Windows nepřiřazuje písmena externím diskům...?!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RedRose 8. 8. 2018 14:59

Zdravím...

Dostal se mi do ruky půl roku starý notebook HP s Win10 Home 64-bit.
Majitelka má dva externí disky Verbatim 750GB a WD Elements 500GB.
(můj 2.5" disk WD Blue 500GB mám v krabičce Axago taky jako externí disk)

Na mých počítačích s Win7 a Win10 tyto 3 externí disky normálně pracují. Na zmíněném notebooku se chovají tak, že po připojení jsou správně detekovány ve Správci zařízení i ve Správě disků. V průzkumníku, ani Total Commanderu vidět nejsou.

Ve Správci disků stačí kliknout myší na partišnu a přiřadit písmeno jednotky ručně a vše je v pořádku a disky jedou. Bohužel po odpojení a opětovném připojení, nebo restartu notebooku je nutné přiřazení disku opakovat aby zase fungovaly.

Toto se neděje u flash disků, zkoušel jsem 4 a ty se vždy po připojení objeví v průzkumníku.

Majitelka pracuje s fotografií, takže externí disky používá relativně často a ještě před 14-ti dny vše fungovalo správně. Potřebuji tedy Windows přesvědčit aby opět přiřazoval písmena i externím diskům.

Nějaké nápady...???
Kdo vysoko myslí, ten hluboko padá.....
RedRose
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 8. 2018 16:03

Nepoužívá BFU nějaký "čistič" či tweaker typu CCleaner nebo Advanced Systém Care apod.?
Spolehlivá cesta, jak zničit OS. :-/
Co s tím?
Standardní postup z Admin konzole cmd|PS:
Kód: Vybrat vše
diskpart
list vol
sel vol x
assign letter=Q

kde x = příslušné číslo svazku.
Zároveň se ujisti, že daný externí disk obsahuje pouze jediný svazek.
Btw:
RedRose píše:externí disky používá relativně často

Předpokládám pouze k zálohování; jinak riskuje ztrátu dat.
Uvedené disky nepatří mezi spolehlivé.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RedRose 8. 8. 2018 21:40

ano, takto ty disky zprovozním (všechny mají pouze jednu partišnu), což lze i ručně klikací cestou, ale jak jsem výše napsal, po odpojení a připojení se celá situace opakuje...

a docela mě i zajímá, proč windows zapomněl přiřazovat písmenka externím diskům, když USB fungují, flashky a paměťové karty taky... (spolehlivost disků a k čemu je používá je v tomto případě trochu bezpředmětná)
Kdo vysoko myslí, ten hluboko padá.....
RedRose
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod micjan 13. 11. 2019 09:32

Ve většině těchto případů je to že automatické připojování disků je z neznámého důvodu zakázáno ... Po spuštění DISKPART v cmd a po zadání příkazu "AUTOMOUNT ENABLE" a restartu je vše ok ...
micjan
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků