RAM jakou velikostí MB osadit.

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Stiletos 5. 2. 2017 23:44

Zdravím stačí osadit 8GB když hry víc nepotřebujou viz článek, nebo raději připlatit za 16GB co už nějaký uváděj ale otázka jestli to jenom vývojáři nepřehnali s požadavkama,nemůžu se nějak rozhodnout,chci koupit předem než se to znova zdraží jak se hlásá konkrétně Crucial a otázka jestli pak ten litr navíc oproti 8GB nenarvat do lepšího CPU apod,když celkovej rozpočet budu mít ca 13000 komplet....


http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/procesory-a-pameti/test-8gb-vs-16gb-vs-32gb-aneb-kolik-ram-potrebujeme-kingston-hyperx-fury-ddr4-v-akci.html
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Flash.st 6. 2. 2017 00:36

13k komplet není moc takže bych šel do 8 GB, ale nechal bych si dva volné sloty(4 slot MB) na případný pozdější upgrade.
Flash.st
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 6. 2. 2017 00:57

Sem to blbě napsal komplet myšleno jenom RAM ,MB ca 3000+ a CPU (ZEN nebo KL to se uvidí co ten zbytek) ostatní použiju co mám...Jako litr navíc za RAM se pak může hodit na lepší CPU,tak spíš řeším má cenu těch 16GB když to třeba využijou dvě hry kde to přepískli s požadavkama a v drtivé většině stačí a stačit bude těch 8GB,Třeba co jsem koukal tak Wolfenstein the old blood bral necelejch 7GB....Jako kdyby stáli co stáli tak to neřeším jenže některý RAM stojej i dvojnásobek momentálně a to ještě asi nebude konec zdražování co se píše.....

aneb jinak s 16GB se plaší už celkem dlouho pár let,jako na práci s videem Ok tam má smysl i víc RAM,ale když vemu rok 2015/2016 tak hry co potřebovali víc jak 8GB byli tak ca tři od oka,takže kdo zrovna konkrétní tituli nehrál bylo mu těch 16GB k ničemu,takže otázka jestli se to obrací nebo zase jenom sem tam udělá někdo nějakou hru s nesmyslnýma požadavkama na RAM,pak by stačilo opravdu jenom tě 8GB ještě na dlouho asi,viz ten rok starej článek. :-)
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Azi0 6. 2. 2017 05:31

Minulý týden jsem koupil 4x4 GB https://www.mironet.cz/adata-premier-16 ... +dp256049/ za 2200,- a jak se tak dívám, tak už se neprodávají - sice jsou quad channel, ale nové desky Z270 je podporují (proto si myslim, že AM4 desky budou také...)
Azi0
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 6. 2. 2017 14:12

No tak to si měl kliku za ty prachy. :-)
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 6. 2. 2017 14:25

To mel
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 6. 2. 2017 16:34

No nic dlabu to objednávám tyhle,asi nejlepší volba za tu cenu dolů určitě nepůjdou už a nahoru může cena vylítnout kdykoliv co se píše.....


https://www.czc.cz/crucial-ballistix-sport-lt-16gb-2x8gb-ddr4-2400/168553/produkt
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .Hardy 6. 2. 2017 17:49

16GB jsou jistota. U 8GB se může stát, že hru (např. GTA V, Witcher 3) odstřelí OS, kvůli nedostatku paměti.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 6. 2. 2017 18:00

jj už jsem je objednal doživotní záruka,když klapne ZEN tak prkno koupím i za 5 let nový k tomu CPU kdyby náhodou pošlo po záruce takže počítám těch 10 let by to mohlo zase vydržet,nebo až do smrti. :-D
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod harrym 6. 2. 2017 21:18

Azi0 píše:Minulý týden jsem koupil 4x4 GB https://www.mironet.cz/adata-premier-16 ... +dp256049/ za 2200,- a jak se tak dívám, tak už se neprodávají - sice jsou quad channel, ale nové desky Z270 je podporují (proto si myslim, že AM4 desky budou také...)


Já je koupil za 1999,- :-))
Jinak otestováno, a čekal jsem od 16GB tedy podstatně větší WOW efekt. Ten se bohužel neprojevil. Když se podívám na využitou ram, tak využito mám obvykle 2,5-4 GB a zbytek je v mezipaměti /cache/ a nebo nevyužito.
Core i3-10100F 4.3Ghz/1020mV (undervolting - CPU Lite Load mode1 + offset -20mV); MSI B460M Pro; ADATA XPG Gammix D10 2x8GB; Zotac GTX 1050 Ti Mini; Kingston A2000 1TB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=30W, OCCT burn=151W
harrym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 6. 2. 2017 22:05

Tak ono pak záleží v čem si testoval,když novej Wolf si bere ca 7GB co jsem koukal a mám teď 8GB DDR2. :-)
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 8. 2. 2017 16:25

Tak dneska jsem si pro ně byl za 3084Kč a už je cena o dvě stovky vyšší než za co je mám tak z tohoto pohledu alspoň Ok i když co stáli mno... Jinak všude na netu a videích se chrochtaj že prej made in US a co přišli mě jsou China takže doufám že to bude stejná kvalita i kldyž to stejně všichni ostatní taky sypou v Číně. :-D :-)
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod worrapS 8. 2. 2017 17:44

.Hardy píše:16GB jsou jistota. U 8GB se může stát, že hru (např. GTA V, Witcher 3) odstřelí OS, kvůli nedostatku paměti.

Zaklínače 3 jsem bez problému odehrál v 1440p na PC s 4GB RAM :) Nepoužívané stránky se přemístí na disk a paměti je najednou dost.. Hry, které musí frčet i na konzolích si obecně zdrojů váží.
Pracovat s počítači je docela otrava. Vůbec, pracovat je otrava. Možná to nakonec s těmi počítači nebude až tak zlé.
worrapS
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 8. 2. 2017 18:33

worrapS no jenže to je hra od hry právě jednu odehraješ,druhou jako třeba starou COD ani nenainstaluješ s málo RAM nevím u kterýho dílu už to bylo. :-)
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 2. 2017 18:42

Bylo, ale bylo to jen uměle udělané omezení, které potom museli dát pryč.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků