SSD - a vadné bloky

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod syslik123 6. 1. 2019 13:47

Dobrý den,
dnes se mi 2x stalo že PC s windows 10 zamrznul při spuštění virtuálního stroje, měl jsem napřed podezdření že jde o problém s nastavením virtualizace, ale dle windows event logu v čase kdy PC zamrznul(kontrolka aktivity disku trvale svítíla) došlo k chybě při čtení z disku. následná kontrola smart parametrů v speedFan a health check v HD tune potvrzují problém s SSD.
hddError.png


SSD: je radeon R3 240GB, v provozu cca 1,5 roku.
OS: windows 10 64bit.

Můj dotaz, SSD skutečně umírá nebo jde o SW řešitelný problém(tzn. dokáže si s tím poradit firmware SSD)
Pokud jde o HW problém, dá se nějak u tohoto SSD zjistit kolik GB bylo zapsáno případně nějaké info o životnosti buněk podobně jako u intel SSD?
Jde mi o to jestli má smysl reklamace, případně by to byla spíš ztráta času.
syslik123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 6. 1. 2019 16:20

Kdyby si s tím uměl FW poradit, nedocházelo by k zamrzání OS. Normálně disk reklamuj. K reklamačnímu protokolu doporučuji přiložit výpis SMARTu a popis chování (zamrzání OS).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 1. 2019 23:03

docela by mě zajímalo, kolik toho už měl tenhle disk zapsáno ... mohl bys zkusit SSDlife?

Jinak samozřejmě je to na reklamaci ...
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prof.j.v 7. 1. 2019 03:06

Zajdi nebo to pošli na RMA. SSD má dva nečitelné bloky. Takové SSD může sloužit měsíc, dva ale i déle, ale postupem času to bude horší.

Vše důležité si zálohuj!

Obrázek co jsi poslal obsahuje SMART status disku.

Kdybys ale chtěl něco "výstižnějšího" můžeš použít i tohle:

Kód: Vybrat vše
https://www.cistepc.cz/crystal-disk-info-ukaze-vse-o-harddisku/


Jinými slovy disk odchází.
:)
prof.j.v
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků