytovat ho po siti zvladne bez problemu, dokonce ani gigabitova sit neni potreba (a treba TV ji vetsinou ani nemaji), slusne FHD ripy mivaji 20-30Mbit datovy tok a je vice nez dostacujici.
calebcox
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků