Tichý pevný disk 4TB

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod krystof90 13. 8. 2018 19:39

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem tichého pevného disku do stolního PC s kapacitou kolem 4TB. Disk je určen pouze na data na systém používám SSD. Doposud jsem měl dobré zkušenosti s disky od WD tzv. green edice. Jak jsem zjistil tak tyto disky se již nevyrábí a nahradila je edice blue. Tak jsem si jeden z této řady koupil WD 4TB blue a zdálo se mi, že je hlučnější jako by víc hučel než ten green, který tam mám, tak jsem ho vrátil. Nevím jestli je to kus od kusu nebo je to počtem ploten. Nemáte někdo zkušenosti pomoc mi s výběrem. Díky
krystof90
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 8. 2018 20:25

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 8. 2018 20:34

Věčná škoda SMR ... :(

Šel bych cestou P300 / HGST DeskStar a himuro...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 8. 2018 20:40

Ale tichý je příjemně. :-)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krystof90 14. 8. 2018 19:49

Díky za rychlou odpověď. Byl by velký rozdíl v rychlosti oproti diskům bez SRM technologie? Měl bych disk pouze na data. Myslel jsem že bych disk rozdělil něco na dokumenty a něco na videa. A pak kdybych šel s kapacitou dolů třeba na 3 TB tak tam taky je pouzita SMR technologie u 2,5" provedení? Taky jsem narazil na tento:
https://m.alza.cz/western-digital-av-gr ... 81.htm?o=2
Je to WD AV Green, ale nevím jestli se hodí do PC, píšou že je neslyšitelný. Mají poslední 3ks tak nevím jestli výroba nekončí. Díky
krystof90
Junior

Odeslat příspěvekod prof.j.v 14. 8. 2018 23:47

Seagate BarraCuda 2.5" 4TB bude úplně v pohodě. Sám jsem jej instaloval do PC zákazníka. Tento disk se ale hodí jako odkládací uložiště. Pokud to chceš na hry nebo náročné aplikace tak doporučuji výrobce WD a edice Black, která je sicé výkonná, ale dost hlučná.

Doporučil bych 4TB RED i Blue nebo nejlepší varianta 2.5" 4TB pokud máš finance kup velké SSD a je to ideální.
:)
prof.j.v
Junior

Odeslat příspěvekod krystof90 16. 8. 2018 17:07

A co ten WD AV Green Power 3TB - ten je špatnej?
krystof90
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 8. 2018 12:43

AV mají FW upravaný na zápis "dlouhých dat" tedy videa atd...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků