Pomalý přenos z NAS - QNAP TS-128

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kazatop 9. 4. 2018 09:57

Zakoupil jsem NAS QNAP TS-128, připojil, zapojil, nastavil, nahrál na disk filmy, fotky. Když se připojím doma z jiného zařízení, tak všechno funguje, je to plynulé(1080 film), ale když se chci připojit z chalupy, tak se to seká, kouše a je to nekoukatelné, pět vteřin videa trvá asi tak 20 vteřin a podobně. Doma, kde je připojený nas je UPC 300/upload 20, na chalupě je O2 air, 20 mbs. Je to bug nebo feature? Nebo jsem jenom měl nereálná očekávání? Myslel jsem, že filmy a seriály budu skladovat v nas a pouštět si je kdekoliv, kde bude rozumné připojení, nejenom doma na domácí síti.Díky za názor.
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 4. 2018 10:06

Podle Tvého popisu je nejužším hrdlem WiFi na chalupě.
Přesněji to zjistíš pomocí
Kód: Vybrat vše
tracert -j IP-adresa

Co s tím?
1) Vyzkoušej připojení jinde v extranetu, pokud možno pomocí UTP.
2) Na chalupě nejdříve stáhni film do knihovny Video a pak teprvě přehrávej.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 4. 2018 10:30

U mobilního připojení je deklarovaná maximální rychlost vždy "až". Reálnou ovlivňuje velké množství faktorů. Kolika MB/s dosahuješ, když dáš film z NASu stáhnout?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kazatop 9. 4. 2018 10:52

Chalupa je samota, takže žádný odběry od sousedů atd. Když jsem dal test rychlosti, tak ukazoval 20,9mb. Navíc, když to zkouším přes mobilní sít 4G na telefonu(iPhone 6), tak sít ukazuje rychlost 65 mb, ale stejně se to trhá, a to i v případě, že přehrávám nějakou pohádku, která je ve 480p rozlišení.

-- 9. 4. 2018 11:53 --

Dal jsem do nasu nějakej starší 2tb HDD, co jsem měl doma, tak jsem nejdřív myslel, že to může být tím, ale když na domácí síti přehraju všechno super, tak to asi diskem nebude bych myslel.

-- 9. 4. 2018 12:01 --

Ještě doplním, zkouším to přehrávát v mobilu pomocí aplikace Qfile, což je nějaká aplikace, která tam je jako výchozí... jestli to třeba nebude tou aplikací??? nějaký lepší udělátko na přehrávání a připojení toho nasu třeba existuje?
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 4. 2018 11:16

Přistupuješ k NASu přímo (veřejná IP), nebo skrze nějakého cloudového prostředníka?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kazatop 9. 4. 2018 11:50

tak to nedokážu posoudit... připojuji se přes (a ted to opisuju, sry) název.myqnapcloud.com, ale je to stejné, i když použiji ty ostatní druhy připojení, tj. "podle adresy IP sítě LAN", podle Cloudlink, podle adresy IP sítě WAN. žádné jiné možnosti to nenabízí.
Ted jsem to ještě diskutoval v práci, a je možné, že to bude tím,že to jede přes switch, nas není píchnutý přímou do routeru, ale je v šatně ve zdi, kam jde signál přes rozvodnou skříň se switchem. vyzkouším a když to tím nebude, opět se vrátím.
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 4. 2018 11:58

Tipuji, že se to tím cloudem. Buď je pomalý/přetížený/limitovaný, nebo je problém s přípojením k jeho serverům u některého z operátorů (O2/UPS).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kazatop 9. 4. 2018 12:36

Tak asi jo, jak jsem se díval, tak nas je připojený přímo do routeru, dal jsem ho do jiné místnosti už před nedávnem asi. Co s tím teda, lze to nějak připojit bez toho cloudu? Já to asi nedám, ale mám nějakého známeho, co se v to vyzná lépe. Jen jestli ta cesta v reálu existuje.
kazatop
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 9. 4. 2018 18:24

Pokud máš u UPC veřejnou IP adresu tak to lze. Problém bude určitě v jejich cloudu. U synology je to taky nepoužitelné na větší objemy dat...
Chipoun
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků