Kolik budou cca stát základní desky pro AMD RYZEN?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nody.nody 10. 2. 2017 14:04

Jaká je předpokládaná cena desek pro AMD ryzen (nic moc special deska, žádný high end s předraženými pi*ovinkami) a to při uvedení nebo lehce po něm?
Vím že "ok" (dobrá) deska pro AM3+ nebo FM2+ platformu jde koupit do 2 a do 2,5 tisíce... Na druhou stranu desky pro Intel jsou brutálně drahé (tuším snad to začíná na 5500 Kč minimum za desku pro 5820K intel CPU)...

S jakými cenami můžu cca počítat pro "normal" desky pro AMD ryzen v době uvedení a lehce po ní?

Tak drahé jako Intel snad ne...? Ale tak levné jako u AM3+ a FM2+ asi taky bohužel nebudou (nebo ano)? takže něco mezi...?

(četl jsem dost odhadů o tom kolik má stát Ryzen, ale nenašel jsem prakticky nic o ceně desek pro tento procesor...)
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod juress 10. 2. 2017 14:13

Tipuju cenovou relaci Skylake desek.
juress
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 10. 2. 2017 14:43

Jako kdyby se smíchala FM2+ a AM3+ plaforma. Tedy základní od 15 stovek, s chlazenou kaskádou od 2 tisíc, vybavené taktovací od 3 tisíc, špičkové od 5 tisíc a přibude kategorie absurdních hovadin jako u intelu za 10-15 tisíc.

-- 10. 2. 2017 15:44 --

juress:

ano, lze očekávat, že intel sníží cenu svých čipsetů.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 10. 2. 2017 14:48

Všechno pod NDA. Tak nejlevnější,netaktovatelný vidím na ceně H110 desek. Levnější a dražší B250 (taktování ale bez Crossfire nebo SLI) na cenách B250 - entry level Z170. X370 bych tipoval od středu Z170 až po highend na úrovni X99 (ale o pár tisíc levnější). Což v kombinaci s (snad) levnějšími procesory může znamenat trošku levnější desktopy.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 2. 2017 17:46

Něco mezi 1 500kč až 15 000kč :) Tak nějak to vidím já :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 10. 2. 2017 18:26

Prkna budou to samý jak u Intelu si porovnej co stáli pro AM3+ ty AMD 990FX a co stojí Z od Intelu na jedno brďo. ;-)

Ale teď frčí čím víc světýlek tím víc Addidas a za to se pak platí. :D
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 10. 2. 2017 19:52

To já si klidně připlatím za co nejméně světýlek.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 10. 2. 2017 21:17

Typuju že budou chipsety od AMD levnější. A RGB? Jako mě to nevadí,vždycky se to dá vypnout.
Zatím je blbost spekulovat. Vydržte to 3 týdny chlapi.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 10. 2. 2017 21:39

Samozřejmě, že čip sety od amd budou levnější, než je nyní Intel. Intel začal od has well zdržovat a dnes chce cca dvojnásobek co chtěl za IB chipsy.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 2. 2017 21:44

Všichni řeší jen cenu a výkon :D :D :D Achjo
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 10. 2. 2017 22:50

Pythone,a co jiného řešit? To že se bude jednat o 65-95 (a možná 125W) TDP procesory víme (ty má i Intel). A co jiného než Cena/výkon by nás mělo zajímat?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod harrym 10. 2. 2017 22:59

dustojnikhummer píše:Typuju že budou chipsety od AMD levnější. A RGB? Jako mě to nevadí,vždycky se to dá vypnout.
Zatím je blbost spekulovat. Vydržte to 3 týdny chlapi.


Pochybuji. Nejlevnější desky AMD budou o 3-4 stovky dražší než pro Skylake. Intel až na výjimky, kdy AMD vyprodávalo, nikdy neprodával nejlevnější desky dráže než AMD.
Core i3-10100F 4.3Ghz/1020mV (undervolting - CPU Lite Load mode1 + offset -20mV); MSI B460M Pro; ADATA XPG Gammix D10 2x8GB; Zotac GTX 1050 Ti Mini; Kingston A2000 1TB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=30W, OCCT burn=151W
harrym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stiletos 10. 2. 2017 23:19

Nejlevnější desky AMD budou o 3-4 stovky dražší než pro Skylake. Intel až na výjimky, kdy AMD vyprodávalo, nikdy neprodával nejlevnější desky dráže než AMD.


harrym - Tak to bych netvrdil teda 3-4 stovky levněji jenže taky jaký když to bereš takhle jsou prkna a prkna cena je stejná a bude podle učitýho prkna a ne že AMD vs Intel. :-)

A RGB? Jako mě to nevadí,vždycky se to dá vypnout.



dustojnikhummer - že se dá RGB vypnout bych teda netvrdil viz co jsem pročítal tuším Asus Aura tak podle komentů vypnout nelze,takže pak jak kdo to prkno udělá,ale hovadina co se akorát promítne do ceny prkna. :-)
Stiletos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 11. 2. 2017 11:24

Python.p píše:Všichni řeší jen cenu a výkon :D :D :D Achjo

Fajn tak pojďme spekulovat o něčem jiném. A aby jsme se stále drželi tématu, tak co například pevnost desek/cpu. Myslíte že když budete mít masivní (cca 1.5kg) chladič na CPU, tak že hrozí nějaké poškození? Ať už u desky nebo třeba ohnutí cpu apod.

Nebo nějaké další téma. Nevíte kdy na webech výrobců desek budou zobrazené desky (včetně specifikací) pro Ryzen CPU? Vím že na CES byly k vidění, ale weby výrobců stále mlčí a nikde jsem zatím nenašel žádnou desku s novým chipsetem a podporou AM4.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 2. 2017 12:00

Po debatě s jedním moudrým člověkem jsem přišel na zajímavou věc. Aby bylo jasné od začátku jsem AMD fandil ...

Zajímaví že desky v roce 2017, byť nesou nativní USB 3.1 gen2, tak mají docela málo linek, na úrovni Intelu v roce 2014/15 takže tím se automaticky sami řadí ven z high endu, bohužel. Prostě díky tomuhle nemůžou snést srovnání s i7 na velkém Intelu.

Zbývají nám tedy jen herní střepy, ale když si vemem v potaz dnes nastupující m.2 disky atd. I tam se může narazit na limit.

Viz.: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_AMD_chipsets

Hmotnosti bych se u kvalitních chladičů nebál. Sice D15 je krává, ale má slušně udělané uchycení -> pro ty co se bojí tu máme stále dost výkonu U14.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků