Divné zvuky u HDD po instalaci SSD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mario21 26. 10. 2018 06:36

Ahoj,
doteď jsem měl v PC jeden HDD (Seagate Barracuda 2TB) rozdělený na 2 oddíly - systém a data. Teď jsem si pořídil SSD disk (Samsung 860 EVO), který jsem dal jako systémový a na HDD jsem oba oddíly sloučil a používám jako datový. Jenže pozoruju následující - HDD poměrně často vydá divný zvuk, něco jako parkování hlaviček a opětovné roztáčení, ale nezdá se mi že je to přesně ono. HDD by se měl vypnout po 20 min nečinnosti a k tomuto zvuku dochází mnohem častěji. Doteď běžel HDD cca 6 let bez problému, ani nyní žádné testy neukazují, že by mu mělo něco být. Nenapadá vás, proč se HDD tak chová?
Díky.
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod soban 26. 10. 2018 09:23

Nevíme......

Jinak pokud jsi nastavoval nějaké blbosti jako zastavování HDD a podobně tak to hned zase vypni.

Zastavovat HDD je blbost (pokud to není někde napájené z baterek a na HDD se přistoupí jednou za 48 hodin....).

Jinak nech skříň otevřenou a poznáš kdy se HDD zastavil podle zvuku....případně se dá HDD vyšroubovat a držet v ruce pak poznáš jak se chvěje a zda se vrtí či zastavuje....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mario21 28. 10. 2018 20:53

Ne ne, žádný "blbosti" se zastavováním jsem nedělal. Prostě HDD sloužil několik let jako částečně systémový a teď už jen jako datový. Nic jinýho se nezměnilo. Ještě mě napadlo, že vyzkouším vyměnit jak datový, tak napájecí SATA kabel a uvidím... Ale jak jsem psal, testy hlásí, že disk je OK, tak nevím...
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 10. 2018 12:35

Zdroj?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 29. 10. 2018 18:48

Nesprávna inštalácia operačného systému na SSD disk. Na HDD sa nainštalovali systémové súbory. Pokusne odpoj HDD a prever či sa ti systém spustí iba z pripojeného SSD disku.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků