Lze dát SSD se SATA 3 do MB se SATA 2 ?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MySokskyCZ 8. 5. 2018 20:12

Zdravím,
rozbil se mi jde a tak jsem se rozhodl, že si koupím SSD (Samsung 850 EVO 250GB, MZ-75E250B), ale to má rozhraní SATA III a já mám základní desku co má jen SATA II. Lze tam tedy zapojit SATA III? Ještě mě napadlo koupit jiné rozhraní (PCIe x1), šlo by to vyřešit takto? Nebo ještě koupit externí disk, ale co jsem se dočetl, tak tam nejde nainstalovat OS. Co jsem tak googlil, tak jde zapojit SATA 3 do 2, ale je to pomalejší. Jak bych to tedy mohl vyřešit?

Co se tak dívám, tak je nad PCIe 1x grafická karta (není tam zapojená, jen tam zavazí) a ještě je vedle klasické PCI.

Moje MB: Gigabyte GA-78LTM-USB 3
MySokskyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 5. 2018 20:14

Určitě to zapojit lze. Rozdíl v rychlosti pouhým okem nezaznamenáš.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MySokskyCZ 8. 5. 2018 20:28

A má v tom případě cenu kupovat tento kvalitnější, rychlejší SSD, když mi rychlost sníží MB? Není lepší koupit nějaký levnější, pomalejší SSD?
MySokskyCZ
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 5. 2018 21:41

MX500
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MySokskyCZ 9. 5. 2018 06:07

Dobře, tak teda objednám tento https://pevne-disky.heureka.cz/crucial- ... 0mx500ssd1 . Snad bude fungovat :-)
MySokskyCZ
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků