Problém s kopírováním fotek z microSD karty

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mucenkar 12. 1. 2019 11:34

Dobrý den,
obracím se na vás s prosbou o radu. Potřebuji přetáhnout fotky z mobilu do počítače a nedaří se mi to. Problém je v tom, že mobil mi některé fotky poškodil a teď mám problém s kopírováním. Rád bych microSD kartu zformátoval, ale předtím si chci přetáhnout fotky do počítače. Ale bohužel kvůli několika poškozeným fotkám mi nejde zkopírovat asi 4000 fotografií.
Poskozeny_soubor.JPG

Zkoušel jsem to přes kabel i přes čtečku karet a stále se mi to nepodařilo. Kopírování se rozjede a pka se zhruba na 1% zasekne a nepokračuje. Nahlásí to chybu. Zkoušel jsem tedy kopírovat v Total Commanderu, ale nenašel jsem tam funkci přeskočení nebo ignorace poškozeného souboru. Proto jsem si dnes nainstaloval program TeraCopy, který by měl chyby údajně automaticky přeskakovat. Ale i v tomto programu se to zaseklo na 1,2%, kdy mi to psalo čas kopírování přes 14 hodin, ale stejně se to nezkopírovalo.
TeraCopy3.JPG

Proto jsem se vás, zkušených, chtěl zeptat, jakou cestu mám volit nebo zda existuje nějaký program, který to bude umět zkopírovat s přeskočením chybných souborů?
Za odpovědi předem mnohokrát děkuji.
Roman
Mucenkar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ansam 12. 1. 2019 13:41

Vykonajte kontrolu a opravu micro SD karty
Windows - Štart - príkazový riadok (správca)
a tu vypísať chkdsk x: /F /R
za písmeno x vložte písmeno pridelné systémom vašej micro SD karte.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 1. 2019 20:04

Testdisk by mohl něco spasit...

K MicroSD kartám je potřeba přistupovat tak, že je to nejméně spolehlivé úložiště a fotky pravidelně zálohovat.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků