Smart výpis z HDD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Flavius 14. 11. 2017 22:07

Zdravím
Připojím se také k tématu. Mohl by mi někdo kouknout na výpis ?
Zajímá mě jestli jsou tam nějaká slabší místa nebo případná budoucí ohrožení ?
Všem moc díky i za případné vysvětlení
WD100EFAX_SMART
Flavius
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 11. 2017 06:08

Obrázky jsou k ničemu.
Vždy kopíruj text SMART.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 15. 11. 2017 18:30

Vždyť je to celkem nový disk. 5x byl zapnutý a má nalítáno jen 21 hodin.
Jinak tedy žádný sektor není přemapovaný ani označený jako podezřelý nebo neopravitelný. Podle mě je disk ve výborném stavu.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Flavius 15. 11. 2017 21:52

Díky za info, ale co když ti ukážu následující info s diskem kterej už má nalítáno dost a dost.
Jak by jsi porovnal ten starej s tím úplně novým ?
Jde mi zejména o tu hodnotu Seek_Error_Rate
WD20EFRX_SMART
Flavius
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 16. 11. 2017 05:06

Jo ten už má něco za sebou, ale jinak je na tom úplně stejně. Chybných nebo problémových sektorů má 0.
Co se týče porovnání Seek Error Rate tak na jednom disku je 0, na druhém disku je 0. A porovnat dvě nuly zvládne snad i předškolák. Je to stejné 0=0
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Flavius 16. 11. 2017 13:49

Omlouvam se.
Zjevně jsem byl nepochopen. Tak se vymáčknu úplně přesně.
Jde mi o chování disku při Seeku tedy přemístování se na danou pozici ke čtení. Ptám se na to proto, že starý disk WD20EFRX má ve smart hodnotu 100 a práh 0. Disk jede naprosto neslyšně po 3 letech.
Ten nový WD100EFAXhodnotu 100 ale práh 67 a ted mě oprav jestli se pletu.
Jestliže se hodnota daného parametru začíná přibližovat hodnotě prahu indikuje to problém.
Čím vyšší je hodnota prahu a nižší rozdíl mezi hodnotou a hodnotou prahu tím více je disk náchylný k jakékoli chybě.
Rozdíl mezi 100 a 0 a rozdíl mezi 100 a 67 si určitě umí, jak říkáš, spočítat každý školák.
Dle mého vysoká hodnota prahu tedy 67 indikuje problém u nového disku se čtecím mechanismem vzhledem k tomu,že disk dost vibruje, ale můžu se plést v interpretaci hodnot a nebo to taky nemusí celou dobu dělat vůbec nic. Neporovnávám jen hodnoty, ale porovnávám rozdíly mezi jednotlivými hodnotami. O to mi jde. Nemám možnost porovnání s ničím jiným krom toho co tu mám.
Takže, je to malinko divný nebo kousek přes běžnej průměr nebo ne ?
Flavius
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 16. 11. 2017 14:37

A prosimte, proc jsi sem i po zadosti o textovou informaci vlozil zase obrazek, prakticky necitelny?

Jinak, jestli dobre vidim, tak u jednoho je Value 100 a u druheho 200. Raw value je u obou 0. Duvod, proc je na jednom neco a na druhym neco jinyho je proste jen v jine "metodice" mereni a zobrazovani - taklhe to bylo zakodovano do disku a takhle to proto zobrazuje prohlizedlo S.M.A.R.T. dat.

A zrovna treshold, tedy "práh", je hodnota, ktera se nemeni a bude vzdy stejna, nezavisle na stavu disku. Jenom rika, kdy uz to zacina byt s diskem spatne.

Sleduj, jestli se tyto hodnoty napriklad meni. Pokud ne, tak je disk v normalu.

Takze, abych to opravil:
vysoká hodnota prahu indikuje, ze byla nastavena vyrobcem vysoka hodnota prahu.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 16. 11. 2017 20:20

Tak k tomu mám jen jedno. Položky: Hodnota, Nejhorší a Práh nemá smysl jakkoliv řešit a už je vůbec nelze porovnávat s jiným diskem. Tohle jsou jakési virtuální bezrozměrné ukazatele, které disk nějak vypočítává. Bohužel nikde není stanoveno jak je počítá, výpočet se liší nejen mezi výrobci, ale často i v rámci jedné řady disku, když je koupený s odstupem času. Prostě se výrobce rozhodl to počítat jinak. Jediná hodnota, která je nějak porovnatelná mezi různými disky je absolutní počet pro jednotlivé parametry a to je vždy ten poslední sloupeček Surová data.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Flavius 17. 11. 2017 21:19

Vložil bych ti text i s tabulkou ale je to prostě obrázek. Musel bych to celé přepsat ručně. S tím nic nenadělám srry.
Ten disk je jak vibrátor ))
Snad se to nepodělá ))

Všem díky za info.
Flavius
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 11. 2017 05:38

Text stačí okopírovat, pokud umíš pracovat se schránkou Windows.
Práce na sekundu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků