Nastavení Synology DS218j pro přístup z venku

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod FJakub 20. 11. 2018 06:17

Dobrý den,
poradil by mi někdo s nastavením Synology DS218j aby se na něj dalo přistupovat z venku?
Mám veřejnou IP adresu, internet mám přes anténu z antény jde kabel do routeru tp-link WR841N.

Jde mi o nějaké nakopnutí jak ideálně postupovat a kde začít. Na netu je moc obecných návodů :(
Pochopil jsme dobře, že aplikace EZ-Internet by to měla nastavit sama automaticky?

Děkuji moc za Vaše rady.
FJakub
Junior

Odeslat příspěvekod djkubas91 20. 11. 2018 08:07

No můžeš buď použít jejich Quickconnect, který vytvoří most mezi NAS a servery Synology, přes které pak proudí data k tobě do aplikací. Funguje to celkem spolehlivě, pokud ti stačí připojení z mobilu/tabletu k AudioStation, VideoStation nebo FileStation.
Pokud by ses pořteboval/chtěl připojovat z počítače k síťové jednotce disku (tj. otevřít si NAS jako složku ve svém PC), pak budeš potřebovat klasickou VPN. Z Centra balíčků si stáhni VPN Server a nastav tam. Provede tě to celým procesem a napíše, co vše potřebuješ nastavit na svém routeru.
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod FJakub 20. 11. 2018 21:32

Díky, potřebuji právě jako síťovou jednotku otevírat.
Když mám stažený ten VPN Server tak tam je jen aktivovat jednotlivé protokoly buď PPTP, OpenVPN, L2TP/IPSec a je tam jen zadat Dynamická IP adresa, chápu správně že to je ta veřejná IP, tu tam mám zadat?

Děkuji moc
FJakub
Junior

Odeslat příspěvekod FJakub 21. 11. 2018 12:07

tak super už máme přístupná synology z venku ;) akorát řeším jaký port povolit abych měl disk jako síťový disk i když budu normálně jinde než v naší síti.
FJakub
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků