Jak odemknout mikro SD kartu pro zápis

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tomati 12. 11. 2017 16:13

Paměťová karta ADATA 32GB Premier micro SDHC UHS-I CL10 používaná v telefonu se začala chovat nekorektně - nelze na ni zapisovat v telefonu, ani po vynětí z founa a vložení do adaptéru (na velikosr SD - s odemčeným zámkem) a vložení do čtečky v PC. Stejně tak nejde naformátovat - PC hlásí, že karta je zamčená. Číst z ní lze bez omezení.
Nikdy jsem neslyšel, že byse dala mikro SD zamknout. Co s tím, jak postupovat?
tomati
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 12. 11. 2017 17:43

1. Zálohujte si všetky údaje
2. Pomocou MiniTool Partition Wizard odstráňte všetky oddiely a na záver naformatujte na FAT32.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysta 12. 11. 2017 17:49

Low level format tool nebo přes cammand line. Jednou mi ano jedno nepomohlo a tak jsem formátoval v Linuxu.

Zálohování dat je v případě tohoto postupu samozřejmostí.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod symbian 12. 11. 2017 18:18

Ta karta může být také rozbitá - pokud je v záruce, tak bych nemarnil čas formátováním, zkopíroval všechny soubory a šel ji reklamovat. Udělal mi to samé flashdisk - už mi dali nový :)
symbian
Junior

Odeslat příspěvekod tomati 14. 11. 2017 22:54

Děkuji za rady, karta se v žádném SW "nechytala" považuji ji tedy za odepsanou.
Pro pobavení publika dodávám: Zakoupena 20.11.2015. Je tedy ještě několik dní v záruce (příjemná změna, neboť obvykle se věci pokazí pár dní po uplynutí záruky).
Záruku e-shop bez problémů uzná, leč žádá předat kartu k odeslání na prověření dodavateli. Vzhledem k tomu, že jsem na kartu ukládal všechno možné v telefonu, včetně mnoha osobních údajů, fotek, atd. nechci ji dát s daty, která nemohu smazat. Ted patová situace. Vzdávám boj jdu koupit jinou :-(
Přeji krásné dny všem.
tomati
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 14. 11. 2017 23:10

Minitool atd je uplne neschopny jakmile narazi na rozbitou tabulku oddilů, rozbitou tim myslim ooravdu rozbitou, ne legrace typu odebrat, vytvorit, hotovo.
Zkus testdisk, to je nastroj kterej neco umi a amater ma jeste sanci ho pochopit, btw necekej graficke rozhrani, je to pro lidi co ovladaji aspon zaklady správy datovych ulozist, takze gui je nadbytecne
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků