MB k i7 4790k a i5 4690k

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mefistofanes 2. 3. 2015 11:32

Zdravím,
rád bych se zeptat jakou mb by jste použily k těmto dvou procesorům? U obou procesorů se počítá s oc. Moje původní myšlenka je k 4690k použít msi z87 mpower max a k 4790k Asus Maximus VII Hero nebo MSI Z97 Mpower Max. I když s použitím z87 chipsetu si nejsem jist, vím že by na něm měl ten procesor jet i kdyby tam byl starý bios, ale co se týče taktování četl jsem, že na z97 se dá dostáhnout stejné frekvence s nižší voltáží tudíž nižší teplotou.
Mefistofanes
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 3. 2015 11:59

Z jakeho presne duvodu chces k lepsimu CPU pouzit realne horsich desek? Pokud sezenes 87 MAXe, tak ma dalece nejlepsi kaskadu a jakousi konkurenci je as Z97 XPower.

Protoze ale 87 MAXe sezenes, ber prave jej.

Co se tyce taktovani a stability, roli hraje kus pouziteho CPU, a to zdaleka nejvetsi a zasadni, plus napajeci kaskada, tzn treba 97 deska se tremi fazemi bude nesrovnatelne horsi, nez 87 se 6ti fazemi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mefistofanes 2. 3. 2015 12:49

Je pravda, že z87 max má 20 fázovou napájecí kaskádu a z97 max má 12. Asus VII maximus jede na 8+2. I když zas řešení napájecí kaskády u MSI a Asusu je jiné, takže nejde porovnávat čistě počet. V plánu není nějaké hc oc, ale permanentní takt 4,4-4,5 GHz při standardním napětí (4790k). Taktování tohohle procesoru jsem zkoušel na hero z87 a z97 a na z97, sem měl při stejném taktu o něco nižší napětí a teplotu, nevím jak by to bylo u z87 vs z97 max.
Mefistofanes
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 3. 2015 13:00

Ja to vim ... ale rozuzleni necham stejne na Tobe.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mefistofanes 2. 3. 2015 13:07

No to mi moc nepomůže:D Z tvého pohledu bys bral raději Z97 se slabší napájecí kaskádou čistě kvůli tomu chipsetu nebo by ses spokojil s Z87, který je podle dost recenzí co jsem četl krapet horší oproti Z97 (neberu podporu m.2 a sata express ani broadwell cpu), ale čistě otázku taktování devil's canyon cpu?
Mefistofanes
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 3. 2015 13:11

Mozna by stacilo rict, jakou desku mam. Tipnes si?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mefistofanes 2. 3. 2015 13:16

MSI z87 mpower max ac osobní tip. Jo a ještě poslední dotaz, ta 4690k bude v z87 maxu fungovat i když tam nebude 1.8 bios? Protože nevím s jakým biosem to bude když to koupím, a shánět jiný procák na bios update z toho bych moc happy nebyl.
Mefistofanes
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 3. 2015 13:20

Asi takhle. BIOS si stahnes na USB klicenku, normalne zapnes, vlezes do BIOSu a hned jako prvni udelas update. Overeno, provereno, funguje.

A ano, mam 87 MAXe. 97 MAXe jsem delal naposled minuly tyden a celkem mel v rukach par desitek kousku od obou, takze srovnavat mohu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mefistofanes 2. 3. 2015 13:39

Jaký na tom máš cpu jestli prozradíš? Já toho 97 max v ruce ještě neměl, je v tom opradu nějaký improve oproti 87 v taktování? Až postavím tu i7 4790k sestavu jsem celkem hodně zvědavý na výkon v porovnání s i7 5920k, jestli těch 6 tisíc navíc bude vidět u 6 core sestavy.
Mefistofanes
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 3. 2015 13:56

Neni. Procesoru mam vicero. 6 jader jak v cem, ve hrach vubec a v office taky nic. Ale matematika, fyzika, render ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mefistofanes 2. 3. 2015 16:52

K té i5 vezmu toho z87 maxe, ale k té i7 to bude z97(požadavek majitele, sice o updatu na broawell ani m.2 disku se neuvažuje ani do budoucna, ale někde si přečetl, že Z97 lepší tak ho chce). Tu i5 stavím pro kamaráda, grafiku použije vlastní (nVidia 770 GTX), na ten update biosu budu potřebovat grafiku do slotu nebo mi půjde použít i gpu z cpu? Nikdy jsem ještě kombinaci Z87 maxe a devil's canyon cpu nezkoušel tak nevím jak se ta deska popere z tím cpu když bude bios starší jak 1.8.
Mefistofanes
Junior

Odeslat příspěvekod FlanK3r 11. 3. 2015 14:17

neexistuje žádný lepší kontrolér, co by uřídil více než 8 fází, tudíž vícenásobné kaskády jsou dělané pomoci kombinace děličů a většinous děliči dochází k nějakým lehkým isngálovým ztrátám. Obecně by nejlepší měla být prava osmifáze s dobrými vstupními a výstupními mosfety a slušnými absorbčními cívkami. 8+2 pak znamená u Hero, že jeden kontrolér je pro CPU+iGPU a druhej (2fáze) řídí samostatný okruh pro paměti.
sestavy:
1)Ryzen 7 5700X, Asus C7H, TUF RX6800, 2x 16GB 3600 GSKill TridentZ RGB
2)Core i9-13900KF, Maximus Z790 Apex, R5-240x, 2x16GB TridentZ5 7200M DDR5
FlanK3r
Sponsored by ASUS
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků