Proč jsou na herních MB PS2 porty místo USB?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dede 19. 1. 2019 19:32

Chlapi,

hledám nějaké solidní MB do nové mašiny a nevěřím vlastním očím. Na všech deskách jsou prehistorické PS2 porty místo USB. Mám 8 let starou desku, kde je 8 USB portu a všechny mám obsazené. Najít náhradu je skoro nemožné. Rekord je 6 USBéček co jsem koukal.

To to těm výrobcům není trapný?
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 19. 1. 2019 19:50

Desky mají na sobě interní usb na zapojení čelního panelu atd. Můžeš si je vyvést i dozadu do záslepky.
https://m.alza.cz/akasa-usb-3-0-bracket ... 4EQAvD_BwE

Jinak já mám obsazené usb dvě...
Co tam vše máš? :-)
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Shitman 19. 1. 2019 20:17

Protože hráči jsou většinou konzumenti obsahu, ne kdovíjací mistři. Zapojí klávesnici, myš, maximálně headset a jedou. Popravdě, sám toho nemám o moc víc, většina je na síti, krátkodobě připojené věci na čelním panelu.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 19. 1. 2019 20:27

Klávesnice, myš, tiskárna, telefon, vytažený USB kabel pro disk dock, TV tuner, UPS, USB rozbočovač v LCD :)
dede
Junior

Odeslat příspěvekod suk 20. 1. 2019 00:45

Tak se radeji ani nedivej, jak vypadaji notebooky, obzvlast ty trosku modernejsiho strihu.

Mam 4 porty, ale jako clovek s 2 hdd, klavesnici, mysi, 2 usb midi kontrolery + dvouportovy midi prevodnik, cteckou karet, 2 zvukovkama, hrackama typu arduino (a prislusne bizuterie v podobe seriovych prevodniku ap.) obcas narazim na nedostatek portu :) (Ted mam doma 10port hub a konecne si nepripadam omezen - teda, pokud to vydrzi, prvni dva kusy jsem vracel jeste ten den na prodejnu, neb byly vadne).
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 20. 1. 2019 00:46

pokud doopravdy potřebuješ tolik USB a všechny uživíš pak je nejjednodušší řešení koupit nějakou kartu nebo popřípadě nějaký hub
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dede 20. 1. 2019 12:34

Karta vypadá good. :) Nemám rád krámy na stole, takhle to mám všechno nastrkaný do bedny pod stolem. :)

U notebooků je jasný, že to výrobci nepřehánějí...víte co stojí takový USB konektor...určitě pár centů a to si nemůžou dovolit.. :D
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 1. 2019 14:57

Protože PS2 je lepší... :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 20. 1. 2019 16:46

Dobrá zpráva:
dede píše: Na všech deskách jsou prehistorické PS2 porty místo USB.

Horší je, že spousta ošizených MB nemá ani jeden (starý, dobrý, spolehlivý) port PS/2.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků