Rozdílná rychlost ctení a zápisu u stejných disků

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kadliwt 20. 3. 2015 09:55

Ahoj,
Objevil jsme zvláštní problém u dvou stejnejch disků, kdy jeden má jen poloviční hodnoty co druhej, sestava je následující:
WD My Book 3 tb, cca rok starej, používanej jen cca půl roku na multimédia.
-> čtení i zápis cca 60 MB/s
WD My Book 4 tb, úplně novej, rozdělenej na 3 tb část na multimédia a na 1 tb pro Time Machine, které naběžela v době testu.
-> čtení i zápis cca 120 MB/s

Oba jsem včera formátoval (formát Mac OS rozšířený (žurnálovaný)), během testu neběžel žádnej program kterej na ně přistupuje. Oba jsou připojeny do usb 3 portu, ani prohození portů/kabelů nic nemění.

Je normální, že po roce disk dosahuje jen polovičních hodnot ?
D-O-P-P-E-L-K-U-P-P-L-U-N-G-S-G-E-T-R-I-E-B-E
kadliwt
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 3. 2015 09:58

1. je to jinej disk !!!
2. je to jinej disk.
3. Smart hodnoty ? Jestli třeba není poškozený.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 3. 2015 10:09

i když je to od jednoho výrobce, podobný model, tak se v průběhu času mohla změnit elektronika - převodník SATA-USB3. Může to používat disk s větší cache, většími plotnami atp.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 3. 2015 10:27

Taky jestli mají ty disky stejné otáčky (5400 vs 7200)?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kadliwt 21. 3. 2015 11:51

Pogoogloval jsem a podle vseho to vypada, ze WD tam dava disky podle toho co maj zrovna na sklade, takze to muze bejt tim. Ke SMART hodnotam se mi nepodarilo dostat, vsechny utillity a disk utillity na to mi je ukazujou jako nepodporovnay.
D-O-P-P-E-L-K-U-P-P-L-U-N-G-S-G-E-T-R-I-E-B-E
kadliwt
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 22. 3. 2015 10:06

Vždyť v každém je jiný disk... Sice chápu, že poloviční rychlost je divná, ale může to být firmwarem, nejde třeba aktualizovat?
Proto ale tady tyhle hotovky nemám rád, hlavně když odejde převodník uvnitř a k datum se už normální cestou nedostaneš, ptz ikdyž krabici rozeberes, tak ty disky mají úplně jiné rozhraní, teda aspoň co si pamatuji.
Raději koupit box na disky, třeba rovnou se síťovým rozhraním a dát si tam disky podle vlastního výběru.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků