CrystalDiskInfo nezobrazuje všechny hodnoty

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod .: Dave :. 14. 1. 2019 15:02

Pěkný den přeju. Nainstaloval jsem si aplikaci zmíněnou v předmětu a nezobrazují se mi informace, které by mě zajímaly. SSD disk podporuje SMART, TRIM, NCQ, APM. Mám Win 10. Zajímal by mě objem zapsaných dat na disk v souvztažnosti k TBW. Nyní tam mám pouze počet zapnutí, počet hodin v chodu a stav disku. Ví někdo, jak to zprovoznit? Děkuji
.: Dave :.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 14. 1. 2019 15:26

Zatím jsem se nesetkal s tím aby CDI něco úmyslně zatajovalo a nezobrazovalo. Spíš bude problém jinde, tvůj disk tento údaj neobsahuje ve SMART.
Můžeš zkusit nějakou aplikaci přímo od výrobce disku, zda se ta neumí dostat do nějaké "neveřejné" části a nezobrazí ti množství zapsaných dat.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod .: Dave :. 14. 1. 2019 15:43

Zkoušel jsem i aplikaci přímo od výrobce, ale k té informaci jsem se nedostal. Nevím, v čem může být problém. Tady je printscreen aplikace CDI..

Obrázek
.: Dave :.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 14. 1. 2019 16:37

No a co chceš po nás? Pokud to ani SW od výrobce nezobrazí tak to asi SSD neposkytuje.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 1. 2019 18:17

Požadovaný údaj SMART obsahuje (atribut F1). Že ho daný SW neumí interpretovat je jiná věc.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .: Dave :. 14. 1. 2019 20:06

Díky za info. Měl jsem za to, že musím někde ještě něco nastavit, abych se k tomu dostal. Pokud s tím nic dělat nelze, tak to považuju za vyřešené.
.: Dave :.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pohodar23 14. 1. 2019 21:00

Zkus program HWiNFO a při spuštění vyber volbu sensors-only.
pohodar23
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 1. 2019 21:04

Pleteš si pojmy.
CDI je stavěný pro HDD.
SSD není HDD.
Co s tím?
Používej nástroje výrobce, pokud jsou k dispozici.
Pro SSD Kingston:
https://www.kingston.com/us/support/tec ... ssdmanager
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 1. 2019 21:20

.: Dave :. píše:Měl jsem za to, že musím někde ještě něco nastavit, abych se k tomu dostal. Pokud s tím nic dělat nelze, tak to považuju za vyřešené.

A co by si s tím chtěl dělat? Prostě si hodnotu přečti.

Jiný ukázkový screenshot podobného disku, kde jsou vidět kompletní údaje:
Obrázek

F1 = 1D (hexadecimálně) = 29 (dekadicky) = 29 GB zapsaných dat.

Kingston SSD Manager zobrazuje to samé, akorát ID atributů jsou dekadicky (F1h = 241d).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .: Dave :. 16. 1. 2019 14:14

pohodar23 píše:Zkus program HWiNFO a při spuštění vyber volbu sensors-only.

Děkuju moc, to je přesně ono. Tenhle program to interpretuje přesně tak jak jsem si představoval.

-- 16. 1. 2019 14:25 --

Milanr1 píše:Pleteš si pojmy.
CDI je stavěný pro HDD.
SSD není HDD.
Co s tím?
Používej nástroje výrobce, pokud jsou k dispozici.
Pro SSD Kingston:
https://www.kingston.com/us/support/tec ... ssdmanager


Program funguje i s SSD. Přímo na stránkách aplikace je uveden její popis znějící: "A HDD/SSD utility software which supports a part of USB, Intel RAID and NVMe."

Program odd výrobce tuhle informaci nejspíše také zobrazuje, ale není to dekadicky.. Ještě se na to podívám.

-- 16. 1. 2019 14:30 --

r34ktor píše:
.: Dave :. píše:Měl jsem za to, že musím někde ještě něco nastavit, abych se k tomu dostal. Pokud s tím nic dělat nelze, tak to považuju za vyřešené.

A co by si s tím chtěl dělat? Prostě si hodnotu přečti.

Jiný ukázkový screenshot podobného disku, kde jsou vidět kompletní údaje:
Obrázek

F1 = 1D (hexadecimálně) = 29 (dekadicky) = 29 GB zapsaných dat.

Kingston SSD Manager zobrazuje to samé, akorát ID atributů jsou dekadicky (F1h = 241d).


Chtěl bych to zkrátka mít dekadicky, abych o tom měl přehled bez nějakého převádění z jiné soustavy. Manager od Kingstonu mi v poli "241: Lifetime Host Writes" uvádí hodnotu "0x202" pod sloupcem "Raw" a "0x32" ve sloupci "Flags". V programu HWinfo mám u stejné hodnoty 513 GB, takže to asi od Kingstonu dekadicky nemám..
.: Dave :.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 1. 2019 15:17

Jde o princip. Disk data ukládá hexadecimálně a většina SW pro práci se SMART je tak i primárně interpretuje. Mimochodem v nastavení CrystalDiskInfo (Funkce > Pokročilá nastavení > Hodnoty RAW) lze přepnout i na dekadické zobrazení hodnot.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků