Kolik budou cca stát základní desky pro AMD RYZEN?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cernakus 22. 2. 2017 13:36

tyhle molochy se soustředí hlavně na to, aby uvázaly svoje klienty do svých systému na věčné časy a mohli z nich sát. Fakt nemají zájem o to, aby aplikace běhala bezproblémově (kdo by pak platil upgready nebo měsíční licenci?), efektivně (kdo by si pak kupoval proprietární HW) a na čemkoliv (kdo by kupoval certifikovaný HW)?. Vytvoření a dodržování open standardu ani nemluvě.

PS: Programuji průmyslové počítače a roboty. Takže vím naprosto přesně, jak tyhle zkurvené molochy fungují. Proti nim intel, MS a nvidia dohromady jsou ti hodní.

Ale to se už přesouváme do OT, zvaný filozofie -ismů a to bych s dovolením tímto příspěvkem definitivně opustil.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod satikcz 22. 2. 2017 13:39

cernakus píše:Zavedení podpory je tak otázka několika hodin programátora ovladačů nebo programu.


Pobavilo :-D

Mozna bys mel jit delat programatora, jak uz tu padlo, podle toho co pises by te firmy vyvazovaly zlatem :)
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 22. 2. 2017 13:40

Satiku, zavedení podpory dvoučipovky u programu, který JIŽ podporuje multi-gpu.

To je snad z kontextu jasné, ne?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod satikcz 22. 2. 2017 13:48

Ono je dost komplikovany nejak rozumne rozdelit praci mezi dve grafky, hlavne pokud nejedou pres cf/sli, takze muze treba bejt kazda jinak vykonna - kdyz to jen nejak naivne rozdelis, mohlo by to ve vysledku bejt pomalejsi nez na jedny karte.

A pokud jsou to nejaky data, kde frame zavisi na predchozim, tak to taky nemuzes moc jednoduse rozdelit, ze by kazdej cip pocital jiny framy.
3x AOC AG271QG (2560x1440, IPS, 165Hz, GSync), ASUS Strix RTX3090 OC, Intel Core i7 8700K@5GHz+EKWB L360, ASUS Maximus X, 32GB G.SKILL TridentZ@3466 MHz, ADATA SX8200 2TB + 1TB + Crucial BX 500 GB + Kingston UV400 1TB, Seasonic P-860 Platinum, FD Define S
satikcz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cernakus 22. 2. 2017 13:54

Satiku, to netvrdím, že ne. Šlo jen o debatu, jestli je nějaký - programátorsky - diametrální rozdíl mezi dvěma grafikami a jednou dvoučipovkou. Já tvrdím, že ne. Prostě pokud můj program umí rozhodit zátěž na dva čipy na dvou kartách, pak to, že mám ty čipy na kartě jedné, je pouze přesměrování adresace.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zafrin 22. 2. 2017 14:11

Cernakus: No jo, jenže v tom případě se ptáš na otáku: "Je nějaký programátorský rozdíl mezi dvěma grafikami a jednou grafikou u programu, který už je sepsaný tak, že dvě grafiky podporuje?"
...takže tvoje otázka postrádá smysl.

Ono občas program rozdělit jen na dvě a více vláken pro CPU je celkem oříšek... :roll: ..mluvím teď z vlastní zkušenosti a přesně jak píše Satik: "...kdyz to jen nejak naivne rozdelis, mohlo by to ve vysledku bejt pomalejsi nez na jedny karte."
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 22. 2. 2017 14:52

zafrin:

proč to ale vysvětluješ mně? Myšlenku, že je mezi tím rozdíl, tu vrazil python.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Stiletos 23. 2. 2017 13:25

Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Azi0 23. 2. 2017 17:10

Stiletos - a proč se nepodíváš na české shopy? czc,alza, bohemka ?
Azi0
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 23. 2. 2017 18:15

To myslíš ten super výběr vše Asus ? :-D Zatím cenově neporovnávám ale Asus drahej jak prase za nic co koukám třeba na Intel takže od nich prkna určitě nee. :-)
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafrin 23. 2. 2017 19:44

Stiletos:
Nevedel jsem, ze MSI a ASrock jsou franchise ASUSu :-P podivej se poradne treba na Alzu.
ASrock tam ma zrovna celkem pekne budget desky. Za 2500,- B350M Pro v mATX.. zacina se mi ta predstava v Nanoxii s nejakym peknym sestijadrem libit.
(Jen jsem necekal, ze takhle brzo budu mit full amd setup :D ) Ale nejdriv pockam na to, az odjede hypetrain.
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod Stiletos 23. 2. 2017 20:08

Nevedel jsem, ze MSI a ASrock jsou franchise ASUSu :-P podivej se poradne treba na Alzu.


No neboj zrak mám ještě dobrej když jsem to psal měli tam pouze 4 kousky Ašus. :-D

Jinak osobně pokud vemu AMD tak prkno druhý revize,nebudu riskovat nějaký případný vady co pak ani nepůjdou opravit flashem BIOSu.A co koukám na B350 vs Intel H270 MSI Tomahawk za stejnou cenu,tak AMD má pěkně odrbanou napájecí kaskádu,což teda nic moc. Za mě teda ty prkna B350 nic moc a X370 drahý jak prase takže se AMD prodražuje pěkně na těch MB oproti Intelu. :-)
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 2. 2017 20:45

Hype...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 23. 2. 2017 22:00

To není věc AMD. To výrobci zvyšujou ceny a vezou se na Hype. Koukněte se na startovací ceny Polaris a GTX 1060 vs dnešní ceny.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 24. 2. 2017 23:00

BTW některé desky na D350 chipsetu pro ryzen mají jen 3 audio konektory ale propagují se jako 7-8 kanálové audio... Je toto možné nebo tam mají obchody v popiscích chybu?

Pokud je možné aby integrovaná zvukovka měla jen 3 kontektory a přesto byla 3 kanálová tak jak se to tam proboha strká... 1 kontektor je na mikrofon a zbylé 2 se postarají o 8 kanálů...?
nody.nody
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků