Disk nejde inicializovat

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod oplis 3. 6. 2018 16:39

Dobrý den,
Notebook ASUS K55
Win 10 x64

Při připojení HDD Sata 3,5 usb3.0 k notebooku se mi disk rozjede, oznámí ton připojení ale nezobrazí se v Muj počítač.
Ve správě disku se objeví jako Disk1 nabídne inicializovat disk ale nejde inicializovat. Viz foto
Ve vlastnostech disku je že disk pracuje správně.

Je nějaká možnost jak to opravit?

1.png
oplis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 3. 6. 2018 19:01

Když to nejde ve Windows, tak si stáhni Gparted, udělej bootovací flashku a vše potřebné udělej z GParted...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oplis 4. 6. 2018 02:50

Jen se chci zeptat, co přesněji ten program udělá?
oplis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 6. 2018 08:23

Pokud se takhle ptáš, není to nástroj pro Tebe.
Standardní bezpečný postup v OS WNT:
Admin konzole cmd
Kód: Vybrat vše
diskpart
list disk
sel disk x
detail disk

Kde x = číslo příslušné jednotky, získané dotazem list disk.
Výsledek dotazu detail disk?
Pokud to nezvládneš, svěř to odborníkovi.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gogo1963 7. 6. 2018 08:48

ahoj, mám relativně podobný problém, ale jen v tom, že mi systém poškozený disk nabízí k inicializaci ... odešel mi asi před týdnem, nesystémový, sloužící k zálohování ... rozebral jsem ho, byly zničené hlavičky a rýha cca půl cm od okraje na spodní plotně (plotny jsou dvě). Sehnal jsem stejný starší ale funkční disk, vyměnil jsem hlavičky, po startu se disk roztočí, hlavičky dva krát projedou z parkingu přes plotny a zpět, pak se disk zastaví, netočí ... správce disků ukazuje neinicializovaný disk o velikosti 5 GB, disk má skutečnou velikost 2TB (seagate desktop 2TB ST2000DM001).
Existuje nástroj, který by ignoroval poškození plotny a načetl data (cca 1 TB), nebo ho mám vyhodit? Mám na něm akorát filmy, hudbu, dokumenty na dovolenou (ty jsou i v mailech) a fotky, fotky mám zálohovány ještě na cloudech, na SSD a na flashce, takže ta data nutně nepotřebuji ...
děkuji za váš čas ...
gogo1963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 6. 2018 09:12

Speciální nástroje ke čtení samotných ploten mají příslušné firmy, např.:
https://www.zachrana-dat.cz/cz/zachrana ... trana.html
Není to levné.
Korektní postup zkušeného:
gogo1963 píše: mám zálohovány

Co s tím?
Elektroodpad řeší havarovaný HDD na 100 %.
Btw:
Řešíš úplně jiný problém, než původní tazatel.
Příště si vytvoř vlastní dotaz.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 7. 6. 2018 14:54

Já bych se zeptal, čím jsi ten disk šrouboval?
Ptám se z důvodu, že jsem před časem viděl video jak nějaký týpek vzal normální funkční HDD a rozšrouboval ho. Ukázal plotny s hlavičkami a zase zašrouboval. Pak disk zkusil a disk nefungoval/nenačetl se. Pak udělal to samé, tj disk rozšrouboval, ukázal plotny a zase ho zašrouboval, ale tentokrát použil momentový torx, který šrouby utáhl tak jak mají být utažené. Disk připojil a normálně fungoval jak má.
Pointa je v tom, že pokud je disk citlivý i na takovou prkotinu jako jak hodně utáhneš šroubky krytu, tak v domácích podmínkách nemáš šanci to opravit správně.
Pak jedině ta specializovaná firma, která má stroj na čtení ploten.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Pytlík 8. 6. 2018 10:36

Rozdělat a znovu sestavit disk v domácích podmínkách a doufat v jeho výdrž :lol: :lol: :lol: :lol:
V soutěži o komika roku jsi se posunul na čelní místa!
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků