náhrada za Zyxel NSA540

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dupaljiri 8. 11. 2018 16:45

Zdravím vybírám náhradu za síťové úložiště zyxel z důvodu nedostačujícího výkonu na zdroj 4k Videa pro OPPO UDP-203
Bohužel momentálně se mi stává jakmile pustím video z Nasu tak jakmile je vetši datový tok tak se mi sekne zlepšení nastalo když jsem povypínal veškeré aplikace na Nasu a nechal jen čistou SMB,ale i tak jsou okamžiky které nestíhá. Dané video po připojení HDD k oppo jede bez problému. Děkuji moc za návrhy.
P.S: přemýšlel jsem i o vytvoření serveru na na desce J1900 a jde mi čisťe o zdroj pro Video. U toho Celeronu si nejsem jistý na čem mám stavět jako systém.Jediná moje zkušenost je s ubuntu jako uživatel pracovní stanice vše co jsem potřeboval jsem si vždy vyguglik a po nějakém souboji to rozchodil a pak Kodibuntu. Zda tam dát FREENAS nebo jinou alternativu a nebo jen Linux a nějakým způsobem rozchodit SMB.
Další možnost je koupit hotový nas,ale otázka jaký aby zvládal krmit 4k videa a byl na4 HDD. Děkuji moc za každouz radu a nápad
dupaljiri
Junior

Odeslat příspěvekod Doggg 8. 11. 2018 21:57

IMHO řešíš ten problém od zadu:

- pokud nemáš nějaké opravdu veliké datové toky, neděláš transcoding za letu, ten nas není nějaká letitá plecka tak bych hledal problém v nasu až jako poslední

- jsi si jist, že ti to dává síť?
- nemáš na tom oppu nějaký prefetching, který se snaží cachovate hodně dopředu (třeba kvůli fwd) a podobně?
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod dupaljiri 9. 11. 2018 12:22

myslím si že sít to dáva,mám vše Gigabit LAN a zapojené kabelem žádná WIFI(kabel je kabel)
Jde o to když mám zaplej monitor využití sítě na NAS a zatížení CPU+ RAM (na NASU) tak vždy když se to sekne je tam 100%využití
dupaljiri
Junior